کد خبر: 14249تاریخ انتشار : ۲۰:۴۱:۳۳ - دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

جدیدترین سخنان مهندس کمال علیپور با مردم: یک مجلس مقتدر می تواند یک دولت ضعیف را به حرکت دربیاورد/ بعد از مجلس نهم ، آجر روی آجر بیمارستان رازی نگذاشتند/ اگر بنده به عنوان خادم ملت در ۲ اسفند انتخاب و به مجلس راه پیدا کنم فقط خواسته‌های مردم را مطالبه‌گری خواهم کرد/ مجلس باید به یک اتاق شیشه ای تبدیل شود

داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار گفت: یکی از نعمات انقلاب اسلامی حضور حداکثری مردم در انتخابات و تصمیم گیری آنها در سرنوشتشان است. حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب ، علاوه بر رشد جامعه مدنی ، موجب رشد و توسعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می […]

جدیدترین سخنان مهندس کمال علیپور با مردم: یک مجلس مقتدر می تواند یک دولت ضعیف را به حرکت دربیاورد/ بعد از مجلس نهم ، آجر روی آجر بیمارستان رازی نگذاشتند/ اگر بنده به عنوان خادم ملت در ۲ اسفند انتخاب و به مجلس راه پیدا کنم فقط خواسته‌های مردم را مطالبه‌گری خواهم کرد/ مجلس باید به یک اتاق شیشه ای تبدیل شود

داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار گفت: یکی از نعمات انقلاب اسلامی حضور حداکثری مردم در انتخابات و تصمیم گیری آنها در سرنوشتشان است. حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب ، علاوه بر رشد جامعه مدنی ، موجب رشد و توسعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود.

به گزارش مازنی خبر ، مهندس کمال علیپور ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه آمریکا ، ایران را یکی از کشور های برتر منطقه و حتی دنیا معرفی نمود و افزود: در گذشته به ما اتهام می زدند که شما نمی توانید حتی یک پل سبک یا یک سد پلاستیکی را طراحی کنید یا بسازید! قبل از انقلاب در کشور ۱۴ سد وجود داشت که همه آنها را اروپایی ها ساخته بودند. اما امروز ۴۷۰ سد در کشور ساخته شده که فقط در سه تای آنها از دانش کشورهای دیگربهره برده ایم.

همه موفقیتها در اثر ایستادگی و مقاومت مردم در مقابل مشکلات به دست آمده است

وی ادامه داد: امروز ما در سد سازی جزو ۴ کشور برتر دنیا هستیم و در مناقصه های بین المللی نیز در مقابل غولهای سد سازی دنیا برنده می شویم و این مسئله در در پل سازی هم صدق می کند که بیانگر دانش ماست.
ما امروز در علم پزشکی جزو ۷ کشور برتر دنیا و در علم داروسازی جزو ۱۱ کشور برتر دنیا هستیم.
تا سال ۶۸ تمام پزشکان بیمارستان رازی قائم شهر از کشورهایی مثل هند و بنگلادش می آمدند. اما امروز پزشکان حاذق ما به تمام دنیا صادر می شوند. ما امروز در مبحث غنی سازی اورانیوم جزو ۸ کشور برتر دنیا هستیم و در ساخت صنایع موشکی جزو ۷ کشور برتر دنیا محسوب می شویم.

نماینده سابق مردم در خانه ملت لفزود: آنچه که مسلم است همه این موفقیتها در اثر ایستادگی و مقاومت مردم در مقابل مشکلات به دست آمده است.

وی تنها راه برون رفت کشور از بحرانهای فعلی را توانمندسازی و اقتدار ملی دانست و تصریح کرد: ما نمی توانیم بگوییم نیازی به برقراری ارتباط با دنیا نداریم.اما در نهایت این استعدادها و توانمندیهای داخلی خود ماست که قابل تکیه کردن است. به شرط آنکه دستان خود را به علامت تسلیم بالا نبریم و نگاهمان فقط به کدخدا نباشد!

یک مجلس مقتدر می تواند یک دولت ضعیف را به حرکت دربیاورد

کمال علیپور تصریح کرد: اگر ما به خودمان توجه داشته باشیم دنیا هم به ما توجه خواهد کرد. اگر قرار است ایرانی آباد و توانمند داشته باشیم باید یک مجلس مقتدر داشته باشیم. حتی اگر دولت ضعیف باشد ، یک مجلس مقتدر می تواند آن را به حرکت دربیاورد.
مجلس قوی می تواند ریل گذاری های درست انجام دهد. نظارت دقیق داشته باشد و موتور محرکه مدیران اجرایی باشد. به شرط آنکه مردم نگاه و شناخت دقیقی از نمایندگان منتخب خود داشته باشند.

یک مجلس ضعیف می تواند کشور را به قهقرا و پرتگاه ببرد

علیپور اظهار داشت: ۴ سال از عملکرد مجلس دهم گذشته است. مرکز پژوهشهای مجلس اعلام کرده است این دوره از مجلس از ضعیف ترین دوره های مجلس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و این ارزیابی من و یا شما و مردم نیست.

وی ادامه داد: برقراری نشاط و شور انتخاباتی خوب است اما در هیاهوهای انتخاباتی واقعیتها گفته نشد و عقلانیت اجتماعی حاکم نشد.

علیپور افزود: ما بودجه عمرانی کشور را از ۳۹ هزار میلیارد تومان به ۷۲ هزار میلیارد تومان رساندیم آنهم با دلار ۲۵۰۰ تومان اما امروز بودجه عمرانی کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان اعلام شده است آنهم با دلار ۱۲ هزار تومان !!!

وی کل بودجه عمرانی کشور در مجلس نهم را ۷۲ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و افزود: قبل از اینکه ما وارد مجلس شویم بودجه عمرانی کشور ۳۹ هزار میلیارد تومان بود که بعد از حضور نمایندگان مجلس نهم این بودجه به ۷۲ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت که بر اساس دلار ۲۵۰۰ تومانی بسته شده بود.
ما در کمیسیون عمران مجلس اعلام کردیم با بودجه ۳۹ هزار میلیارد تومان که نمی توان در کشور کار عمرانی انجام داد؟!
اما امروز بودجه عمرانی کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان اعلام شده است آنهم با دلار ۱۲ هزار تومان !!! از نظر شما این شوخی نیست؟!!!

مهندس علیپور تصریح کرد: تیم نظارت مجلس امروز به انحراف رفته ، تیم سه نفره ای که قرار بود از شرکت ایران خودرو تحقیق و تفحص کند ، دو نفرشان امروز در زندان به سر می برند ، چون ۱۰۰ میلیارد تومان رشوه گرفته اند! در فضای سیاسی هم اتفاقاتی افتاده که عزت و آبروی ملت ما زیر سوال رفته است. در حالیکه دربیانیه گام دوم انقلاب گفته شده که در چهل سال بعدی باید به سمت جهادی بزرگ حرکت کرد. برای ساختن ایران بزرگ، باید جهاد بزرگ انجام داد.

۱۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی عایدات مازندران از مجلس نهم

کمال علیپور عایدات بودجه ۷۲ هزار میلیارد تومانی مجلس نهم را برای مازندران ۱۸۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود و یادآور شد: تا قبل از مجلس نهم ، بودجه عمرانی استان ۱۷۵ میلیارد تومان بود و با این رقم کم می خواستند جاده سوادکوه را بسازند، بیمارستانها را بسازند و تجهیز کنند، مطالبات کارگران نساجی را پرداخت کنند ، ورزشگاهها را بسازند ، طرح هادی اجرا کنند ، چاه آب هزار روستا را حفر کنند و ….. کل استان را توسعه دهند!
این اعتبار در منطقه ما از سوادکوه تا چپکرود فقط ۸ میلیارد تومان بود. بنده در طول چهار سال و به تنهایی ۳۷۵ میلیارد تومان برای تعریض جاده سوادکوه اعتبار جذب کردم.
بزرگترین مرکز جراحی قلب باز استانهای شمالی کشور در قائم شهر احداث و راه اندازی شد. و بسیاری از بیماران برای درمان به شهر ما رجوع می کنند.

وی ادامه داد: همه شما از وضعیت کارگران کارخانه نساجی آگاه هستید. از اعتراضاتشان و شعارهایی که در خیابان می دادند. مشاهده کردید که چگونه مشکل کارگران و بازنشستگان این کارخانه را حل کردیم. در همین راستا ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای بیمارستان رازی آوردیم ، تاسیسات آن احداث شد ، اما امروز و چهار سال بعد از رفتن ما آجری روی آجر گذاشته نشد!
این بیمارستان باید به یک بیمارستان تخصصی در منطقه تبدیل می شد و ساختمان قدیمی آن تخریب می شد. اما این اتفاق نیفتاد.

در حوزه فرهنگی هم ما حتی یک دانشکده استاندارد نداشتیم

کمال علیپور تصریح کرد:اگر می خواهیم سرمایه گذار را جذب کنیم باید استانداردهای لازم را برای جذب سرمایه گذار داشته باشیم. کشور ما تا افق سال ۱۴۰۴ باید به کشور برتر دنیا تبدیل کنیم.

نماینده سابق مردم قائم شهر و حوزه انتخابیه یادآور شد: امروز کسی می تواند بگوید من انقلابی ام که فقط شعار ندهد. از میان ۴۰۷ روستای حوزه انتخابیه حتی اگر یک روستا ادعا کند که من به آنجا سر نزده باشم و اثری در آن نگذاشته باشم من حرفم را پس می گیرم.

مجلس نیاز به صحن علنی ندارد بلکه نیاز به نظارت و بازدید میدانی دارد

کمال علیپور ادامه داد: کار نماینده مجلس ریل گذاری صحیح است وگرنه تا دلتان بخواهد قانون وجود دارد که پیگیری نشده است. به نظر بنده مجلس نیاز به صحن علنی ندارد بلکه نیاز به نظارت و بازدید میدانی دارد. اگر بنده به عنوان خادم ملت در ۲ اسفند انتخاب و به مجلس راه پیدا کنم فقط خواسته های مردم را مطالبه گری خواهم کرد. ما در سرانه ها بسیار عقب هستیم. مثلا سرانه بهداشت برای هر فرد ایرانی ۵ متر مربع است اما سرانه ما فقط نیم متر است. در سرانه ورزشی هم بسیار عقب هستیم. تا افق ۱۴۰۴ تمام جاده های کشور باید به بزرگراه تبدیل شود. در بحث نانوتکنولوژی ، نفت و اکتشافات باید جزو قدرتهای برتر دنیا باشیم. اما هنوز برای رسیدن به این مرزها بسیار عقب هستیم.

مجلس باید به یک اتاق شیشه ای تبدیل شود

علیپور ضمن تاکید بر شفافیت آرا در مجلس اذعان کرد: همه مردم باید بدانند رای کمال علیپور به فلان وزیر چیست؟
مجلس باید به یک اتاق شیشه ای تبدیل شود تا هیچ نماینده ای جرات نکند با هیچ وزیری لابی گری کند و یک باند تشکیل دهد. در کشوری که هر کوچه اش مزین به خون شهداست نباید چنین وضعیتی داشته باشد.