کد خبر: 15451تاریخ انتشار : 15:59:14 - جمعه 19 ژوئن 2020

قدردانی روستائیان ساروی از رئیس‌جمهوری برای تعریض جاده ساری‌-‌تاکام

روستاییان بخش کلیجانرستاق شهرستان ساری همزمان با افتتاح ۱۷ کیلومتر از چهارخطه شدن محور ساری‌-‌تاکام به نمایندگی از مردم منطقه از رییس جمهوری قدردانی کردند. به گزارش مازنی خبر و به نقل از  ایرنا ، با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری ۹۲ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال امروز […]

قدردانی روستائیان ساروی از رئیس‌جمهوری برای تعریض جاده ساری‌-‌تاکام

روستاییان بخش کلیجانرستاق شهرستان ساری همزمان با افتتاح ۱۷ کیلومتر از چهارخطه شدن محور ساری‌-‌تاکام به نمایندگی از مردم منطقه از رییس جمهوری قدردانی کردند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از  ایرنا ، با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری ۹۲ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال امروز در مازندران زیر بار ترافیک رفت که محور ساری – تاکام بخشی از آن بود.

طرح تعریض محور ساری – تاکام که نقش زیادی در تضمین سلامت مردم بومی ، جا به جایی محصولات کشاورزی و گردشگری دارد از اواسط دهه ۸۰ شروع شد ولی طی حدود ۲ دهه به خاطر کمبود اعتبار ، مشکل تملیک اراضی کشاورزی و همچنین اختلافات بر سر بعضی نقاط مهندسی نیمه تمام ماند.

اجرای این طرح در دوره دوم دولت تدبیر و امید با دریافت اعتبار و رفع مشکلات سرعت گرفت و امروز بخشی از آن با حضور ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری افتتاح و موجب خوشحالی مردم منطقه شد.
یکی از اهالی بخش کلیجانرستاق شهرستان ساری پس از اظهارات رییس جمهوری و اعلام آمادگی دکتر روحانی برای گوش کردن به صحبت های مردم ، با در اختیار گرفتن تریبون ارتباطی ، از رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید به خاطر سرعت بخشیدن به اجرای طرح محور تاکام – ساری قدردانی کرد.

این روستایی که خود را ” علی یونسی ” معرفی کرد ، خطاب به رییس جمهوری گفت : همه ما مردم شاهد هستیم که روی این پروژه پس از گذشت بیش از یک دهه ، در ۲ سال اخیر به صورت شبانه روزی کار شده است.

وی توضیح داد : محور ساری – تاکام به دلیل حضور گردشگران با ترافیک سنگینی مواجه است و مردم منطقه برای تردد و جا به جایی محصولات کشاورزی با مشکلات زیادی مواجه می شدند که با چهار خطه شدن این محور تردد آنان تضمین شده است ، چرا که تا کنون مردم این بخش فرزندان زیادی را بر اثر تصادف از دست دادند.

یونسی گفت : به طور یقین با تعریض این محور اقتصاد مردم در حوزه گردشگری و کشاورزی نیز رونق می گیرد .

برای تکمیل طرح تعریض محور ساری تا کام بیش از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید اعتبار اختصاص یافت.

این محور مهم ترین راه ارتباطی استان مازندران با سمنان و ارتباط دهنده ساحل و جنگل به کویر است. اگر چه ترافیک در این جاده پیش از تعریض و چهار خطه شدن در روزهای عادی روان بود ، ولی در تعطیلات پایان هفته و دیگر تعطیلات و به خاطر سفر شهرنشینان به روستاهای اطراف بشدت سنگین می شد.

این محور همچنین به خاطر کم عرض بودن و داشتن شانه خاکی باریک همراه با پیچ و خم زیاد ، همواره شاهد تصادفات زنجیره ای بود و یکی از جاده های نسبتا خطرناک مازندران محسوب می شد.