کد خبر: 15306تاریخ انتشار : ۲۰:۴۳:۵۲ - سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: رسانه‌ها، نقد منصفانه کنند و مدیران نیز پاسخگو باشند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: رسانه‌ها، نقد منصفانه کنند و مدیران نیز پاسخگو باشند. عباس زارع در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی مازندران با اشاره به ثبت ۵۰۲ رسانه در استان گفت: در سال جاری ۹ رسانه بر شمار رسانه‌های استان افزوده و ۳۳ رسانه نیز براساس ماده […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: رسانه‌ها، نقد منصفانه کنند و مدیران نیز پاسخگو باشند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: رسانه‌ها، نقد منصفانه کنند و مدیران نیز پاسخگو باشند.

عباس زارع در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی مازندران با اشاره به ثبت ۵۰۲ رسانه در استان گفت: در سال جاری ۹ رسانه بر شمار رسانه‌های استان افزوده و ۳۳ رسانه نیز براساس ماده ۱۶ مجوزشان لغو شده است.

وی با بیان اینکه شمار شبکه‌های اجتماعی ثبت شده در استان پنج هزار و ۴۰۵ شبکه اجتماعی است، افزود: از این تعداد ۶۵۰ کانال و صفحه دارای بیش از پنج هزار مخاطب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر توجه به تولید محتوا در حوزه رسانه‌ها درباره جشنواره مطبوعات استان افزود: بیش از ۶۳۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و در مجموع ۵۰ نفر در ۱۳ بخش برگزیده شدند.

زارع با عنوان اینکه تولید محتوا فصل الخطاب است، تولید محتوا، نقد منصفانه و مطالبه گری را از مهمترین انتظارات از اصحاب رسانه بیان کرد و در بخشی از سخنانش با تقدیر از رویکرد منصفانه و نقد منصفانه خبرگزاری مهر اظهار داشت: این رسانه درباره مجتمع فرهنگی رامسر نقدی منصفانه مطرح کرده بود که این مطالبه پیگیری شده است.

وی همچنین با تقدیر از آقای درخشنده پیرامون نقد منصفانه در مورد توزیع آگهی های ثبت و مناقصه گفت: ما از همه مدیران تقاضا می‌کنیم که به انتقادات رسانه‌ها پاسخ بدهند و بجای شکایت به مراجع قضایی، صبورانه به نقدهای وارده فکر کرده و پاسخگویی شفاف را سرلوحه مدیریت خود قرار دهند.

سینا قربانی مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران نیز جهانی شدن مطبوعات را فرصتی مناسب برای حوزه رسانه برشمرد و راه اندازی شعب اختصاصی شورای حل و اختلاف را برای رسیدگی به مسائل فراروی اصحاب رسانه ضروری دانست.

وی با اشاره به اینکه امسال شمار آثار رسیده به جشنواره مطبوعات رشد یافته است، افزود: وضعیت کیفی مطبوعات استان رو به رشد است.