کد خبر: 11582تاریخ انتشار : ۹:۵۳:۳۷ - پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

تركان :هر وقت پولدار هستيم در رفتارهاي مديريتي كثافت كاري مي كنيم

اکبر ترکان در مصاحبه‌ای با سایت “انصاف نیوز” عنوان کرده، به اعتقاد او در ایران هر زمان “پول کمتر” بوده، کشور “بهتر مدیریت” شده است. او توضیح داده: «از سال ۱۳۵۰ همینطوری است. در سال ۱۳۵۱ که با تاسیس اوپک درآمد نفتی بالا رفت، مدیریت ما هم به شدت بدتر شد. اما در سال‌های ۱۳۴۱ […]

تركان :هر وقت پولدار هستيم در رفتارهاي مديريتي كثافت كاري مي كنيم

اکبر ترکان در مصاحبه‌ای با سایت “انصاف نیوز” عنوان کرده، به اعتقاد او در ایران هر زمان “پول کمتر” بوده، کشور “بهتر مدیریت” شده است. او توضیح داده: «از سال ۱۳۵۰ همینطوری است. در سال ۱۳۵۱ که با تاسیس اوپک درآمد نفتی بالا رفت، مدیریت ما هم به شدت بدتر شد. اما در سال‌های ۱۳۴۱ تا ۱۳۵۱ که پول کمتر بود، کشور را بهتر مدیریت کردیم و رشد صنعتی ما هم بهتر بود.»

مشاور سابق حسن روحانی با بیان اینکه “سوءمدیریت‌ها در ایران با نفت پر می‌شود” اضافه کرده: «یعنی بی‌لیاقت‌ترین مدیرها وقتی در صندلی بنشینند و پول نفت به دست آنها بدهیم، با توزیع پول نفت بقای خود را تضمین می‌کنند.»

او بی‌پولی در کشور را عامل انگیزه‌بخش برای توجه بیشتر به منابع علمی، مدیریتی و فناوری دانسته است.

اکبر ترکان گفته اگر تحریم‌های آمریکا علیه ایران از میان رفته و درآمدهای کشور بالا رود، در باز هم به همان پاشنه سابق خواهد چرخید. او عنوان کرده: «هر وقت پولدار هستیم در رفتارهای مدیریتی خود کثافت‌کاری می‌کنیم.»