کد خبر: 11567تاریخ انتشار : ۱۰:۵۹:۳۱ - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

استاندار مازندران: سهم مازندران از صنعت ۱۰ درصد است

استاندار مازندران گفت: سهم درآمد و اشتغال مازندران در صنعت حدود ۱۰ درصد است و باید به این حوزه توجه شود. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه ۳۰ درصد از اقتصاد استان کشاورزی است خواستار بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای علمی شدن تولیدات […]

استاندار مازندران: سهم مازندران از صنعت ۱۰ درصد است

استاندار مازندران گفت: سهم درآمد و اشتغال مازندران در صنعت حدود ۱۰ درصد است و باید به این حوزه توجه شود.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه ۳۰ درصد از اقتصاد استان کشاورزی است خواستار بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای علمی شدن تولیدات شد و گفت: سهم استان از صنعت و در امد ان حدود ۱۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه برخی از اقدامات خوب استان ناشی از تعامل مطلوب با دانشگاه ها است گفت: در زمینه پسماند تحقیقات و مطالعات زیادی از سوی دانشگاه ها صورت گرفته است و زباله سوزها نتیجه این مطالعات است.

وی با عنوان اینکه بسیاری از سیاست های اجرایی در استان ها محصول مطالعات و تحقیقات علمی است خواهان افزایش بودجه پژوهشی شد و گفت: در حال حاضر یک درصد بودجه پژوهشی در استان معادل دو میلیارد تومان است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در استان مسئله محوری و تقاضا محوری را باید مدنظر قرار دهیم گفت: مازندران با مختصات و ظرفیت های علمی دارد با بسیاری از استان ها در بخش های زیاد متفاوت است و باید در حل مشکلات از تولیدات علمی دانشگاه ها بهره گیرد.

حسین زادگان یادآور شد: در سال های گذشته به تناسب ظرفیت ها از توان دانشگاه های استان در زمینه پسماند، تولیدات کشاورزی، مبارزه با آفات و غیره استفاده شده است.

استاندار مازندران با اظهار اینکه به آن اندازه که باید به دانشگاه ها توجه نشده است خواستار شناسایی اولویت ها و حل علمی این مسائل در استان شد و گفت: همه مشکلات را نباید به گردن دستگاه های اجرایی انداخت و باید ببینیم دانشگاه های ما چقدر به مسئولیت اجتماعی خود توجه دارند.

وی همسایگی با کشورهای سی آی اس را از جمله ظرفیت ها وپتانسیل های استان برشمرد و گفت: باید از ظرفیت کشورهای عضو اکو استفاده کنیم و در توسعه فضاهای فیزیکی و حمایت از اعضای هیئت علمی دانشگاهی برنامه محور عمل کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به تشکیل اتاق توسعه و تعالی در استان ادامه داد: در اتاق تلفیقی از شورای نخبگان صورت گرفته تا مسائل مختلف مورد توجه قرار گیرد.