کد خبر: 12077تاریخ انتشار : 8:33:58 - جمعه 25 اکتبر 2019

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و تشکل های اجتماعی است

حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کمیته توسعه و مشارکت های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران افزود: دولت ها به تنهایی با وجود برخورداری از توان مالی و اداری قادر به مبارزه تمام عیار با مواد مخدر و کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه نخواهند […]

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و تشکل های اجتماعی است

حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کمیته توسعه و مشارکت های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران افزود: دولت ها به تنهایی با وجود برخورداری از توان مالی و اداری قادر به مبارزه تمام عیار با مواد مخدر و کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه نخواهند بود و قطعا نیاز به مشارکت سازماندهی شده مردم دارند.

به گزارش مازنی خبر ، حسن نژاد یادآور شد: تشکل های مردم نهاد به دلیل حضورشان در جامعه و ارتباط مستقیم با مردم تجربیات بایسته ای برای کاهش معضلات اجتماعی دارند و باید بستر برای حضور تشکل های مردم نهاد بمنظور کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی فراهم شود.

جانشین استاندار در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران خاطرنشان کرد: مواد مخدر یک تهدید جدی برای خانواده هاست و در چنین شرایطی برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه نیازمند مشارکت مردم و همگرایی اجتماعی هستیم.

حسن نژاد اظهارداشت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه کارهای خوبی انجام شد و برای پیشبرد اهداف پیشگیرانه نیازمند تعریف واحد از چنین طرح هایی هستیم و تا زمانی که به تعریف واحد در حوزه پیشگیری نرسیم، نمی توان نسبت به موفقیت و یا عدم موفقیت آن ارزیابی درستی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: در کنار اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی باید روح احساس مسوولیت پذیری نیز در جامعه زنده شود تا بتوانیم به جامعه کمک کنیم.

معاون استاندارمازندران برخی از معضلات اجتماعی در جامعه را ناشی از کاهش مسوولیت پذیری دانست و اظهارداشت: باید روح مسوولیت پذیری نسبت به یکدیگر در جامعه ما بار دیگر زنده شود تا بتوانیم نسبت به رفع معضل اجتماعی برنامه ریزی کنیم.

علی اصغر میرزایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارش از اقدامات و برنامه های پیش روی این شورا، بر ضرورت گسترده تر شدن مشارکت اجتماعی بویژه مشارکت مسئولانه و متعهدانه آحاد جامعه در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: رسانه ها و دستگاه ها و نهادهای تبلیغی و فرهنگی باید در آگاهی رسانی و فرهنگ سازی موضوع پیشگیری از اعتیاد، فعالانه اهتمام نمایند.

گفتنی است؛ در این جلسه با حضور معاون استاندار؛ فعالان اجتماعی به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد در استان برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن امر پیشگیری از اعتیاد در جامعه معرفی شدند تا از ظرفیت اجتماعی آنان در این راستا بهره گیری مطلوب شود.

شایان ذکر است که ورزشکاران نیز از جمله حسن یزدانی و کمیل قاسمی، قهرمانان و دارندگان مدال های المپیک و جهانی کشتی نیز به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد در استان معرفی شدند.

همچنین اجرای طرح یاریگران زندگی به منظور داشتن جامعه ای سالم، پرنشاط و عاری از اعتیاد در مازندران آغاز شد.