کد خبر: 12956تاریخ انتشار : ۸:۲۶:۴۱ - سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸

قاریان برتر مازندران برای مسابقات کشوری انتخاب شدند

چهاردهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی با رویکرد برترین قاریان مجلسی و مردمی شامگاه دوشنبه با حضور قاریان ، مسوولان و آحاد مختلف مردم در حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر برگزار شد. چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی با حضور ۱۰ قاری از بهترین قاریان استان مازندران برگزار شد و در نهایت با رای مردمی و فنی نفر اول […]

قاریان برتر مازندران برای مسابقات کشوری انتخاب شدند

چهاردهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی با رویکرد برترین قاریان مجلسی و مردمی شامگاه دوشنبه با حضور قاریان ، مسوولان و آحاد مختلف مردم در حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر برگزار شد.

چهاردهمین جشنواره تلاوت های مجلسی با حضور ۱۰ قاری از بهترین قاریان استان مازندران برگزار شد و در نهایت با رای مردمی و فنی نفر اول و دوم برای اعزام به مرحله کشوری انتخاب شدند .

در این جشنواره قاریانی همچون علی اصغر بخشی ، مهدی شالیکار ، علی محمدپور ، امیر محمد میرآبی ، عادل تقی پور ، محمد طاهایی ، محمدمهدی مهرنیا ، حمزه مومنی ، علی نقی عالیشاه و محمد جواد موزونی به تلاوت سوره ای از آیات قرآن کریم پرداختند و در نهایت امیر محمد میرابی با ۴۵۸ رای و سید محمد طاهایی با ۳۴۷ رای به ترتیب اول و دوم شدند .

نفر سوم این جشنواره هم عادل تقی پور با ۳۴۰ رای بوده است.

دبیر جشنواره تلاوت های مجلسی کشور در این مراسم با بیان اینکه کد برای حضور شرکت کنندگان در جشنواره تلاوت های مجلسی راه اندازی شده است، گفت: تاکنون از ۱۷ استان حدود ۵۳۷ هزار نفر پیامک خود را به جشنواره تلاوت های مجلسی ارسال کرده اند تا برای انتخاب قاری برتر در فینال کشوری شرکت کنند.

داوود جعفری کد ارسال را ستاره ‌۶۶۵۵ستاره ۳۰۱۱۴ مربع اعلام کرد و گفت که علاقه مندان می توانند برای شرکت در جشنواره نام نویسی و برای انتخاب قاری برتر رای دهند.

وی با بیان اینکه قرعه کشی اعطای جوایز هم از طریق کد دستوری انجام می شود ، افزود : در جشنواره امسال کمک هزینه سفر مشهد مقدس برای بیش از ۷۰۰ نفر در نظر گرفته شده است .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در این جشنواره ، گفت : قرآن نازل شد تا انسان در جمع به تلاوت آیه ها بپردازد ، البته انسانی که به صورت انفرادی به خواندن قرآن بپردازد از ثواب بی بهره نیست اما تلاوت قرآن در جمع بهره مضاعفی دارد.

آیت الله علی معلمی افزود : قرآن از سوی ایزد الهی برای هدایت بشر نازل شده است ، قرآن برای فهمیدن است.

وی با اشاره به اینکه تلاوت قرآن به صورت مجلسی از ارزش مضاعفی برخوردار است ، افزود : قاریان مجلسی باید نهایت تلاش خود را به کار گیری کنند تا ابتدا قرآن را درک کرده و در نهایت آن را برای شنوندگان تلاوت کنند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای نهضت امام راحل (ره) و رهاورد خون پاک شهدا رویکرد قرآنی بوده است، افزود : رویکرد قرآنی به صورت جدی در جامعه ایران اسلامی در حال شکل گرفتن است ، حتی در آموزش و پرورش هم مدارس قرآنی شکل گرفته است.