کد خبر: 12324تاریخ انتشار : 15:04:29 - پنج‌شنبه 7 نوامبر 2019

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهم تر از مطالبات کارگران است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهمتر از مطالبات کارگران است. کامران اصغری در جمع اعضای هیات رئیسه کانون های بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی سراسر استان مازندران در شهر همدان گفت: اهمیت بیمه اجباری تامین اجتماعی، بیمه عشایری،روستایی و کشاورزی و همه بیمه […]

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهم تر از مطالبات کارگران است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهمتر از مطالبات کارگران است.

کامران اصغری در جمع اعضای هیات رئیسه کانون های بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی سراسر استان مازندران در شهر همدان گفت: اهمیت بیمه اجباری تامین اجتماعی، بیمه عشایری،روستایی و کشاورزی و همه بیمه ها دارای اهمیت فراوان هستند.

وی بیان داشت: در قانون کار، برای کارفرمایانی که به هر نوعی کارگر خود را بیمه نکنند؛ مجازات در نظر گرفته شده است که بیانگر اهمیت این موضوع و پوشش بیمه ای است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام اینکه کارگر از ابتدای کار باید بیمه باشد؛ اضافه کرد: توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهمتر از مطالبات کارگران است و باید بیمه با قوت پیگیری شود.

به گفته اصغری، تلاش کارگر امروز ما برای داشتن پشتوانه بیمه ای در آینده و بازنشستگی است و نیاز در بازنشستگی بیشتر از زمان کار است.

وی افزود: فشار زندگی در بازنشستگی بیشتر و عایدی کمتر است و فاصله بین کارگر شاغل و بازنشسته وجود دارد و با توجه به اهمیت پوشش بیمه ای در زمان اشتغال باید در بازنشستگی برای برطرف کردن مشکلات مالی و معیشتی تلاش شود.

مدیر کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی مازندران گفت: همسان سازی حقوق و درمان از مشکلات مهم و اساسی بازنشستگان است و تکرار مکررات شده است و همسان سازی اجرا نمی شود.

اصغری افزود: دلیلی ندارد بیمه تکمیلی توسط بازنشستگان پرداخت شود و لذا اهمیت رسیدگی به مطالبات بازنشستگان باید در دستور کار مجلس و دولت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اصل ۴۴ خصوصی سازی مهم است؛ یادآور شد: در بخش های مختلف متاسفانه در بدنه مشکلات وجود دارد و در برخی موارد با آنچه در واقعیت و حقیقت است؛ فاصله داریم.

به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، اگر آنچه را که می گوییم، اجرا شود؛ بسیاری از مشکلات برطرف شده است.

اصغری گفت: بخش اعظمی از یارانه های مردم کم و حذف شده است؛ اما مشکلات همچنان پابرجاست و با این همه منابع در کشور همچنان مشکلات وجود دارد.

توجه به بیمه کارگران در حال حاضر مهم تر از مطالبات کارگران است