کد خبر: 14113تاریخ انتشار : ۷:۵۷:۴۹ - دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

آزادی ۸۵۰ زندانی در راستای کاهش جمعیت کیفری از زندان های مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری با فراهم کردن زمینه های لازم، ۸۵۰ زندانی آزاد شدند. به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در حاشیه بازدید از زندان ساری با مددجویان به صورت چهره به چهره ملاقات کرد و افزود: همزمان با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، […]

آزادی ۸۵۰ زندانی در راستای کاهش جمعیت کیفری از زندان های مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری با فراهم کردن زمینه های لازم، ۸۵۰ زندانی آزاد شدند.

به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در حاشیه بازدید از زندان ساری با مددجویان به صورت چهره به چهره ملاقات کرد و افزود: همزمان با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، این بازدید در راستای نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های قوه قضائیه از زندان‌ها و با هدف بررسی فعالیت‌های انجام شده در حوزه قضائی شهرستان و ساماندهی وضعیت زندانیان صورت گرفت و درراستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری با فراهم کردن زمینه‌های لازم ۸۵۰ زندانی آزاد شدند.

این مقام عالی قضائی استان همچنین هدف مهم از این بازدیدها را پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضائی و حقوقی زندانیان عنوان و تاکید کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری، قضات با حضور در زندان و دیدار با زندانیان از نزدیک می‌توانند در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گیرند و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان را فراهم سازند.

حجت الاسلام اکبری گفت: مددجویان در این مدت که در ندامتگاه‌ها هستند باید تلاش کنند نگاه و رفتارشان به زندگی تغییر یابد وگرنه آزادی از زندان بدون ایجاد تحول رفتاری و اخلاقی، مشکلی را حل نخواهد کرد.

این مقام قضائی در ادامه به موضوع صلح و سازش اشاره کرد و افزود: شورای حل اختلاف می‌تواند در کاهش آمار زندانیان بسیار مفید و اثرگذارباشد که این امر با تقویت شعب شورای حل اختلاف زندان امکان پذیرتر خواهد بود.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر تلاش در زمینه ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های منتهی به حکم قصاص گفت: ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه‌های دیرینه تاریخی و اعتقادی در بین مردم شریف ایران است می‌تواند با استفاده از ظرفیت صاحب نفوذان و صاحبان کلام در بسیاری از موارد راهگشای مشکلات باشد.