کد خبر: 15584تاریخ انتشار : 13:42:23 - یکشنبه 12 جولای 2020

مدیرکل بهزیستی مازندران مطرح کرد: ۱۴۰ واحد خانه مددجویان بهزیستی در مازندران افتتاح شد

۱۴۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی مازندران همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور مدیرکل این مجموعه حمایتی در قائمشهر به بهره‌برداری رسید. مدیرکل بهزیستی مازندران در این مراسم که با افتتاح یک واحد خانه مددجوی بهزیستی همراه بود ، گفت: واحدهای مسکونی مددجویی مازندران بخشی از ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه سراسری […]

مدیرکل بهزیستی مازندران مطرح کرد: ۱۴۰ واحد خانه مددجویان بهزیستی در مازندران افتتاح شد

۱۴۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی مازندران همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور مدیرکل این مجموعه حمایتی در قائمشهر به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بهزیستی مازندران در این مراسم که با افتتاح یک واحد خانه مددجوی بهزیستی همراه بود ، گفت: واحدهای مسکونی مددجویی مازندران بخشی از ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه سراسری مسکن مددجویی کشور بود که امروز همزمان با دومین روز هفته بهزیستی افتتاح شد.

دکتر فرزاد گوهردهی هزینه ساخت خانه های مددجویان مازندران را بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی با اعلام این که از مجموع واحدهای مسکونی مددجویان مازندران ۲ واحد در قائمشهر بوده است ، افزود : یکی از این واحدها با متراژ ۹۰ متر مربع و تقریبا با مبلغ ۱۵۰میلیون تومان هزینه احداث شد که ۶۰ میلیون تومان آن از اعتبارات بهزیستی و بقیه آورده مددجو بوده است.

گوهردهی وی با تاکید بر اینکه اولویت در احداث بناها برای خانواده هایی است که بیش از ۲ معلول دارند ، گفت : خانواده های تک معلول، خانم های بی سرپرست و بد سرپرست هم می توانند از طرح مسکن بهزیستی استفاده کنند.

وی با اعلام این که پارسال تقریبا دو برابر ظرفیت استانی مسکن مددجویی ساخته و تکمیل شد ، افزود : در مجموع باید حدود ۳۶۰ واحد مسکونی پارسال ساخته می شد که با همکاری اداره کل بهزیستی مازندران و سایر دستگاه های مرتبط حدود ۶۷۰ واحد احداث شد که از این تعداد ۴۰۰ واحد به خانواده های دارای ۲ معلول و بیشتر تحویل شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: اکنون ۴۰۰ واحد دیگر هم تکمیل شه است که ۱۴۰ واحد آن به خانواده های زیر پوشش دارای بیش از ۲ معلول تحویل شد و و در طول سه ماه آینده واحدهای دیگر هم آماده می شود و به بهره برداری می رسد.

وی افزود : احتمالا ۵۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در هفته دولت به بهره برداری می رسد.