کد خبر: 15305تاریخ انتشار : ۲۰:۴۲:۴۹ - سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

استاندار مازندران: به نقش و جایگاه رسانه ها در رفع مشکلات استان باور داریم / رسانه مستقل، ماندگار می شود

استاندار مازندران در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری – تحلیلی مازندران با اشاره به این که به نقش و جایگاه رسانه ها در رفع مشکلات استان باور داریم، افزود: افزایش امید اجتماعی یکی از برنامه های ما در آغاز کار بود و باید سهم رسانه ها به عنوان یک […]

استاندار مازندران: به نقش و جایگاه رسانه ها در رفع مشکلات استان باور داریم / رسانه مستقل، ماندگار می شود

استاندار مازندران در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری – تحلیلی مازندران با اشاره به این که به نقش و جایگاه رسانه ها در رفع مشکلات استان باور داریم، افزود: افزایش امید اجتماعی یکی از برنامه های ما در آغاز کار بود و باید سهم رسانه ها به عنوان یک نهاد موثر اجتماعی در این راستا مشخص شود.

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که امروز در خصوص توسعه استان؛ همنوایی خوبی بین رسانه ها، دولت و دیگر بخش های موثر وجود دارد، اظهار داشت: با نقش آفرینی درست رسانه ها، مشارکت مردم در مسایل اجتماعی در استان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از رسانه های استان بخاطر نقش موثرشان در ایجاد آرامش در جامعه، اقناع سازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهنگام در بحران های سیل و کرونا قدردانی می کنم.

استاندار مازندران با اشاره به این که رسانه های استان در حوزه های اقتصادی نیز تاثیرگذار بودند، گفت: رسانه ها مشاور امین ما هستند و انتظار داریم با کارکارشناسی و نقد صادقانه و سازنده ما را در پیشبرد امور مختلف یاری کنند.

وی اولویت دادن به تولید محتوا را یک موضوع اساسی برای رسانه ها برشمرد و تصریح کرد: نقد رسانه ها باید در چارچوب اخلاق و قانون بیان شود.

استاندار ابراز داشت: رسانه ها ضمن انجام رسالت و وظیفه اجتماعی خود هرچقدر مستقل تر عمل کنند، ماندگارتر خواهند بود.

حسین زادگان، فضای رسانه ای استان را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: امروز در حوزه‌های مختلف استان بسیاری از پیشرفت‌ها و اقدامات اثرگذار حتی افزایش مشارکت در سرمایه‌گذاری را ناشی از فعالیت و حضور هوشمندانه و بموقع رسانه‌ها می‌دانیم.

وی با بیان این که همواره به پیوست رسانه ای برای پروژه‌ها اعتقاد داریم، افزود: معتقدم در هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره‌ها به رسانه‌ها نزدیک نشده بودیم. امروز بین رسانه‌ها، جامعه و دستگاه‌ها انسجام اجتماعی بیشتری نسبت به گذشته داریم. در این مدت به من برای احصاء مشکلات استان و رفع آن‌ها از طرف رسانه‌ها کمک زیادی شده است. در بحران‌های مختلف مانند سیل و کرونا رسانه‌ها اضطراب را از مردم گرفتند و توانستند جامعه را اقناع کنند.

استاندار درباره شکایت برخی مدیران از رسانه‌ها نیز اظهار کرد: اعتقاد ما آزادی مسئولانه در رسانه‌هاست. اما باید آسیب‌شناسی شود که چرا از برخی‌ها اصحاب رسانه هرگز شکایت نمی‌شود و از برخی شکایت‌های متعدد می‌شود؟ گاهی دلیل شکایت نقد نادرست و غیرمنصفانه است. حتی مواردی بود که از نقد خارج و به تهمت و افترا نزدیک شد. اما قطعا از خبرنگاری که با قوانین آشناست و نقد درست را می‌شناسد هرگز شکایت نمی‌شود.

وی خواستار تشکیل کارگروه‌های تخصصی با حضور خبرنگاران و همچنین شورای حل اختلاف رسانه‌ها در استانداری شد و گفت: اقدامات اثرگذار جامعه ناشی از عملکرد رسانه هاست و باید از سرزندگی و پویایی رسانه‌ها به صورت جدی حمایت شود.‌

استاندار مازندران با تأکید بر این که به اولویت دادن آموزش و تولید محتوا در رسانه‌ها اعتقاد داریم، یادآور شد: باید چهره‌های فرهیخته و نمونه را در هر حوزه به مردم معرفی کنیم تا جامعه در عمل ببیند رسانه خوب چیست. رسانه خوب رسانه‌ای است که تولید محتوا کند، اخلاق را رعایت کند، منصف باشد، درد جامعه را ببیند و اولویتش مسائل اقتصادی نباشد.

گفتنی است؛ مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری – تحلیلی مازندران با معرفی بیش از ۵۰ برگزیده در ۱۳ بخش جشنواره و اهدای جوایز به خبرنگاران، عکاسان و طراحان برتر مطبوعات و رسانه‌های مازندران با حضور مقام عالی دولت در مازندران، معاونین استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیران ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی، اعضای خانه مطبوعات مازندران و اصحاب رسانه پایان یافت.

در این دوره از جشنواره ۶۲۵ اثر متعلق به بیش از ۲۰۰ خبرنگار و فعال رسانه‌ای مازندران به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

  1. ناشناس گفت:

    داوری افتضاح بود