کد خبر: 14079تاریخ انتشار : 17:58:03 - شنبه 8 فوریه 2020

کمال رستمعلی (فرماندار اسبق سوادکوه‌شمالی): به مردم توصیه می کنم به مهندس کمال علیپور رای بدهند/ هیچ چیز مهمتر از کشور و توسعه و پیشرفت آن نیست/ انتخابات پیش‌رو یک رویداد فرهنگی و سیاسی خاص، در نقطه عطف تاریخی کشور است/ نمایندگان مجلس علاوه بر تعهد و تخصص، باید شهامت تصمیم‌گیری داشته باشند

اختصاصی مازنی خبر : فرماندار اسبق شهرستان سوادکوه شمالی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و در رابطه با نقش جوانان در این رویداد مهم کشور به مازنی خبر گفت: انقلاب اسلامی ما در سال ۱۳۵۷ ، انقلابی برخاسته از اندیشه جوانان بود و اکثر کسانی که در این انقلاب شرکت کردند جوانانی بودند که […]

کمال رستمعلی (فرماندار اسبق سوادکوه‌شمالی): به مردم توصیه می کنم به مهندس کمال علیپور رای بدهند/ هیچ چیز مهمتر از کشور و توسعه و پیشرفت آن نیست/ انتخابات پیش‌رو یک رویداد فرهنگی و سیاسی خاص، در نقطه عطف تاریخی کشور است/ نمایندگان مجلس علاوه بر تعهد و تخصص، باید شهامت تصمیم‌گیری داشته باشند

اختصاصی مازنی خبر : فرماندار اسبق شهرستان سوادکوه شمالی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و در رابطه با نقش جوانان در این رویداد مهم کشور به مازنی خبر گفت: انقلاب اسلامی ما در سال ۱۳۵۷ ، انقلابی برخاسته از اندیشه جوانان بود و اکثر کسانی که در این انقلاب شرکت کردند جوانانی بودند که اندیشه های جوان داشتند.

آرمانهای انقلاب نیز در خدمت به کارگیری جوانان و مشارکت آنها در عرصه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی بود

به گزارش مازنی خبر ، “کمال رستمعلی” در گفتگو با “مازنی خبر” با اشاره به حضور چشمگیر جوانان و فعالیت شبانه روزی آنها در عرصه های مختلف تولید ، کار و جهاد سازندگی در دهه شصت و افزود: جوانانی که در عرصه جهاد سازندگی کشور فعالیت داشتند ، توانستند با احداث جاده، پل، زیرساخت، مخابرات و سایر امکاناتی که مورد غفلت رژیم گذشته در روستاهای دور افتاده و محروم قرار گرفته بود ، خاطرات خوشی را در اذهان عمومی مردم رقم بزنند.

این فعال اجتماعی و فرهنگی ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) اظهار کرد: مهمترین سوالی که ذهن جوانان امروز را به خود مشغول کرده است اینست که چرا آرمانهای انقلاب که مشارکت جوانان در عرصه های مختلف جامعه بخشی از آن بود به فراموشی سپرده شده است؟!
و چرا کسانی که سهم بزرگی در پیروزی انقلاب داشتند ، امروز از قدرت و اراده کافی برخوردار نیستند تا از جوانان متخصص ، مبتکر و خلاق در امورات کشور استفاده کنند؟!

وی در ادامه یادآور شد: طی دیدارهای متعددی که رهبر معظم انقلاب با جوانان این مرزو بوم داشتند ، این پیام را دریافت کردند که جوانان خواستار شرکت در امور مختلف اجرایی و برنامه ریزی برای کشور هستند و به این باور رسیدند که گام دوم انقلاب اسلامی ، گام سپردن عرصه های مختلف مدیریتی و تصمیم گیری به جوانان است. به نظر بنده مسوولین نیز باید مطابق رهنمودهای رهبری و همگام با خواسته های جوانان ، این گام دوم را بردارند و اداره دستاوردهای انقلاب را به نیروهای جوان و متخصص بسپارند.

انتخابات پیش رو یک رویداد فرهنگی و سیاسی خاص ، در نقطه عطف تاریخی کشور است

کمال رستمعلی انتخابات پیش رو را یک رویداد متفاوت و خاص دانست و تصریح کرد: انتخابات دوم اسفند به دلیل خصومت و غرض ورزی بی حد دشمنان یک رویداد فرهنگی و سیاسی خاص است.

وی ادامه داد: ما هم اکنون در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم. کشور آمریکا یکی از بهترین نیروهای ارشد نظامی ما را مورد هدف قرار می دهد و با افتخار این ترور ننگین را اعلام می کند.
در حالیکه سالها بعد از کودتای ۲۸ مرداد ، آمریکا این فاجعه را بر عهده نگرفت و پنهان کاری می کرد. اما امروز بعد از ترور شهید قاسم سلیمانی صراحتا مسوولیت آن را بر عهده می گیرد و نشان می دهد که زبان دیپلماتیک را کاملا کنار گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم کارشکنی ها و بی مهری هایی که کشور ما از سوی کشورهای منطقه و همسایگان می بیند ، رهبر معظم انقلاب اعلام نمود که ما با همه کشورهای منطقه دوست هستیم و تنها دشمنانی که می شناسیم آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل است.

رستمعلی تصریح کرد: با توجه به توطئه هایی که در اطراف کشور ما وجود دارد ، عزم ما عزم گفتگو ، تنش زدایی و صلح و آرامش است.

ضرورت تغییر روشهای مدیریتی و تزریق روح جوان در حوزه های اجرایی

فرماندار اسبق سوادکوه شمالی ادامه داد: جوانان ما می توانند با شرکت گسترده و فراگیر در انتخابات ، روشهای مدیریتی را تغییر دهند و با تزریق روح جوان در عرصه های مختلف اجرایی و مدیریتی این گره ها را باز کنند. مردم با حضور پررنگشان در پای صندوق های رای و انتخاب نمایندگانی که اهل کار و عمل هستند ، می توانند در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

نمایندگان مجلس علاوه بر تعهد و تخصص ، باید شهامت تصمیم گیری داشته باشند

رستمعلی فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را دوره ای حساس و مهم در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: ایران امروز باید وارد یک عرصه جدید از پیشرفت و توسعه گردد که برای رسیدن به این هدف نیازمند مدیران مسوول ، متعهد و متخصص است. استفاده از تجربه و تخصص برای شناخت و حل مشکلات الزامی است و نمایندگانی که وارد مجلس می شوند علاوه بر این دو باید شهامت تصمیم گیری برای رفع مشکلات را نیز داشته باشد. نمایندگان ما باید به منافع مردم فکر کنند نه به منافع خودشان و مصحلت جمعی را بر مصلحت فردی ارجح بدانند.

فرماندار اسبق سوادکوه شمالی در گفتگو با مازنی خبر اظهار داشت: منطقه سوادکوه یک استعداد بی نظیر در منطقه است و به خاطر منابع طبیعی و موهبتهای خدادادی که دارد ، می تواند پایلوت گردشگری در شمال کشور باشد.
در زمانی که من فرماندار این شهرستان بودم نیاز به پشتیبانی مجلس و نمایندگان مردم در حوزه انتخابیه داشتم وگرنه مثل یک نهال نورس با وزش هر تندبادی دچار مشکل می شدم.

به مردم توصیه می کنم به مهندس کمال علیپور رای بدهند
بیشترین حضور وزرا و سفرهای آنها به حوزه انتخابیه ، در دوره نمایندگی ایشان اتفاق افتاد

رستمعلی اظهار داشت: من بارها و از تریبون های مختلف از حمایت نمایندگان وقت ، آقایان کمال علیپور و سید هادی حسینی ، به واسطه خدمات بسیار خوبی که در منطقه انجام دادند ، تشکر کردم. اما امروز چون فقط مهندس کمال علیپور را در عرصه رقابتها داریم ، به مردم توصیه می کنم به ایشان رای بدهند. مهندس علیپور به دلیل تخصص و روحیه و پشتکاری که در اجرای طرحهای عمرانی مربوط به حوزه راه و شهرسازی دارند ، پروژه های ملی و ماندگاری بر جای گذاشتند که بزرگراه تهران شمال یکی از آنهاست.
ایشان تلاش بسیاری نیز در شهرستان سیمرغ و به ثمر نشستن طرحهای عمرانی آنجا داشتند. در حال حاضر مسئله آب یکی از مهمترین مسائل شهرستان سوادکوه است که اقدامات خوبی در این مسیر در مجلس دوره نهم صورت گرفت. با آنکه در احداث سد آیت الله صالحی مازندرانی ، تامین آب شهر شیرگاه و روستاهای پایین دست در نظر گرفته نشده بود و شهرهای هم جوار را در اولویت قرار داده بودند ، اما با پیگیری نمایندگان مجلس نهم و فرمانداری وقت و رفت و آمدهای مکرری که به وزارتخانه صورت گرفت ، این مسئله حل شد.
حتی یادم می آید که روزی در لفور مشکلی پیش آمد که ما نیاز به حضور وزیر یا معاونینش را در منطقه داشتیم.
بنده با مهندس علیپور تماس گرفتم و درخواست خود را اعلام کردم.
جالب است بدانید که ایشان به همراه معاون وزیر، همان روز در منطقه لفور حضور پیدا کرد و به بررسی مشکلات پرداخت!
البته نظیراین اتفاق زیاد پیش آمد و مهندس علیپور بارها مسوولین کشوری را به پای مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه کشاند.

هیچ چیز مهمتر از کشور و توسعه و پیشرفت آن نیست

مدیرکل اسبق روابط عمومی استانداری مازندران در تحلیل عملکرد امروز رسانه‌ها و فضای مجازی گفت: رسانه های امروز باید به یک فهم مشترک برسند که هیچ چیز مهمتر از کشور و توسعه و پیشرفت آن نیست.

رستمعلی در گفتگو با مازنی‌خبر ، ضمن انتقاد از فضای حاکم در رسانه های مجازی و تخریبها و اخبار جعلی که در این رسانه ها منتشرمی شود اظهار کرد: در گذشته رسانه ، پنجره ای بود برای ارتباط مخاطبان با دنیای بیرون ، اما امروز هر فرد با داشتن یک گوشی هوشمند ، به یک رسانه تبدیل شده که می تواند هر گونه اطلاعاتی را نشر دهد. خبر تولید کند یا محتوا بیافریند و یا حتی به یک شبکه جهانی تبدیل شود.
امروز در افریقا شخصی فیلم یا تصویری می گیرد که تا مدتها در فضای مجازی دست به دست می شود و یا شخص دیگر تحلیلی می نویسد که هزاران بار خوانده می شود و باز نشر می گردد.
 این پیشرفت در تکنولوژی ، امروز در کشور به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. شاید کسانی که در متن این چالش قرار دارند آن را احساس نکنند. اما یقینا کسی که شاخه ای را که بر روی آن نشسته اره می کند و از برق آن خوشش می آید ، می داند که قبل از هر چیز خودش سقوط خواهد کرد.

البته هیچ کس را نمی توان در استفاده از رسانه محدود کرد و از این فرصت بی نظیر محروم نمود ، اما این تکنولوژی باید در خدمت توسعه منطقه قرار بگیرد و افراط و تفریط های گذشته را جبران کند. رسانه های امروز باید علی رغم داشتن همه اختلاف نظرها ، به یک فهم مشترک برسند که هیچ چیز مهمتر از کشور و توسعه و پیشرفت آن نیست.