کد خبر: 15424تاریخ انتشار : ۲۰:۱۵:۱۱ - سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

کمال علیپور خنکداری مطرح کرد: تقویت مرکز پژوهش‌های مجلس راهی برای بهبود قانونگذاری

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: یکی راهکارهای مناسب برای بهبود وضع قوانین کاربردی و قابل اجرا این است که مرکز پژوهش‌ها تقویت شود. به گزارش مازنی خبر ؛ کمال علیپور خنکداری با اشاره به اهمیت ارتقاء وضعیت قانونگذاری، اظهار داشت: یکی راهکارهای مناسب برای وضع قوانین کاربردی و قابل اجرا این […]

کمال علیپور خنکداری مطرح کرد: تقویت مرکز پژوهش‌های مجلس راهی برای بهبود قانونگذاری

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: یکی راهکارهای مناسب برای بهبود وضع قوانین کاربردی و قابل اجرا این است که مرکز پژوهش‌ها تقویت شود.

به گزارش مازنی خبر ؛ کمال علیپور خنکداری با اشاره به اهمیت ارتقاء وضعیت قانونگذاری، اظهار داشت: یکی راهکارهای مناسب برای وضع قوانین کاربردی و قابل اجرا این است که مرکز پژوهش‌ها تقویت شده و از این بازوی مجلس بهتر استفاده شود.

وی افزود: بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته بهره لازم را از مرکز پژوهش‌های مجلس نمی بردند، در حالیکه این مرکز یکی از بازوهای قدرتمند مجلس است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

علیپور ادامه داد: حتی در لوایح نیز مرکز پژوهش‌ها باید نظرش توسط دولت اخذ شود تا لایحه‌ای که به مجلس ارائه می‌شود، عملیاتی باشد و بلااستفاده روی زمین نماند. زمانی می‌توانیم قوانین را موثر بدانیم که عملیاتی شود در غیر اینصورت تصویب فایده‌ای ندارد.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر تقویت مرکز پژوهش های مجلس، نمایندگان باید از تهیه طرح‌های غیرکارشناسی دوری کنند و اگر طرحی قرار است تهیه شود، باید بررسی های لازم با قدرت در خصوص آن طرح انجام شود.

علیپور اظهار داشت: در جریان بررسی طرح‌ها و لوایح باید از نظر کارشناسان و مرکز پژوهش‌های مجلس استنفاده شود تا قانونی با قابلیت اجرای بالا تصویب شود.