کد خبر: 12235تاریخ انتشار : ۹:۰۸:۳۳ - یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸

عضو شورای شهر قائم‌شهر: فقدان برنامه‌ریزی‌ها، موجب تهدید تولید و اشتغال‌زایی در کارخانه نساجی قائم‌شهر شده است

عضو شورای شهر قائم شهر، در سخنان خود در جلسه علنی این شورا مراتب نگرانی خود را از اوضاع کارخانه نساجی و کارگران اعلام کرد. به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریا بیگی با اشاره به اقدام شهرداری در خرید کارخانه نساجی به‌منظور حفظ روند تولید و اشتغال در این واحد بزرگ تولیدی، تصریح کرد:کارخانه […]

عضو شورای شهر قائم‌شهر: فقدان برنامه‌ریزی‌ها، موجب تهدید تولید و اشتغال‌زایی در کارخانه نساجی قائم‌شهر شده است

عضو شورای شهر قائم شهر، در سخنان خود در جلسه علنی این شورا مراتب نگرانی خود را از اوضاع کارخانه نساجی و کارگران اعلام کرد.

به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریا بیگی با اشاره به اقدام شهرداری در خرید کارخانه نساجی به‌منظور حفظ روند تولید و اشتغال در این واحد بزرگ تولیدی، تصریح کرد:کارخانه نساجی قائم‌شهر باسابقه ۱۰۰ ساله خود؛ نماد شهرستان،استان و ایران است و اداره آن باید هدفمند و با نگاه بلند برای حفظ اشتغال و افزایش میزان آن تا ظرفیت ۱۰۰۰ نفر باشد و این درحالی‌که است که فقدان برنامه‌ریزی‌ها؛ موجب تهدید تولید و اشتغال‌زایی در این کارخانه شده است.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود پیش از هرگونه دخل و تصرفی در اراضی و دارایی‌های ثابت شرکت، برنامه‌ریزی بازسازی آن توسط شهرداری قائم‌شهر آماده و با به‌کارگیری مدیران متخصص، مانع از ادامه بحران‌ها در این واحد معظم تولیدی شویم.

این نماینده کارگران مازندران، به مباحث موجود در خصوص روابط شهرداری و پیمانکاران و شبهات موجود اشاره و بر ضرورت حمایت از کارگران شاغل در بخش‌های مختلف تأکید کرده و ثبت شرکت تعاونی چندمنظوره با مشارکت کارکنان شهرداری را یک اقدام ضروری عنوان نمود.

این عضو شورای شهر قائم‌شهر در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر اتحاد و همدلی مسئولان شهر و تدبیر اعضای شورا برای برون‌رفت از بن‌بست‌ها، تعادل در مصارف و منابع درآمدی شهرداری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را مورد تأکید قرارداد و گفت:

وحدت و یکپارچگی و نظارت دقیق بر امور و پرهیز از هرگونه اقدامی که ممکن است نهاد شورا را وامدار گروه‌ها و جناح‌ها نماید، می‌تواند رمز موفقیت این نهاد مدنی باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران از حاکم شدن سلایق شخصی در مدیریت امور در بخش‌های مختلف شهرداری اظهار نگرانی نمود و بر تقویت جنبه‌های نظارتی شورا در تمامی امورات و تصمیم‌گیری‌ها تأکید نمود.

دریابیگی از عدم اختصاص بودجه لازم برای شهرستان قائم‌شهر باوجود اهمیت این شهر و واقع‌شدن در مسیر تردد چند استان، مشکلات ترافیکی و شهری را یادآور شده و می‌گوید: از فرصت‌های موجود برای توسعه همه‌جانبه شهرستان قائم‌شهر استفاده گردد و به‌زعم کارشناسان و صاحب‌نظران بهترین راه دستیابی به موقعیت‌های گذشته. تقویت زیرساخت‌های تولیدی و صنعتی است تا در پرتو آن سایر بخش‌ها به جایگاه واقعی خود دست یابند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران به معضل زباله‌ها در شهرستان قائم‌شهر و عوارض حاصل نیز اشاراتی داشته و ضمن اظهار نگرانی از به خطر افتادن سلامت و بهداشت مردم؛ بر شتاب بخشی جهت احداث کارخانه تبدیل زباله به کمپوست تأکید نمود.

دریابیگی در پایان سخنان خود به‌سختی معیشت کارگران و کارکنان شهرداری با توجه به هزینه‌های سنگین زندگی. تشکیل تعاونی‌های مصرف و مسکن و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان شهرداری را مورد تأکید قرارداد.