کد خبر: 13278تاریخ انتشار : ۱۱:۴۸:۵۳ - دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸

با حضور مدیران استانی و شهرستانی؛ از راهداران محور ارتباطی سوادکوه تقدیر به عمل آمد

همزمان با آئین افتتاح راهدارخانه اوریم در محور سوادکوه که با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، فرماندار سوادکوه و جمع کثیری ازمسولین شهرستان سوادکوه همراه بود ، از راهدارهای سختکوش این شهرستان تقدیر به عمل آمد. به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر […]

با حضور مدیران استانی و شهرستانی؛ از راهداران محور ارتباطی سوادکوه تقدیر به عمل آمد

همزمان با آئین افتتاح راهدارخانه اوریم در محور سوادکوه که با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، فرماندار سوادکوه و جمع کثیری ازمسولین شهرستان سوادکوه همراه بود ، از راهدارهای سختکوش این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران در اين مراسم عنوان نمود : راه به عنوان زير بنا و زيرساخت توسعه بوده ، از اين رو راهداران را مي توان عاملين توسعه محسوب كرد چرا كه راه بدون وجود راهدار سودمند نخواهد بود.

وی ضمن اشاره به اينكه راهداران سربازان گمنامي هستند كه همواره در سخت ترين شرايط جوي در حال خدمت رساني به مردم مي باشند ، تصريح كرد : راهها از جمله سرمايه هاي ملي كشورند و راهداران حافظ اين سرمايه ها مي باشند.

مهندس عباسعلی نجفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این نشست ضمن تشکر از حمایت های همه جانبه فرماندار و مدیران شهرستان سوادکوه از راهداران سخت کوش این شهرستان عنوان نمود : اين اداره كل به منظور حفظ ايمني جاده ها و تردد روان وسايل نقليه و جلوگيري از بروز سوانح رانندگي با كليه امكانات و اكيپ هاي راهداري خود آمادگي كامل براي عمليات راهداري زمستانی را دارد.

وي اظهار داشت: در طول ۱۰۴۰۰ كيلومتر راه اصلي ، فرعي و روستايي مازندران ۲۲ راهدارخانه ثابت فعاليت كرده كه ۳۵۰ نفر از راهداران سخت كوش در قالب ۳۳ اكيپ راهداري زمستاني و با ۲۵۰ دستگاه ماشين آلات راهداري در ۳۷۰۰ كيلومتر از راههاي برفگير و كوهستاني استان به انجام فعاليت هاي راهداري زمستاني مشغول خواهند بود تا عبور و مرور سهل ، روان و ايمن تامين شود.

مهندس نجفی در این نشست تاکید نمود : راهداري يك باور اعتقادي و يك تفكر مقدس است و راهدار انساني صديق و صميمي و پرتلاش كه رضايت خداوند سبحان ، خشنودي و آسايش خاطر هموطنانش كه در گذر شريان حياتي كشور يعني راه در تردد هستند را همواره تجلي انديشه پاك و بي آلايش خود كرده است.

مهندس سعید یزدانی فرماندار شهرستان سوادکوه نیز هدف از این نشست را تقدیر و قدردانی از زحمات شبانه روزی راهداران برشمرد و عنوان نمود :راهداران مردان شجاعی هستند که با شمشير ايمان و شجاعت بر لشگر سختي و مرارت مي تازند و آرامش و لبخند را به مسافران راه هديه مي دهند.

وی افزود : راهدار ، نگهبان راهي است كه خون جامعه را درخود به جريان انداخته است، راهدار حتي با قطع شريان خونش در رگ هاي وجودش ، راه را براي هميشه حفظ و عبور و مرور را به ارمغان آورده است.

فرماندار شهرستان سوادکوه اظهار داشت : اميد است با قدر شناسي از تلاش هاي ايثارگرانه راهداران كه در ايام سال و در شرايط مختلف آب و هوايي و بطور شبانه روزي با سختكوشي و خدمات خالصانه موجبات آسايش هموطنان را در حد امكانات فراهم مي نمايند همه ما بتوانيم ارج گذار تلاش اين عزيزان تلاشگر بي ادعا باشيم.

گفتنی است در پایان این مراسم از سوی فرمانداری شهرستان سوادکوه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از تمامی راهداران پر تلاش مستقر در محور ارتباطی سوادکوه با اهدا لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.​

http://mazandaran.rmto.ir/NewsPicture/ff2ae3119596472e9ac0bd61918cd9f2.jpeg