کد خبر: 14781تاریخ انتشار : ۱۴:۵۳:۲۶ - چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر پیامی منتشر کرد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، (۲۷ مارس) مصادف با ( ۷ فروردین) روز جهانی تئاتر که در ایران با عنوان روز ملی هنرهای نمایشی از سوی شورای عالی انقلاب […]

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر پیامی منتشر کرد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، (۲۷ مارس) مصادف با ( ۷ فروردین) روز جهانی تئاتر که در ایران با عنوان روز ملی هنرهای نمایشی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام ودر تقویم رسمی کشور ثبت و نامگذاری شده ، فرصتی اسـت برای بزرگداشت این هنر اصیل و مردمی .

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این پیام گفت: تئاتر هنری اسـت کـه می تواند میان فرهنگ ها و مردم پل ارتباطی برقرار کند. حتی بیش از این می تواند فرصت هایی برای آموزش و اطلاع رسانی عمومی نیز فراهم آورد.

با نگاهی به اساطیر ایران زمین ، می توان ریشه های ذاتی این هنر را در سرزمین آریایی یافت ، که نه تنها بن مایه تاریخی بلکه تم فرا تاریخی دارد.

تئاتر نقشی اساسی در انرژی بخشیدن و همدلی ملت ها برای ارتقا فرهنگ ها دارد، هنرمندان تئاتر ،قبل از قدم گذاشتن روی صحنه، با احترام کف صحنه را لمس می‌کنند، این سنت کهنی است که نشان می‌دهد معنویت و فرهنگ در هم تنیده است.

تئاتر اتفاقی است کـه در لحظه شکل می گیرد .شاید بـه همین دلیل نمایشنامه ای کـه بارها و بارها اجرا شده اسـت و همه ی زیر و بم آن را می دانند باز هیجانی برای دیدن اجرای نوین ان وجوددارد .

امیدوریم در سال جدید ، که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام “جهش تولید” نامگذاری شده ، ضمن تبریک سال نو و روز جهانى تئاتر به همه هنرمندان تاتر استان، امیواریم بتوانیم با توجه به ظرفیت‌ها ی موجود استان و همت هنرمندان با استعداد تئاتر ، به سوی ارتقاء هرچه بیشتر این هنر مردمی گام برداریم و شاهد کشف و رشد بیشتر استعدادهای جوان استان در این عرصه باشیم .

✳عباس زارع
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران