کد خبر: 13132تاریخ انتشار : 11:05:40 - جمعه 20 دسامبر 2019

مردودی هیات اجرائی در تائید صلاحیت ها / وقتی توپ به زمین هیات نظارت انداخته می شود!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: اعلام نظر هیات اجرائی در مورد تائید یا رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و طبق انتظار باز هم این هیات نتوانست آن طور که شاید و باید است در مورد صلاحیت داوطلبان تصمیم گیری کند. هیات اجرائی که به نوعی منسوب به فرمانداران […]

مردودی هیات اجرائی در تائید صلاحیت ها / وقتی توپ به زمین هیات نظارت انداخته می شود!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: اعلام نظر هیات اجرائی در مورد تائید یا رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و طبق انتظار باز هم این هیات نتوانست آن طور که شاید و باید است در مورد صلاحیت داوطلبان تصمیم گیری کند.

هیات اجرائی که به نوعی منسوب به فرمانداران و دولت برگزار کننده انتخابات است، این بار نیز با کمترین سخت گیری ممکن ، با تائید صلاحیت بسیاری از داوطلبانی که اغلب مردم انتظار داشتند از فیلتر اولیه عبور نکنند ، به آنها اجازه دادند تا کماکان برای حضور در عرصه انتخابات امیدوار باشند.

در واقع هیات اجرائی که از معتمدین حوزه انتخابیه تشکیل می شود ، توپ را به زمین هیات نظارت انداخت تا آنها مهر تائید یا رد صلاحیت بر روی نام بسیاری از افراد مشهور بزنند.

معتمدینی که با اینکار مقبولیت خود را بین داوطلبان و کاندیداها حفظ کردند ولی می توان به جرات گفت نمره مردودی از مردم گرفتند.

حالا چشم امید مردم و دلسوزان به هیات نظارت است.

مردم انتظار دارند ، هیات نظارت در این برهه از زمان که جامعه تشنه برخورد با مفسدین و تسهیل کنندگان فسادهای اقتصادی است، محکم تر از دوره های قبل مقابل باندهای قدرت و ثروت ایستادگی کند.

مطمئناً دور از انتظار نخواهد بود که با شکل گیری یک مجلس ضعیف و سرشار از افراد سواستفاده کننده ، امید و باور این مردم به عملکرد مجموعه مسئولین نظام کم رنگ تر خواهد شد اما در صورتی که هیات نظارت و شورای نگهبان در برابر فشارهای بیرونی ایستادگی کرده و همه ی افرادی که در گذشته از جایگاه شان برای خود و خانواده سواستفاده کردند ، را از فیلتر خود عبور ندهد ، عکس موضوع اتفاق افتاده و باور مردم به عملکرد مسئولین نظام جمهوری اسلامی تقویت نیز خواهد شد.

تشکیل یک مجلس سالم ، قدرتمند ، فراجناحی و مطالبه گر امروز خواسته ی اقشار مختلف مردم است و این مهم تنها در صورتی تحقق می یابد که هیات نظارت کم کاری هیات اجرائی را به طور کامل جبران و شورای نگهبان نیز بر آن مهر تائید بزند.

در هر صورت باید منتظر ماند و دید که هیات نظارت و شورای نگهبان در آینده چه تصمیماتی را اتخاذ خواهند کرد.

==========================================

مطلب مرتبط :

حربه‌ای جدید برای گرفتن تائید صلاحیت / با «آقا‌آقا گفتن» می‌خواهند «بندهای ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات» را پشت سر بگذارند