کد خبر: 15362تاریخ انتشار : 9:59:27 - چهارشنبه 10 ژوئن 2020

همزمان با سراسر کشور: طرح ارتقای کیفی راهداری محورهای شریانی در مازندران آغاز شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت: طرح “ارتقای کیفی راهداری محورهای شریانی” در این استان با بکارگیری تمامی امکانات و عوامل راهداری همزمان با سراسر کشور آغاز شد. به گزارش مازنی خبر ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبرعنوان نمود: در این طرح که بصورت محوری انجام […]

همزمان با سراسر کشور:   طرح ارتقای کیفی راهداری محورهای شریانی در مازندران آغاز شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت: طرح “ارتقای کیفی راهداری محورهای شریانی” در این استان با بکارگیری تمامی امکانات و عوامل راهداری همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش مازنی خبر ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبرعنوان نمود: در این طرح که بصورت محوری انجام می گیرد ، تمامی فعالیت های راهداری ضروری شامل لکه گیری آسفالت، نصب ، اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم ، شانه سازی ، پاکسازی حاشیه و حریم راه ، آشکار سازی پلها و ابنیه و تابلو های مربوطه ، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز ، جمع آوری تابلو و دستفروشان غیر مجاز حاشیه محور و گشت شبانه روزی راهداری و نظارت ترابری و سایر فعالیت های راهداری ضروری همزمان انجام می شود.

وی تصریح کرد: با اجرای «طرح ارتقای کیفیت راهداری» ، ارتقای کیفیت منظر و سیمای راه ها نیز به صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مهندس نجفی ادامه داد : پاکسازی و زیبا سازی حریم راه ها و حذف المان های زائد در راه های شریانی ، موجب زیبا سازی بصری راه شده که این امر موجب افزایش آرامش و آسایش و نشاط کاربران جاده ای را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران افزود: این طرح بصورت روزانه و مستمر تا اجرای طرح “ارتقای کیفی راهداری محورهای شریانی” ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان ساخت : با اجرای این طرح ، نواقص و مشکلات جاده ای به صورت روزانه از طریق گشت های راهداری و نظارت ترابری در اختیار روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ها قرار گرفته و ادارات تابعه موظفند ضمن پایش و ارزیابی اطلاعات جمع آوری شده نسبت به رفع موارد مشاهده و ثبت شده تا حصول نتیجه اقدام لازم را صورت دهند.

مهندس نجفی خواستار حضور راهداران با تجهیزات اولیه و لباس فرم در سطح محورها شد و تاکید نمود : اگر فعالیت های فردی و گروهی با هدف و برنامه ی مشخص انجام شود نتیجه این اقدامات ، افزایش کیفیت ارائه خدمات را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران با اشاره به دستاورد های طرح مذکور که با اهتمام جدی و به صورت ویژه در راه های شریانی استان در حال انجام است افزود: افزایش سرمایه اجتماعی ، اعتماد عمومی مردم و کاربران جاده ای از مزایای این طرح می باشد.

وی در ادامه در خصوص دیگر مزیت اجرای این طرح اظهار داشت : یکی از مهم ترین مزیت این طرح این است که نقایص موجود با سرعت بیشتری شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به اصلاح آن اقدام می شود.

گفتنی است مازندران دارای ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی است.​