کد خبر: 15611تاریخ انتشار : 14:04:15 - یکشنبه 12 جولای 2020

نماینده ساری مطرح کرد: اگر تکلیف بدهی ۲۷۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال روشن نشود، مجلس ورود می‌کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه تکلیف بدهی ۲۷۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال روشن نشود مجلس ورود می‌کند، گفت: وزیر کار نباید برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شرط تعیین و باید سریع‌تر آن را اجرایی کند. به گزارش مازنی خبر ، علی بابایی کارنامی در […]

نماینده ساری مطرح کرد: اگر تکلیف بدهی ۲۷۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال روشن نشود، مجلس ورود می‌کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه تکلیف بدهی ۲۷۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال روشن نشود مجلس ورود می‌کند، گفت: وزیر کار نباید برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شرط تعیین و باید سریع‌تر آن را اجرایی کند.

به گزارش مازنی خبر ، علی بابایی کارنامی در مورد اظهارات وزیر کار مبنی بر پیشنهاد همکاری وزارت اقتصاد و دستور رئیس‌جمهوری برای پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی و همچنین اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در صورت تصویب، گفت: بر اساس قانون حقوق بازنشستگان باید در سال ۹۹ همسان‌سازی شود و وزیر نباید برای اجرای آن شرط تعیین کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در اسرع وقت عملیاتی کند، افزود: وزیر با اجرای همسان‌سازی به وظیفه خود عمل کرده و کار مازادی انجام نداده در این رابطه به وزرا توصیه می‌کنیم برای اجرای قانون شرط تعیین نکنند و همه آنها باید متعهد به اجرای بندهای قانونی که خودشان پیشنهاد دادند باشند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم با هیچ مسئولی تعارف ندارد، ادامه داد: موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در نشست امروز کمیسیون اجتماعی بررسی می‌کنیم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی عدم پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی را ناشی از بی عرضه‌گی مدیران تامین اجتماعی در طول ۳۰ سال دانست و گفت: مدیران تامین اجتماعی تاکنون در این رابطه ناتوان و ناکارآمد بودند در حالی که موظف هستند طلب خود را پیگیری کنند.

وی از رئیس سازمان تامین اجتماعی خواست که تا پایان سال تکلیف طلب خود از دولت را روشن کند، افزود: اگر سازمان کم‌کاری و تعلل کند مجلس به ویژه کمیسیون اجتماعی ورود و از توان و ظرفیت خود برای تعیین تکلیف وضعیت بدهی‌ها استفاده خواهد کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی را ۲۷۰ هزار میلیارد دانست و گفت: وضعیت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی سریع‌تر تعیین تکلیف نشود خسارت جبران‌ناپذیری به صندوق وارد و ۵ سال آینده به عنوان تهدیدی بر علیه امنیت ملی محسوب می‌شود و همه درگیر ناامنی‌ها خواهیم شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از سازمان تامین اجتماعی و هیات امنای سازمان انتظار می‌رود به جای پشت میز نشینی پشت در دولت طلب خود را پیگیری کنند و اگر در این رابطه مشکلی وجود دارد ما پای کار هستیم و دولت باید در صحن مجلس پاسخگو باشد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس یادآور شد: اگر دولت در زمان باقی مانده هیچ کاری نکند و تنها بدهی تامین اجتماعی را پرداخت کند دولت موفقی خواهد بود زیرا با این اقدام اقتصاد کشور در ریل توسعه قرار می‌گیرد.