کد خبر: 14024تاریخ انتشار : 18:08:59 - چهارشنبه 5 فوریه 2020

تحلیل‌هایی بر یک عکس منتشر شده در فضای مجازی / کمال علیپور و حضورش در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر!؟

اختصاصی مازنی خبر / مهدی کاوه: روز چهارشنبه عکسی در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از حضور مهندس کمال علیپور یکی از داوطلبان مطرح حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر داشت. این عکس از آن جهت قابل تامل است، وقتی متوجه می‌شوید که یکی از مدیران ارشد دانشگاه […]

تحلیل‌هایی بر یک عکس منتشر شده در فضای مجازی / کمال علیپور و حضورش در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر!؟

اختصاصی مازنی خبر / مهدی کاوه: روز چهارشنبه عکسی در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از حضور مهندس کمال علیپور یکی از داوطلبان مطرح حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر داشت.

این عکس از آن جهت قابل تامل است، وقتی متوجه می‌شوید که یکی از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار اعلام کاندیداتوری کرده و تلاش می‌کند تا شاید بتواند آرای لازم مردم برای حضور در خانه ملت را به دست آورد.

اما با تمام تفاسیر ، حضور مهندس کمال علیپور در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر می تواند از چند زاویه قابل تحلیل باشد.

تحلیل الف:

کمال علیپور در مجلس دوره نهم حضور پررنگی در بحث توسعه آموزشی شهرستان قائم‌شهر داشت. عدم نگاه جریانی به مسائل آموزشی ، توجه ویژه به بحث آکادمیک و استفاده از نخبگان دانشگاه، تاکید بر رشد شرکت‌های دانش‌بنیان، تاکید بر نقش دانشگاه‌ها در اقتصاد مقاومتی، ارتقا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های سطح شهرستان به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی و … باعث شده بود، چهره‌های برجسته دانشگاهی ، از دوران حضور کمال علیپور در مجلس به عنوان طلایی‌ترین دوران رشد و توسعه دانشگاه ها در شهرستان قائم‌شهر یاد کنند. لذا اکنون که کمال علیپور به عنوان یکی از احتمالات اصلی حضور در مجلس شورای اسلامی محسوب می شود، این عکس می تواند نشان از آینده‌نگری مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر داشته باشد تا از این ظرفیت برجسته احتمالی در مجلس یازدهم برای بهبود و پیشرفت این واحد دانشگاهی استفاده کنند.

تحلیل ب:

کمال علیپور در دوران مجلس نهم ثابت کرده است، چهره‌های نخبه دانشگاهی و دانشجویی را خواص جامعه می‌داند و به نقش آنها بر برطرف کردن عقب ماندگی‌های جامعه تاکید بسیاری داشته است. او در زمان حضورش در مجلس برای اشتغال فارغ‌التحصیلان تلاش‌های بسیاری انجام داده بود. اینکه امروز بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به حضور دوباره مهندس کمال علیپور در مجلس شورای اسلامی هستند می‌تواند دلیلی بر حمایت و دیدار مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با کمال علیپور باشد. علاقه‌ای بر اساس آنچه که علیپور از خود برای دانشجویان به یادگار گذاشته است.

تحلیل ج:

کمال علیپور بعد از اینکه رسماً از سوی شورای نگهبان به حق مورد تائید صلاحیت قرار گرفت ، کمتر در یک مکان عمومی حضور یافت. می توان به جرات گفت اولین حضور برجسته‌ی وی بعد از اعلام رسمی شورای نگهبان ، حضورش در دانشگاه آزاد اسلامی و بر سر مزار شهدای گمنام آنجا بود. ابراز ارادت قلبی مهندس کمال علیپور به شهدا و حضورش بر سر مزار آنها، آنهم همزمان با دهه مبارک فجر نشان از آن دارد که علیپور بار دیگر برای حضور قدرتمندانه در خانه ملت ، با آرمان های شهدا و انقلاب تجدید میثاق کرده است. حال چه مکانی بهتر از یک مکان دانشگاهی. تجدید میثاق با شهدا در دانشگاه؛ اتفاقی که می‌توان به نیکی از آن یاد کرد.

تحلیل د:

موضوع دیگری که می‌توان بر روی آن تامل کرد این است که چرا در روزهائی که یکی از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه قائم شهر اعلام کاندیداتوری کرده ، مدیر این دانشگاه به گرمی از یک کاندیدای برجسته دیگر استقبال می‌کند!؟ در این مورد کافیست نگاهی به کارنامه مدیریتی دکتر هادیانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر بیاندازیم، ‌یک شخصیت علمی ، انقلابی ، تاثیرگذار ، دلسوز و البته توانمند که امروز ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر را بر عهده دارد. او مطمئناً به این باور رسیده است که چه کاندیدایی می‌تواند در خانه ملت ، به توسعه این دانشگاه کمک کند و همین باور باعث حضور کمال علیپور در دانشگاه تحت مدیریت او شده است.

*** هر چه به دوم اسفند نزدیک می‌شویم بیشتر به حمایت شخصیت‌های برجسته علمی و دانشگاهی از داوطلبین انتخابات مجلس پی می‌بریم. بی‌شک همین دانستن‌ها می‌تواند کمک کنند تا ما در دوم اسفند یک تصمیم منطقی، عقلانی و صحیح بگیریم.