کد خبر: 14172تاریخ انتشار : 15:06:55 - جمعه 14 فوریه 2020

رئیس بنیاد مستضعفان: عوارض آزادراه تهران-شمال صرف محرومیت‌زدایی می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان در توییتر گفت: به وعده داده‌شده درباره آزادراه تهران-شمال عمل کردیم و عوارض عبور از قطعه یک آزادراه صرف محرومیت‌زدایی می‌شود. به گزارش مازنی خبر ؛ پرویز فتاح در توئیتی نوشت: «گرچه مدت‌زمان احداث منطقه یک آزادراه تهران- شمال طولانی شد، اما با همت فرزندان این آب‌وخاک به اتمام رسید.خدا […]

رئیس بنیاد مستضعفان: عوارض آزادراه تهران-شمال صرف محرومیت‌زدایی می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان در توییتر گفت: به وعده داده‌شده درباره آزادراه تهران-شمال عمل کردیم و عوارض عبور از قطعه یک آزادراه صرف محرومیت‌زدایی می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ؛ پرویز فتاح در توئیتی نوشت: «گرچه مدت‌زمان احداث منطقه یک آزادراه تهران- شمال طولانی شد، اما با همت فرزندان این آب‌وخاک به اتمام رسید.خدا را شاکرم در بنیاد مستضعفان به وعده‌ای که داده بودیم عمل کردیم. بعد از تعیین مبلغ عوارض توسط دولت، ان‌شاءالله درآمد حاصله، صرف محرومیت‌زدایی خواهد شد.»

گفتنی است قطعه یک آزادراه تهران-شمال ۲۳ بهمن به مدت دو ساعت زیر بار ترافیک رفت و بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی قرار است هفته یک اسفند امسال با حضور روحانی این پروژه به‌طور رسمی افتتاح شود.

به گفته سعید شاهسواری مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال، قطعه یک، از مهم‌ترین قطعات آزادراه تهران – شمال است؛ به این دلیل که کل آزادراه تهران – شمال ۶۷ کیلومتر مسیر تهران -کرج – چالوس را کوتاه می‌کند که ۶۰ کیلومتر آن در منطقه یک اتفاق می‌افتد. این مسئله به لحاظ ترافیکی کمک شایانی به تردد می‌کند. ضمن این‌که بر اساساً برآوردهای صورت گرفته توسط مشاور پروژه سالانه هشتاد و شش میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی می‌شود؛ یعنی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان از دوش دولت برداشته می‌شود.

گفته می شود برای تردد در این قطعه از آزاد راه مبلغ ۴۰ هزار تومان عوارض در نظر گرفته شده، اما رقم دقیق آن هنوز اعلام نشده است.