کد خبر: 14751تاریخ انتشار : ۱۲:۳۰:۳۵ - دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹

بارش ۴۵ سانتی‌متری برف در کیاسر/ تداوم بارش برف و باران بهاری

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بارش برف و باران تا صبح فردا در آسمان مازندران تداوم دارد. سیدمحمدرضا رضوی روز دوشنبه درباره وضعیت بارش‌ها در آسمان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از شب گذشته با تقویت سامانه بارشی شاهد بارندگی، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات استان بودیم. وی افزود: بیشترین بارش برف […]

بارش ۴۵ سانتی‌متری برف در کیاسر/ تداوم بارش برف و باران بهاری

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بارش برف و باران تا صبح فردا در آسمان مازندران تداوم دارد.

سیدمحمدرضا رضوی روز دوشنبه درباره وضعیت بارش‌ها در آسمان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از شب گذشته با تقویت سامانه بارشی شاهد بارندگی، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات استان بودیم.
وی افزود: بیشترین بارش برف از کیاسر با ارتفاع ۴۵ سانتی‌متر و بیشترین بارندگی نیز از بابلسر به میزان ۳۰ میلی‌متر به ثبت رسیده است.
مدیرکل هواشناسی مازندران اضافه کرد: همچنین دمای هوا در مناطق پایین‌دست استان بین دو تا سه درجه و در ارتفاعات استان بین پنج تا هشت درجه سانتی‌گراد کاهش یافت.
این مسوول بیان کرد: باتوجه به بارش برف در ارتفاعات کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای و همچنین ریزش سنگ و رانش زمین پیش‌بینی‌ می‌شود.
رضوی با اعلام اینکه بارش‌ها تا صبح سه‌شنبه در آسمان مازندران ادامه دارد، تصریح کرد: از بعدازظهر سه‌شنبه شاهد کاهش ناپایداری‌ها در آسمان مازندران خواهیم بود و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه اسمان مازندران عمدتا نیمه‌ابری تا ابری احتمال بارش خفیف و پراکنده وجود دارد.

وی ادامه داد: روز جمعه موقتا آسمان مازندران صاف تا نیمه‌ابری با احتمال مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: دریای مازندران تا روز سه‌شنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

رضوی خاطرنشان کرد: معمولا در فصل بهار شاهد بارش برف هستیم و پدیده بی‌سابقه‌ای نیست.