کد خبر: 12806تاریخ انتشار : ۷:۵۳:۴۴ - پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸

کمال علیپور در نشست خبری با اصحاب‌رسانه: مجلس دهم از ضعیف‌ترین دوره‌های مجلس بعد از پیروزی انقلاب است/ نمایندگان نماینده دولت هستند نه مردم!/  ۹۰ درصد از نمایندگان حاضر در مجلس باید بروند/ صداقت شرط اول کاندیداتوری است

اختصاصی مازنی خبر  / گروه سیاسی: نماینده سابق مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی گفت: زمان حاضر عصر انفجار اطلاعات است و امروز در جهان هیچ خبری از دید مردم پوشیده نمی ماند. به گزارش مازنی خبر ، مهندس کمال علیپور در نشست هم اندیشی با خبرنگاران با بیان اینکه رسانه های […]

کمال علیپور در نشست خبری با اصحاب‌رسانه: مجلس دهم از ضعیف‌ترین دوره‌های مجلس بعد از پیروزی انقلاب است/ نمایندگان نماینده دولت هستند نه مردم!/  ۹۰ درصد از نمایندگان حاضر در مجلس باید بروند/ صداقت شرط اول کاندیداتوری است

اختصاصی مازنی خبر  / گروه سیاسی: نماینده سابق مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی گفت: زمان حاضر عصر انفجار اطلاعات است و امروز در جهان هیچ خبری از دید مردم پوشیده نمی ماند.

به گزارش مازنی خبر ، مهندس کمال علیپور در نشست هم اندیشی با خبرنگاران با بیان اینکه رسانه های جمعی رسالت سنگینی برعهده دارند، افزود: تولید خبر درست و شفاف در هر برهه از زمان به خصوص در زمان انتخابات که سیاه نمایی ها و تخریبهای بسیاری در گروههای مختلف دیده می شود ، از وظایف مهم و خطیر رسانه ها و خبرنگاران متعهد است.

وی در ادامه یادآور شد: کشور ما از سابقه طولانی در عرصه خبر و اطلاع رسانی برخوردار است و این حرفه به بیش از ۱۵۰ سال گذشته بر می گردد.

خبرنگاری یک حرفه خلاقانه است نه فقط تولید یک خبر نو

خبرنگاران واقعی کسانی هستند که برای درج هر خبر در کف میدان حضور داشته باشند و مشاهدات عینی خود را بر هر شایعه و تحریفی مقدم بدانند. در کشور ما مبدع خبرنگاری دفاع مقدس ، شهید رهبر و شهید صارمی بودند. قلم شهید آوینی همیشه در عرصه مطبوعات کشور جاودانه خواهد ماند. تنها در این صورت است که خبرنگاری یک شغل سخت و زیان آور شناخته می شود.

ما باید بپذیریم که هر کسی به اندازه تکلیفش در آخرت استنطاق می شود
مجلس دهم ، از ضعیف ترین دوره های مجلس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه ابعاد است!

به گزارش مازنی خبر ، علیپور در رابطه با تصمیم خود برای شرکت در انتخابات مجلس این طور عنوان کرد: پس از انتخابات دوره قبل قصد نداشتم در دوره جدید شرکت کنم. بنده به خاطر تجربیاتی که در شهرداری ابر شهری مثل تهران داشتم ، به عنوان مشاور کمیسیون عمران مجلس سعی داشتم تا به دو نماینده عزیز قائم شهری در مسیر توسعه منطقه کمک نمایم اما با توجه به کاستی هایی که در مجلس فعلی می بینم بر خود ملزم دانستم تا با قدرت به میدان بیایم و وارد این عرصه رقابت شوم.
به عقیده بنده مجلس دهم ، از ضعیف ترین دوره های مجلس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه ابعاد است!
عمق فاجعه تا آنجاست که رهبر معظم انقلاب در انتقاد از عملکرد مجلس می گویند: مجلس در مقابل زیاده خواهی های دشمن حتی یک بیانیه هم صادر نکرد!

در کشور ما کارهای عمرانی تقریبا تعطیل است!
مجلس تماشاچی شده است

این فعال سیاسی ضمن انتقاد از عملکرد ۶ ساله دولت اظهار داشت: متاسفانه مجلس موافق تیم اقتصادی ناهماهنگ دولت است لذا می بینیم در کشور ما کارهای عمرانی تقریبا تعطیل است!
مجلسی که باید برای توسعه کشور ریل گذاری کند و مسیر حرکت را برای دولت مشخص و تعیین نماید، تماشاچی شده است.
قرار بود سالی ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه پنجم توسعه ساخته شود که این اتفاق نیفتاد. وزیر سابق مسکن می گوید مسکن مهر یک طرح کاملا مزخرفی بود! اما من به او گفتم شما نامش را مسکن تدبیر و امید بگذار ولی برای مردم کار انجام دهید.
در چنین شرایطی مجلس فقط نگاه کرد! نه تذکر داد نه استیضاح کرد و نه مخالفت کرد. نتیجه آن شد که وزیر سابق مسکن با پوزخند به مردم می گوید من مجلس را استیضاح کردم! و اینگونه به خانه ملت و ۸۰ میلیون جمعیت کشور توهین شد.

نمایندگان نماینده دولت هستند نه مردم!!!
گاهی فکر می کنم نمایندگان ما نماینده دولت هستند نه مردم!!!

نماینده یابق مردم در خانه ملت افزود: دولت می گوید سالی ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی مصوب کرده اما این رقم به سالی ۲۱ هزار میلیارد هم نمی رسد! کشور ما سالانه باید ۸ درصد رشد اقتصادی داشته باشد.
اتفاقی که در این دولت نیفتاد. رشد اقتصادی با حرف نیست با عمل است. رشد اقتصادی با سازندگی ایجاد می شود. مگر می شود راه نساخت ، صنعت را تقویت نکرد ، شرایط صادرات و واردات را فراهم نکرد و رشد اقتصادی داشت؟!!!

استان مازندران در بسیاری از حوزه ها هنوز عقب مانده است

به گزارش مازنی خبر ، کمال علیپور ادامه داد: در حوزه صنعت ، گردشگری و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هیچ کار مهمی انجام نشده است. ما در سیاستهای خارجی کشورمان کجا قرار داریم؟! مجلس در این حوزه هم ضعیف عمل کرده است.
آیا کشوری که هر کوچه و خیابانش به نام شهدا مزین است باید وضعیتی اینگونه داشته باشد؟!!!

وی تصریح کرد: دولت حق ندارد و نداشته است که بودجه سالیانه مصوبه مجلس را دستکاری کند و حتی یک ریال کم یا زیاد کند. ولی ما می بینیم که در این دولت بودجه با دلار ۳ هزار تومانی بسته می شود ، اما یک شب آقای نوبخت مدیر سازمان برنامه ریزی و بودجه خواب نما می گردد و می گوید برای حل مشکلات اقتصادی مردم ، دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای برخی از اقلام کالا و دلار نیمایی ۸ هزار تومانی برای برخی از کالاهای دیگر و مابقی هم بالای ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان به بازار عرضه می شود! مجلس رکود و سکون فقط به این وقایع نگاه می کند.

باید انقلابی در انتخابات نمایندگان مجلس رخ بدهد
۹۰ درصد از نمایندگان حاضر در مجلس باید بروند

عضو سابق کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: باید انقلابی در انتخابات نمایندگان مجلس رخ بدهد. به عقیده بنده ۹۰ درصد از نماینده های حاضر در مجلس باید بروند و جای خود را به افراد متعهد ، کاربلد و دلسوز بدهند.
در این بین خبرنگاران باید جایگاه مجلس را در بین مردم تبیین کنند تا مردم انتخاب درست داشته باشند.
برخی از کاندیداها با خرج هزینه های سنگین و عوام فریبی در انتخابات شرکت می کنند. این افراد بعد از ورود به مجلس چه کاری می توانند برای مردم انجام دهند؟!!!

صداقت شرط اول کاندیداتوری

کمال علیپور صداقت را شرط اول کاندیداها برای حضور در عرصه رقابت دانست و افزود: با توجه به تخریبهایی که انجام می شود ، باید گفت ، هر کسی که خطی دارد دشمن هم دارد. اما من تمام تلاشم این بوده که بد کسی را نگویم و امیدوارم دیگران هم همینطور عمل کنند.
در انتخابات، خبرنگاران ، نخبگان و رسانه ملی وظیفه سنگینی بر عهده دارند. نخبگان می توانند با معرفی افراد برتر به جامعه قدم های بلندی در مسیر انتخاب افراد ذیصلاح در مجلس بردارند. کسانی که از دانش و مهارت لازم برخوردار باشند. شهامت کافی داشته باشند و اهل مماشات نیز نباشند.

نماینده سابق مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واگذاری نساجی بسیار اشتباه بوده و اگر دولت نمی‌تواند تصدی‌گری کند و می‌خواهیم به بخش خصوصی واگذار کنیم باید بخش خصوصی اهلیت و صلاحیت آن را داشته باشد.

وی با اعلام اینکه نابودی نساجی های مازندران ناشی از تصمیم غلط افراد بود، افزود: متاسفانه لابی ها در واگذاری ها تاثیرگذار است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس نهم با اشاره به اینکه شهرداری قائم شهر خارج از چارچوب قانون و وظیفه سازمانی خود، نساجی شماره یک را خریداری کرد، اضافه کرد: نساجی باید از مالکیت شهرداری خارج و مجدداً به سازمان گسترش واگذار شود.

علیپور عدم توسعه مازندران را ناشی از نبود زیرساخت های لازم دانست و گفت: استان مازندران علاوه بر اینکه در درمان، آموزش، ورزش و صنعت وضعیت نابسامانی دارد، از نبود زیرساخت های حمل و نقل رنج می برد.

وی ادامه داد: مازندران در هر چهار مقوله زیرساخت زمینی، ریلی، دریایی و هوایی بسیار ضعیف بوده و در این زمینه ها فقر شدید دارد.

علیپور با بیان اینکه در استانی زندگی می کنیم که استعداد و پتانسیل سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله تکنولوژی صنعتی، جذب توریسم و استقرار صنایع را داراست، توضیح داد: بالطبع وقتی استانی از راه های مواصلاتی مناسبی برخوردار نباشد، دولت و سرمایه گذاران در آن استان سرمایه گذاری نمی کنند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس نهم با تاکید بر اینکه ساماندهی زباله در مازندران اصولی و مهندسی نیست، خاطرنشان کرد: برای ساماندهی زباله ابتدا باید فرهنگ سازی صورت گیرد که مهمترین مساله تغییر فرهنگ مصرف است.

مشاور کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در جذب اعتبار از صندوق توسعه ضعیف عمل شده است، اضافه کرد: مدیران اجرایی استان باید برای جذب اعتبارات تلاش بیشتری داشته باشند.

به گزارش مازنی خبر ، علیپور با بیان اینکه مازندران نباید مشکل بیکاری داشته باشد، بر ایجاد خوشه های صنعتی و استفاده از قابلیت های استان در ایجاد اشتغال تاکید کرد.