کد خبر: 15349تاریخ انتشار : 9:58:12 - چهارشنبه 10 ژوئن 2020

مجمع تشخیص: مصوبه حذف چهار صفر مغایر سیاست های نظام نیست

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست‌های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ابتدای این نشست، گزارش کمیسیون […]

مجمع تشخیص: مصوبه حذف چهار صفر مغایر سیاست های نظام نیست

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد.

به گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست‌های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع مبنی بر مغایرت ماده واحده اصلاحی با بند‌هایی از سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه شد.

در ادامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ضرورت‌های حذف چهار صفر از پول ملی، کاهش هزینه‌های چاپ اسکناس و کاهش بار روانی منفی ناشی از نسبت پول ملی فعلی با ارز‌های رایج را از عمده نتایج این مصوبه دانست.

بر اساس این گزارش اعضای هیئت عالی نظارت، پس از بحث‌های موافق و مخالف این مصوبه را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانستند.

در ادامه‌ی این جلسه مصوبه “توسعه‌ی منطقه آزاد تجاری – صنعتی گیلان (انزلی) ” مطرح گردید که پس از ارائه‌ی گزارش کمیسیون نظارت مجمع و دفاعیات مسوولان شورای عالی مناطق آزاد تجاری این مصوبه مغایر بند‌های ۱۱ و ۱۷ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی شناخته شد و مقرر گردید برای ارجاع به مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان اعلام گردد.