کد خبر: 14062تاریخ انتشار : ۱۶:۲۱:۳۲ - جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در مازندران: باید به افرادی رای دهیم که روحیه حماسی و جوش و خروش انقلابی سال ۵۷ را داشته باشند

امام جمعه ساری گفت: جوش و خروش ملت ایران در روزهای ۲۲ بهمن و ۲ اسفند به نمایش گذاشته می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی در خطبه‌ های عبادی و سیاسی نماز جمعه  ساری، همه نمازگزاران را به تقوا دعوت کرد و گفت: اگر تقوا داشته باشیم خداوند الطاف […]

نماینده ولی فقیه در مازندران: باید به افرادی رای دهیم که روحیه حماسی و جوش و خروش انقلابی سال ۵۷ را داشته باشند

امام جمعه ساری گفت: جوش و خروش ملت ایران در روزهای ۲۲ بهمن و ۲ اسفند به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی در خطبه‌ های عبادی و سیاسی نماز جمعه  ساری، همه نمازگزاران را به تقوا دعوت کرد و گفت: اگر تقوا داشته باشیم خداوند الطاف خودش را همچنان ادامه و ما را در مواجهه با دشمنان یاری خواهد کرد.

وی افزود: یکی از نشانه‌ های تقوا این است که با انسان های صادق و باتقوا همراه باشیم و هیچ چیزی مانند تقوا دین انسان را کامل نمی کند.

امام جمعه ساری در بخش دیگری از سخنانش به روز شمار هفته اشاره کرد و گفت: ۱۹ بهمن سالروز وفات ‘ ام البنین ‘ نامیده شد که روز تکریم از خانواده ها و همسران شهدا نیز نامگذاری شده است که باید از این خانواده به نحو شایسته تکریم شود.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه روز ۲۲ بهمن هستیم و این سالروز بهترین فرصت است تا انقلاب اسلامی را به درستی بشناسیم و ماهیت این انقلاب را بخوبی درک کنیم.

حجت الاسلام لائینی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که ۲۲ بهمن و ۲ اسفند دو آزمون بزرگ برای ملت ایران اسلامی است ؛امیدواریم این دو آزمون همچون آزمون گذشته مردم ما برگ زرینی بر افتخارات کتاب ارزشمند تاریخ و برجستگی‍های جمهوری اسلامی بیفزاید.

وی با گرامیداشت سالروز عملیات والفجر ۸، آن را پیروزی عظیم و بزرگ دانست و از تلاش‌‍های والفجرآفرینان ۸ تقدیر کرد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در بازنگری های انقلاب اسلامی کاملا مشهود است که انقلاب اسلامی ایران هرگز دچار رکود و خموشی نشده است ،گفت: حتی رهبر معظم انقلاب در گام دوم نیز به خوبی این موضوع را تایید و تبیین کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: این خروش حماسی انقلابی همچنان زنده و بالنده و پویا است .

وی ادامه داد: برخلاف نظریه های جامعه شناختی که معتقدند هر حرکتی که به یک نظام و نهاد تبدیل می شود پس از مدتی این جوش انقلابی فروکش می کند و افراد محافظه کار و بی تفاوت می شوند اما برخلاف این نظریه جوش و خروش انقلابی همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام لائینی با تاکید بر اینکه مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باید انقلابی بمانند و با روحیه جهادی و استشهادی به فعالیت خود ادامه دهند تا دچار مدیریت لیبرالی و اشرافیت دچار نشوند،ادامه داد: در صورت چنین روحیه ای آن مدیر هرگز نمی تواند نجات بخش بشریت باشد.

وی تصریح کرد: در انتخاب نمایندگان و کاندیداها در حوزه های مختلف باید افرادی را انتخاب کنیم که روحیه حماسی و جوش و خروش انقلابی سال ۵۷ را داشته باشند چرا که پیشرفت و ترقی کشور ما در همین روحیه انقلابی است.

خطیب نماز جمعه ساری با اشاره به اینکه ۷۰۰ دانشمند جوان ایرانی ماهواره ظفر را تولید کردند و این ماهواره د ر آستانه پرتاب شدن به فضا قرار گرفته است، گفت: ایران اسلامی گام بزرگ در حوزه دانش و هوافضا برداشته که در سایه جوشش های انقلابی بوده است و هرکسی که مملکت را دوست دارد باید روحیه انقلابی را حفظ کند.

وی با بیان اینکه پیشرفت انقلاب اسلامی در پرتو همین روحیه جهادی است،تصریح کرد: در انتخابات نمایندگان باید در نظر داشته باشیم که افراد وفادار به شعارها و آرمان انقلاب اسلامی باشند و آن را بخوبی حفظ کنند و اینکه هرگز احساس بازنشستگی نکنند چرا که انقلاب بازنشستگی و خستگی ندارد.

امام جمعه ساری در بخش دیگر از سخنانش به رونمایی معامله قرن از سوی ترامپ اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این مورد فرمودند که معامله قرن قبل از مردن ترامپ خواهد مرد.

وی با بیان اینکه اینگونه اتفاقات روحیه انقلابی مردم ما تشدید می کند ،افزود: فتنه سازی و آشوب آفرینی های دشمن در این چند سال گذشته به ضرر دشمن تمام شده است.