کد خبر: 12846تاریخ انتشار : ۵:۱۳:۲۲ - شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: شورای فرهنگ عمومی در رأس امور فرهنگی هر شهرستان قرار دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جلسهٔ شورای فرهنگ عمومی بهشهر، این شورا را در رأس امور فرهنگی شهرستان‌ها عنوان کرد. به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در جلسهٔ شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با تبیین جایگاه مدیریتی و تصمیم سازی این شورا در هر شهرستان گفت: […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: شورای فرهنگ عمومی در رأس امور فرهنگی هر شهرستان قرار دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جلسهٔ شورای فرهنگ عمومی بهشهر، این شورا را در رأس امور فرهنگی شهرستان‌ها عنوان کرد.

به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در جلسهٔ شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با تبیین جایگاه مدیریتی و تصمیم سازی این شورا در هر شهرستان گفت: این شورا می‌تواند با سیاستگذاری های صحیح از بروز موازی کاری ها در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرده و از تمام پتانسیل های موجود در راستای ارتقاء کیفی فعالیت‌های فرهنگی شهرستان بهره برداری کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه مسائل مهمی همچون ترویج نهضت کتابخوانی، جذب جوانان به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، توجه جدی به کتابخانه‌های روستایی وتشویق خانواده‌ها به مطالعهٔ کتاب‌های خوب، توجه به فرهنگ بومی، تکریم و تجلیل از مفاخر علمی، فرهنگی، هنری و دینی و… را از بهترین گزینه‌های تصمیم سازی برای اثرگذاری این شورا برشمرد و افزود: ما تمام همت خود را صرف ارتقاء چنین فعالیت‌هایی در استان خواهیم کرد.

حجت الاسلام جباری امام جمعهٔ شهرستان بهشهر نیز در این جلسه با بیان جایگاه والای علمای دینی در رشد و آگاهی بخشی مردم جامعه ، گفت: جوانان امروز ما به تبیین نقش عالمان دینی نیاز دارند و کلام و سیرهٔ علمای دینی یکی از بهترین کلیدهای فع مشکلات است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در ادامه ، کمرنگ شدن استقبال مردم به مساجد را ناشی از قصور مسئولان دینی و دولتی دانست و گفت: ما همه كم کاری کرده ایم و باید این قصورات را جبران کرده و مردم را با مسائل معنوی آشتی دهیم و این امر مهم محقق نخواهد شد جز با توجه به اقتصاد و وضع معیشتی آنان.

حجت الاسلام جباری هدایت مردم به سمت مطالعه و کتابخوانی را یک واجب بزرگ عنوان کرد و از دولتمردان خواست تا باتوجه بیشتر به مردم، بهبود وضع اقتصادی جامعه، تعمیق روابط دوستانه با مردم، و ترویج و تبیین فضائل اخلاقی علمای ربانی همچون آیت الله کوهستانی هرگونه بهانه را از چنگ دشمنان این نظام خارج کنند.

https://www.farhang.gov.ir/ershad_content/media/image/2019/12/923276_orig.jpg