کد خبر: 11257تاریخ انتشار : ۱۴:۱۳:۰۷ - سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

تصاویر / پیاده روی بازنشستگان در قائم شهر

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: به مناسبت روز تکریم خانواده و بازنشستگان ، همایش پیاده روی جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی با حضور محمودی مدیرکل تامین اجتماعی مازندران، یوسف پور فرماندار قائم شهر ، دریابیگی دبیر اجرائی خانه کارگر ، فضلی رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر و جمعی از مسئولین در این […]

تصاویر / پیاده روی بازنشستگان در قائم شهر

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: به مناسبت روز تکریم خانواده و بازنشستگان ، همایش پیاده روی جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی با حضور محمودی مدیرکل تامین اجتماعی مازندران، یوسف پور فرماندار قائم شهر ، دریابیگی دبیر اجرائی خانه کارگر ، فضلی رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر و جمعی از مسئولین در این شهر برگزار شد.

*** مدیرکل تامین اجتماعی مازندران در همایش پیاده روی بازنشستگان گفت: سازمان تامین اجتماعی تلاش دارد با اجرای برنامه های مختلف ، نشاط اجتماعی را در بین بازنشستگان این سازمان افزایش دهد.

به گزارش مازنی خبر ، سیدعلی اصغرمحمودی افزود: خوشبختانه فضای همدلی و همکاری مسئولین سازمان تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی بیش از پیش تقویت گردید که میتوان گفت در طول سالهای گذشته کم نظیر بوده است و در سایه این وفاق و انسجام نتایج خوبی حاصل شده است.

وی به اجرای طرح کرامت رضوی و مراسمات مختلف فرهنگی و ورزشی برای کارگران بازنشسته اشاره کرد و افزود: در طرح کرامت رضوی بسیاری از بازنشستگان برای اولین بار به مشهد مقدس اعزام شدند.

محمودی ادامه داد: حفظ سلامتی و افزایش روحیه بازنشستگان از جمله برنامه های مهم سازمان تامین اجتماعی است.

*** فرماندار قائم شهر نیز گفت: دولت برای افزایش نشاط اجتماعی مردم برنامه های مختلفی را در دستور کار قرار داده است.

یحیی یوسف پور ضمن گرامیداشت روز تکریم خانواده و بازنشستگان ، اظهار داشت: بازنشستگان بعد از سال ها خدمت صادقانه نیاز به برنامه های شاد و پرنشاط دارند.

وی تصریح کرد: با تاکید استاندار ، در شهرستان قائم شهر سعی خواهیم کرد چنین برنامه هائی را بیش از گذشته برگزار نمائیم.

*** رئیس کانون کارران بازنشسته مازندران گفت: ورزش برای افزایش سلامتی بازنشستگان ضروری است.

نصرالله دریابیگی مشکلات معیشتی و درمانی را دو مشکل عمده برای بازنشستگان و کارگران عنوان کرد و بیان داشت : انتظار داریم که قانون همسان سازی به درستی اجرا شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ضمن تبریک هفته دولت و روز بازنشستگان گفت: از سال ۸۶ روز ۲۵ ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با تاکید بر فواید و تاثیرات ورزش بر زندگی شخصی و کاری اظهار کرد: با توجه به توصیه‌های دینی جهت پرداختن به امر ورزش و تاثیر مستقیم آن بر سلامتی جسم و روان و افزایش بهره‌وری در میان جامعه کار و تولید، می‌بایست همواره در جهت سالم‌سازی محیط‌های کاری به وسیله اشاعه ورزش گام برداشت.

دریابیگی با اشاره به مشکلات مختلف کارگران بازنشسته ، افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند و با حقوق ماهانه یک میلیون و پانصد هزار تومان با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران تصریح کرد: جامعه کارگری با تمامی مشکلات معیشتی و اقتصادی پای آرمان های انقلاب و نظام خواهند ایستاد اما انتظار دارند وضعیت زندگی آنها بهبود بیابد.

وی ادامه داد : بازنشستگان بعد از سال ها خدمت صادقانه در نظام جمهوری اسلامی نیاز به آرامش و آسایش بیشتری دارند.

لازم به ذکر است در پایان این همایش پیاده‌روی به قید قرعه جوایزی به شرکت‌کنندگان در این مراسم اهدا شد.