کد خبر: 13315تاریخ انتشار : 7:53:38 - سه‌شنبه 31 دسامبر 2019

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران: ساخت و ساز غیرمجاز در استان سفارش نمی‌پذیرد

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران گفت: ساخت و ساز غیر مجاز در استان بزرگترین چالش شهرسازی مازندران است که نباید مورد حمایت مسوولان شهری و غیر شهری قرار گیرد. به گزارش مازنی خبر ، احمد توکلی اظهار داشت: در چند دهه اخیر مازندران آسیب های جدی از محل […]

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران: ساخت و ساز غیرمجاز در استان سفارش نمی‌پذیرد

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران گفت: ساخت و ساز غیر مجاز در استان بزرگترین چالش شهرسازی مازندران است که نباید مورد حمایت مسوولان شهری و غیر شهری قرار گیرد.

به گزارش مازنی خبر ، احمد توکلی اظهار داشت: در چند دهه اخیر مازندران آسیب های جدی از محل ساخت و سازهای غیر مجاز متحمل شده است که باید در جایی متوقف شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد از ساخت و سازهای استان غیر مجاز است، گفت: سازندگان غیرمجاز ساختمان نباید مورد سفارش و حمایت مدیران شهری و غیرشهری قرار گیرند زیرا مسئولیت آنها در قبال همه مردم است و نه عده ای خاص.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات در بخش ساخت و ساز مربوط به تراکم است، افزود: باید همه سازندگان و مسئولان شهری به قانون پایبند باشند و در صورت مشاهده هم با سازنده و هم با مدیران شهری برخورد خواهد شد.

توکلی با تاکید بر اینکه ساخت و ساز غیرمجاز و تخلف در ساختمان سازی در مازندران باید متوقف شود، اعلام کرد: عزم جدی مدیریت عالی استان نیز بر این مسئله استوار است و فقط به نص قانون عمل می شود.

ماده ۱۰۰ دری برای عبور از تخلف نیست

مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک مازندران همچنین اظهار داشت: ماده ۱۰۰ صد برای تخلف است و نباید به عنوان گذرگاهی راحت و قانونی برای متخلفین محسوب شود.

توکلی جریمه در ماده ۱۰۰ را محدود به مواردی خاص و با سطح تخلف پایین عنوان کرد و گفت: باید تخلف های بزرگ همچون اضافه طبقه، اضافه بنا و موارد دیگر دستور تخریب داده شود.

وی از رسانه ها خواست در پروژه های شهرسازی و عمرانی استان مازندران ورود کنند و در کنار صدای گویای مردم، چشم بینای مدیران استان باشند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران رسانه‌ها را بهترین فیلتر برای جلوگیری از انحراف در پروژه های عمرانی و توسعه ای عنوان کرد و گفت: توسعه اقتصادی و عمرانی مازندران امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند ورود رسانه ها است.

توکلی همچنین بزرگ ترین مشکل مدیریت شهری و عمرانی استان مازندران فقدان آگاهی و آموزش کافی در زمینه مسئولیت انها عنوان کرد و گفت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است برای کارشناسان شهری کلاس های آموزشی برگزار شود.