کد خبر: 13715تاریخ انتشار : 18:55:23 - دوشنبه 20 ژانویه 2020

مدیرکل بنیاد شهید مازندران: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌های شهدا است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران اظهار داشت: فرهنگ حماسه عظیم ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و فداکاری جانبازان است و ضرورت دارد حماسه‌های این عزیزان برای نسل جدید و آینده کشور بازخوانی شود. به گزارش «مازنی خبر»، هدایت مظلومی به منظور تکریم و ادای احترام به ایثارگران و در […]

مدیرکل بنیاد شهید مازندران: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌های شهدا است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران اظهار داشت: فرهنگ حماسه عظیم ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و فداکاری جانبازان است و ضرورت دارد حماسه‌های این عزیزان برای نسل جدید و آینده کشور بازخوانی شود.

به گزارش «مازنی خبر»، هدایت مظلومی به منظور تکریم و ادای احترام به ایثارگران و در آستانه فرا رسیدن حماسه تاریخی ششم بهمن سال ۶۰ آمل، با خانواده‌های شاهد و ایثارگر این واقعه تاریخی دیدار کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در این دیدارها اظهار کرد: نقش شهدا و جانبازان عزیز در پیروزی حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل بی‌نظیر بوده است. این روز یکی از رخدادهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و مقاومت و ایثارگری مردم این شهرستان برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است.

وی تصریح کرد: فرهنگ حماسه عظیم ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و فداکاری جانبازان است و ضرورت دارد حماسه‌های این عزیزان برای نسل جدید و آینده کشور بازخوانی شود.

مظلومی اظهار داشت: این ایام فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ کرامت خانواده‌های معزز این حماسه بزرگ و تکریم از روحیه ایثارگری این عزیزان است.

خاطرنشان می‌شود، در چهار بهمن سال ۱۳۶۰ نیروهای ضد انقلاب با تصرف شهر آمل، اقدام به اعدام مردمی که حاضر به اعلام وفاداری با آنها نبودند، کردند؛ اما پس از ۴۸ ساعت و در روز شش بهمن، این شهر با کمک نیروهای سپاه و مردمی پس گرفته شد.