کد خبر: 12213تاریخ انتشار : ۷:۳۳:۱۵ - یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تاکید کرد: عزم ملی برای بهره برداری تالار مرکزی فرهنگ و هنر در ساری

مراحل احداث تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری، مستقیما توسط مسئولین استانی و کشوری رصد و حمایت می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به همراه مهندس رازجویان معاون امور عمرانی استاندار، نوروزی رییس اداره طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضایی فرماندار ساری و تنی چند از […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تاکید کرد: عزم ملی برای بهره برداری تالار مرکزی فرهنگ و هنر در ساری

مراحل احداث تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری، مستقیما توسط مسئولین استانی و کشوری رصد و حمایت می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به همراه مهندس رازجویان معاون امور عمرانی استاندار، نوروزی رییس اداره طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضایی فرماندار ساری و تنی چند از مسئولین استانی ، از پروژه در حال احداث تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری بازدید کردند.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این بازدید گفت: این تالار با ۱۲ هزار و ۹۶۶ متر مربع زیربنا یکی از تالارهای بزرگ کشور محسوب می شود که در آن سالن آمفی تئاتر هزار نفره، سالن سینما، سالن تئاتر، سالن ویژه کودکان و نوجوانان، نگارخانه، گالری و اتاق‌هایی برای برپایی کارگاه‌های آموزشی است که با پیگیری های جدی این اداره کل و نیز شخص استاندار، تاکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

زارع با تأکید بر وجود عزمی ملی در سطح وزارتخانه و نیز دغدغه مندی مسئولین استانی که در رأس آنها شخص استاندار با رایزنی های متعدد و مستمر، گفت: الحمدلله بسترهای بسیار مطلوبی در راستای تکمیل این پروژه مهیا و بودجه های خوبی جذب شد که سرعت کار را بالاتر برده است و هنرمندان ما به زودی شاهد ثمرهٔ آن خواهند بود.

مهندس رازجویان معاون امور عمرانی استاندار، ضمن اشاره به اهمیت این پروژه فرهنگی هنری بر نظارت جدی و تخصصی توسط تیم ویژه استانداری، از زحمات شبانه روزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تسریع روند احداث آن قدردانی نموده و گفت: زحمات و تلاش‌های شما و توجهتان به فرهنگ و هنر مازندران حقیقتا ستودنی است و ما به زودی از نعمت بهره برداری این پروژه برخوردار خواهیم شد.

زهرا نوروزی رییس اداره طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور نیز در این بازدید با اشاره به حمایت های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این طرح، گفت: ما برای تسریع در ساخت و اتمام کار این تالار بزرگ نهایت تلاش خود را انجام می دهیم و امیدوارم در اولین فرصت، این تالار را برای اصحاب فرهنگ و هنر مازندران به بهره برداری برسانیم.

گفتنی است کلنگ تالار مرکز شهری در سال ۸۶ به زمین زده شد. این پروژه بر اساس برنامه‌ریزی قرار بود به مدت سه سال به بهره‌برداری برسد. همچنین میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه در سال ۹۶ حدود ۶ میلیارد تومان بود و اکنون با گذشت بیش از ۱۱ سال، میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه بیش از ۹۰ درصد می باشد.

https://mazandaran.farhang.gov.ir/MediaServer/9uPKQhRgBDsGyZgamknnP0/912068_0_2019_11_600_0_0_jpg_0_0/%d8%b9%d8%b2%d9%85-%d9%85%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d9%88-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d8%b1%db%8c.jpg