کد خبر: 11744تاریخ انتشار : ۹:۴۶:۲۲ - دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸

جراح مازندرانی و مشهور مقیم آلمان درگذشت +عکس

جراح -ارولوژیست- سرشناس ایرانی مقیم آلمان که بارها مدال افتخار دولت آلمان را دریافت کرده و سران بسیاری از کشورهای جهان را تحت درمان و جراحی های حساس و پیچیده قرارداده بود سرانجام پس از چند ماه بستری دربیمارستان و خانه، تسلیم مرگ شد. به گزارش مازنی خبر ، پروفسور نوری جراح کلیه و بیماری […]

جراح مازندرانی و مشهور مقیم آلمان درگذشت +عکس

جراح -ارولوژیست- سرشناس ایرانی مقیم آلمان که بارها مدال افتخار دولت آلمان را دریافت کرده و سران بسیاری از کشورهای جهان را تحت درمان و جراحی های حساس و پیچیده قرارداده بود سرانجام پس از چند ماه بستری دربیمارستان و خانه، تسلیم مرگ شد.

به گزارش مازنی خبر ، پروفسور نوری جراح کلیه و بیماری های دستگاه تناسلی ، ازسال ۱۹۷۰تا ۱۹۷۷ میلادی ،معاون بخش اورولوژی دانشگاه مانهایم شد. او در سال ۱۹۷۲ مدرک استاد یاری در دانشگاه و در سال ۱۹۷۵ مدرک پروفسوری را اخذ کرد. از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۸ رئیس بخش اورولوژی بیمارستان والکرانکل هاوس در شهر بن شد. او از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۸ بیش از ۹۰ مقاله و سخنرانی علمی درآلمان و سایر کشورهای جهان ارایه داد . وی در سال ۱۳۶۹ شمسی هلموت کلهم صدر اعظم وقت آلمان را جراحی کرد و در سال ۱۹۹۰ میلادی نیز ملک فهد و خواهرش را جراحی کرد .

او طی سالها طبابت درکشور آلمان، هزاران ایرانی را نیز تحت درمان قرارداد که بنا به اذعان بسیاری ازبیماران اش، هیچگاه از ایرانیان بابت درمان شان مبلغی دریافت نکرد.

وی طی سالهای گذشته همواره به ایران و زادگاهش در استان مازندران سفرمی کرد و منشاء خدمات پزشکی فراوانی بود.

پروفسور نوری فرزند حاج شکرا… معروف به حاج میرزا و خانم معصومه جهانیان در۱۲ بهمن ۱۳۱۰ ش = ۱۹۴۲ م درشهر امیرکلای مازنداران دیده به جهان گشود .

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در محل تولدش گذراند و در سال ۱۳۳۳ شمسی راهی آلمان شد و موفق به کسب رتبه دکتری و پروفسوری دررشته اورولوژی (جراحی کلیه و ،سرطان های مجاری ادرارودرمان بیماری های جنسی ومجاری ادارمردان ) شد.

وی سرانجام به علت کهولت سن وبیماری،تسلیم مرگ شد. روحش شاد.

http://shafaonline.ir/files/fa/news/1398/7/8/560957_894.jpg