کد خبر: 15339تاریخ انتشار : 9:11:00 - چهارشنبه 10 ژوئن 2020

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: اخلاق پهلوانی در بین ورزشکاران تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به الگوپذیری ورزشکاران از منش پهلوانان گفت: اخلاق پهلوانی در بین ورزشکاران تقویت شود. آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی در مراسم نکوداشت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌‍ای در سالن ورزشی مرحوم عمادی این شهر با اشاره به اینکه فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای دارای قدمت دیرینه‌ای در اخلاق […]

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: اخلاق پهلوانی در بین ورزشکاران تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به الگوپذیری ورزشکاران از منش پهلوانان گفت: اخلاق پهلوانی در بین ورزشکاران تقویت شود.

آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی در مراسم نکوداشت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌‍ای در سالن ورزشی مرحوم عمادی این شهر با اشاره به اینکه فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای دارای قدمت دیرینه‌ای در اخلاق اسلامی بوده و با نام و یاد مولای متقیان علی(ع) رنگ و بوی زیبایی گرفته است اظهار داشت: اخلاق ورزش و ورزش پهلوانی سبب‌ساز بسیاری از اتفاقات موثر و زیبا در عرصه ورزش شده است.

وی افزود: مولای متقیان همواره در تقویت اخلاق پهلوانی در اماکن ورزشی توانستند منش‌های بزرگمنشی را تقویت کنند و امروز باید پهلوانان با عجین کردن ورزش و ارزش بتوانند در نشر مجاهدت شهدای ورزشکار در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی نقش‌آفرینی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تقدیر از منش برخی ورزشکاران در آوردگاه‌های جهانی افزود: عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی اجری به مراتب بزرگ‌تر از جهاد و شهادت را در این عرصه خلق کرده و به تعبیر رهبری، جامعه ورزشی و دینی را سرافراز کردند.

لائینی با اشاره به اقتدارآفرینی ملوانان کشتی‌های ایرانی در ونزوئلا برای جابه‌جایی نفتکش‌‌ها گفت: مقام معظم رهبری در واقع حرکت این تلاشگران را نوعی جهاد و ایثار بیان کردند.

وی با بیان اینکه جوانمردی و پهلوان مردی در فرهنگ ورزش باستانی کشور موج می‌زند، افزود: چه خوب است ورزشکاران امروز جامعه پاسدار منش پهلوانانی چون پوریای ولی و تختی باشند تا در کنار تقویت جسمی به تقویت روحی و اخلاقی در خود و ورزشکاران بپردازند.

حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اخلاق در ورزش باید با تکیه بر منش پهلوانی و قهرمانی باید تقویت شود گفت: امیدواریم بتوانیم با تاسی از ورزش‌های زورخانه‌ای و تکیه بر مولای متقیان در راستای نشر اخلاق ورزشی در آوردگاه‌ها اقدام کنیم.

در این مراسم ضمن تقدیر از پهلوانان و مدال‌آوران ورزشی، از خانواده شهیدان معلم کلایی و مهرداد علی بابایی با اهدای لوح تقدیری با حضور رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان و ساری، معاون فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان مرکز استان و دیگر پهلوانان و قهرمانان تجلیل شد.