کد خبر: 12997تاریخ انتشار : 17:04:58 - جمعه 13 دسامبر 2019

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران در دیدار با نماینده ولی فقیه: باید از نخبگان جامعه حمایت شود تا نقش‌شان را به خوبی ایفا کنند

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران گفت: استعداد نخبگان مازندرانی، دو برابر نخبگان کشور است و باید از این ظرفیت ها با برنامه ریزی مناسب استفاده شود. به گزارش مازنی خبر ، «یوسفعلی جوانی قادیکلایی» در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود:  برای رشد کشور نیاز است […]

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران در دیدار با نماینده ولی فقیه: باید از نخبگان جامعه حمایت شود تا نقش‌شان را به خوبی ایفا کنند

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران گفت: استعداد نخبگان مازندرانی، دو برابر نخبگان کشور است و باید از این ظرفیت ها با برنامه ریزی مناسب استفاده شود.

به گزارش مازنی خبر ، «یوسفعلی جوانی قادیکلایی» در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود:  برای رشد کشور نیاز است از نخبگان در همه زمینه ها استفاده شود.

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران گفت: مجمع عالی نخبگان مازندران در ۹ منطقه، شعبه دارد که مجموع هر منطقه از رئیس، معاونت و معاونت کمیته ها تشکیل شده که در مازندران ۴۰ کمیته داریم.

جوانی افزود: نگاه مجمع به تمام استعدادهای صنفی و دانشجویی از هر رشته و هر استعداد یکسان است و معتقدیم که برای رشد باید به تمام زمینه ها نگاه کرد.

وی با بیان اینکه در مازندران استعداد نخبگان دو برابر میانگین نخبگی کشور است، خاطر نشان کرد: هر کسی که نخبگی در هر زمینه ای دارد؛ باید نقشی در کشور و مسئولیتی در کشور داشته باشد و باید اثرگذار بوده و آن نقش را ایفا کند.

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران با تاکید بر اینکه باید از نخبگان جامعه حمایت شود ، گفت: باید نخبگان پرورش داده شوند تا بتوانند سهمشان را به خوبی ایفا کنند.

جوانی بیان کرد: اگر برای نخبگان هزینه شود و بعد از به بار نشستن آن به خارج از کشور بروند؛ تمام زحمات از بین می رود لذا اگر قرار است نخبه پروری کنیم باید شرایط اشتغال و فعالیتش را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از نخبگان در جایگاه واقعی خود نیستند، یادآور شد: برخی از نخبگان دلسرد شده اند و به کنار رفته اند لذا باید توجه بیشتری به آنان شود.

رییس مجمع عالی نخبگان استان مازندران گفت: بزرگترین همایش تجلیل از نخبگان در مرکز استان مازندران در بهمن ماه برگزار خواهد شد و معتقدیم که ما باید از نخبگان تجلیل کنیم و به نخبه پروری بپردازیم.