کد خبر: 12713تاریخ انتشار : ۱۸:۴۵:۳۶ - شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸

فرماندار قائم شهر: زمینه برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم فراهم است

فرماندار قائم شهر گفت: ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و آغاز رسمی فرآیند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ از ۱۰ آذر در فرمانداری قائم شهر آغاز می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، یحیی یوسف پور با استناد به ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس […]

فرماندار قائم شهر: زمینه برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم فراهم است

فرماندار قائم شهر گفت: ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و آغاز رسمی فرآیند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ از ۱۰ آذر در فرمانداری قائم شهر آغاز می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، یحیی یوسف پور با استناد به ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن گفت: داوطلبین در انتخابات هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایطی چون؛ اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه باشند.

یوسف پور بیان کرد: داشتن مدرک تحصیلی کارشناس ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال تمام از جمله دیگر شرایط است.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار، سیمرغ ادامه داد: پس از ثبت‌نام داوطلبان فرآیندهای اداری و تایید صلاحیت‌ها انجام خواهد شد و بعد از تایید صلاحیت‌ها نتیجه به هیات نظارت منتقل و نتیجه نهایی را هیات نظارت اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه داوطلبان با مدارک کامل و برای ثبت‌نام به فرمانداری مراجعه کنند، تصریح کرد: اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس (۴ × ۳) جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر به معنی روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی از مدارک لازم برای ثبت‌نام است.

یوسف پور خاطرنشان کرد: آمادگی کامل برای شروع ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی این دوره وجود دارد و در این راستا ۶ جایگاه ثبت‌نام در محل فرمانداری قائم شهر ایجاد شده است.

فرماندار قائم شهر با اشاره به اینکه تاکنون تخلفی اعلام نشده، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام تا ۱۶ آذرماه هر روز از ساعت ۸صبح تا ۱۸ در فرمانداری قائم شهر صورت می‌گیرد.
وی تاکید کرد: از داوطلبین حضور در مجلس شورای اسلامی نیز تقاضا داریم با رعایت موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران برای ثبت نام در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه زمینه برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم فراهم است گفت: در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، موظف به صیانت از آرای مردم هستیم و بی شک از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده می‌شود.

فرماندار قائم شهر در پایان تاکید کرد: رعایت اصل بی‌طرفی و صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان و ناظران در انتخابات پیش‌رو است که باید مورد توجه جدی همه ی مسئولین برگزاری انتخابات قرار گیرد.