کد خبر: 15277تاریخ انتشار : ۱۹:۳۲:۴۳ - پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

شهردار قائم‌شهر اعلام کرد: ارایه طرح تشویقی برای بلندمرتبه‌سازی

هر فردی که در حوزه ساخت و ساز اقدام به بلندمرتبه‌سازی کند در فاز نخست مشمول ۵۰ درصد تخفیف در پرداخت عوارض خواهد شد. عباس صالح‌زاده شهردار قائم‌شهر در آئین کلنگ زنی پروژه تجاری هوتن ۷۰ در قائمشهر، اظهار کرد: باتوجه به سیاست‌های تشویقی شورای اسلامی دوره پنجم از محل تسهیلات ویژه بلند مرتبه سازی، […]

شهردار قائم‌شهر اعلام کرد: ارایه طرح تشویقی برای بلندمرتبه‌سازی

هر فردی که در حوزه ساخت و ساز اقدام به بلندمرتبه‌سازی کند در فاز نخست مشمول ۵۰ درصد تخفیف در پرداخت عوارض خواهد شد.

عباس صالح‌زاده شهردار قائم‌شهر در آئین کلنگ زنی پروژه تجاری هوتن ۷۰ در قائمشهر، اظهار کرد: باتوجه به سیاست‌های تشویقی شورای اسلامی دوره پنجم از محل تسهیلات ویژه بلند مرتبه سازی، کلنگ اولین برج ۱۰ طبقه در محدود شهری قائم‌شهر به زمین زده شد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است چرا که در حال عوض کردن سیاست‌های ساخت در این شهرستان هستیم .

وی با اعلام اینکه متاسفانه در گذشته در طرح‌ها دقت نظر وجود نداشته است، گفت: در خیلی از مناطق حداکثر ارتفاع ساختمان‌ها در در تراکم کم ساخته می‌شد این درحالی است که شهر قائمشهر دومین شهر پرتراکم کشور است اما تعداد طبقات ساختمانی آنان اندک بوده که دارای ایرادات و اشکالاتی است.

شهردار قائم‌شهر با بیان اینکه طی سال‌های ۶۸ ، ۷۵ و ۸۶ طرح جامع شهر قائمشهر تدوین‌، بررسی و برنامه‌ریزی شد و طرح تفصیلی این شهر هم تصویب و مجددا بازنگری ان تصویب شد، افزود: اما در هیچ کدام از این طرح‌ها سیاست ساخت تغییر پیدا نکرده است.

صالح‌زاده به سیاست گذاری شورای دوره پنجم اشاره کرد و ادامه داد: باتوجه به اینکه انتقاداتی بر ما وارد است اما این دوره از شورا بلندمرتبه سازی ساختمان را مورد توجه قرار داده است‌، تا در سیاست‌های ساخت و ساز شهر به صورت اصولی و با برنامه ریزی کارها انجام شود.

شهردار قائم‌شهر به طرح تشویقی شهرداری برای افرادی که از زمین خود حداکثر استفاده را برای بلندمرتبه سازی ساختمان با رعایت استانداردهای شهرسازی انجام دهند اشاره و گفت: طبق اعلام شورای دوره پنجم در دفترچه عوارض و درآمدی شهر‌، هر فردی که در حوزه ساخت و ساز اقدام به بلند مرتبه‌سازی کند در فاز نخست مشمول ۵۰ درصد تخفیف در پرداخت عوارض خواهد شد. وی تصریح کرد:در فاز دوم هم اعلام شده اگر فردی در بلند مرتبه سازی ساختمان اقدام نمایند و در اجرای فاز اول نیز اگر پولی ندارند مبلغی از آنان دریافت نمی‌شود.