کد خبر: 13653تاریخ انتشار : 7:32:56 - شنبه 18 ژانویه 2020

امام جمعه نوشهر : نظام جمهوری اسلامی ایران با مردم صادق است

امام‌جمعه نوشهر با اعلام این که علت سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص شده است ، گفت : نظام جمهوری اسلامی ایران با مردم صادقانه رفتار می‌کند و نباید تحت تأثیر جنگ روانی دشمنان قرار بگیریم. به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر افزود: مردم ولی‌نعمت ما هستند ولی در ابتدا […]

امام جمعه نوشهر : نظام جمهوری اسلامی ایران با مردم صادق است

امام‌جمعه نوشهر با اعلام این که علت سقوط هواپیمای اوکراینی مشخص شده است ، گفت : نظام جمهوری اسلامی ایران با مردم صادقانه رفتار می‌کند و نباید تحت تأثیر جنگ روانی دشمنان قرار بگیریم.

به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر افزود: مردم ولی‌نعمت ما هستند ولی در ابتدا اصل قضیه روشن نبود و بایستی بررسی می‌شد و پس از آنکه معلوم شد هواپیما براثر پدافند خودی سقوط کرده است، در اولین فرصت موضوع به اطلاع مردم رسید.

وی ادامه داد : با اینکه موشکِ شلیک شده از پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب سرنگونی هواپیمای مسافربری و شهادت ده‌ها تن از هم‌وطنانمان شد، احتمال جنگ الکترونیک دشمن و همچنین افراد نفوذی را نباید فراموش کرد.

امام‌جمعه نوشهر گفت : همچنان‌که ما در حمله موشکی به آمریکاییان در پایگاه نظامی عین‌الاسدِ عراق، با ایجاد جنگ الکترونیک، رادارهای آنان را از کار انداختیم، آمریکایی‌ها نیز ممکن است بر ضد ایران از همین روش استفاده کرده باشند.

وی افزود : موضوع مشکوک دیگر، تصویربرداری از لحظه اصابت موشک به هواپیما است که بعد از آن برای شبکه‌های تلویزیونی معاند نیز ارسال شد.

امام‌جمعه نوشهر گفت : وقتی ما موشک نقطه‌زن داریم رسانه‌های ما هم باید نقطه‌زن باشند و حرفه‌ای رفتار کنند و هنرمندان ما نیز باید آگاه باشند و نباید موضع‌گیری منفعلانه داشته باشند.

مشایخ همچنین خواستار کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان شد و از مردم خواست خود را به‌جای آنان بگذارند و در یاری رساندن به مصیبت‌زدگان بیشتر همت کنند.

نمازگزاران نوشهری پس از آیین نمازجمعه با برپایی راه‌پیمایی و حمل برنوشته و سردادن شعار، ضمن حمایت از نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تهدیدات و دشمنی‌های آمریکا را محکوم کردند.