کد خبر: 15693تاریخ انتشار : 15:05:32 - یکشنبه 26 جولای 2020

چرایی نمونه شدن ایزدشهر در مازندران؛ مدیریت دلسوزانه، کم‌هزینه ولی اصولی

ماهنامه سراسری تکرار / مهرآسا جانعلی پور: شهردار شهر ایزدشهر بارها از سوی استاندار مازندران به عنوان شهردار نمونه استان در بحث زیباسازی شهری و مازندران پاک انتخاب شد و پاکیزگی شهری را اولویت کار خود قرار داد. اسحاق تونی در گفتگو با تکرار با بیان اینکه ما در دین اسلام هم به پاکیزگی سفارش […]

چرایی نمونه شدن ایزدشهر در مازندران؛ مدیریت دلسوزانه، کم‌هزینه ولی اصولی

ماهنامه سراسری تکرار / مهرآسا جانعلی پور: شهردار شهر ایزدشهر بارها از سوی استاندار مازندران به عنوان شهردار نمونه استان در بحث زیباسازی شهری و مازندران پاک انتخاب شد و پاکیزگی شهری را اولویت کار خود قرار داد.

اسحاق تونی در گفتگو با تکرار با بیان اینکه ما در دین اسلام هم به پاکیزگی سفارش شدیم ، اظهار داشت: وقتی به دین معتقدیم باید پاکیزگی را در اولویت کارهای خود قرار دهیم و ما از همان ابتدای کار سعی کردیم نظم و انظباط را در واحدهای خدماتی خود به وجود آوریم و همکاران را موظف کردیم تا برای کارهای خود، شرح و برنامه داشته باشند.

وی ادامه داد: بازدیدهای بنده و تذکرهای اعضای شورا  سبب شد طی چند ماه، سیمای شهر را با نظافت ساده و بدون هزینه زیاد مانند ساماندهی بلوارها و فضای سبزعوض کنیم.

ما آبیاری فضای سبز را از فروردین ماه آغاز می‌کنیم و در سال گذشته در اوج گرما در ۱۰ مرحله چمن های فضای سبز اصلاح شد و این نشان می دهد که آبیاری خوبی صورت گرفت. رنگ چمن بلوارهای ایزدشهر با جاهای دیگر فرق می‌کند و سبز سبز است و دلیل آن رسیدگی و نظارت خوب است.

شهردار ایزدشهر افزود: سعی کردیم اِلمانهای اضافه را از سطح شهر دور کنیم.

*تابلوهای مازاد را از سطح شهر جمع کردیم

اسحاق تونی تصریح کرد: برای تابلوی ورودی سمت غرب ایده خیلی خوبی دادیم و در حال حاضر مصوب شد و در مرحله قالب سازی است که به زیباسازی مضاعف شهر کمک می کند.

کاری را در ایزدشهر استارت زدیم و دوست داریم ادامه داشته باشد و آن جمع‌آوری تابلوهای مازاد از سطح شهر بود و در سال ۹۶ اینکار را به جد انجام دادیم.

وی با بیان اینکه با کم شدن این تابلوهای مازاد و غیرمجاز، چهره شهر واقعاً تغییر پیدا کرد، اظهار داشت: در کنار جمع آوری تابلوها پیاده روسازی را شروع کردیم و نگاه ما این است که تا پایان سال جاری  پیاده رو سازی هشت و نیم کیلومتر در ضلع شمال و هشت و نیم کیلومتر در ضلع جنوب در کل سطح ایزد شهر کامل شود.

*ایجاد نشاط اجتماعی شبانه با احداث پارک

تملکی را نبش گلسار ۳ انجام دادیم و با سرمایه گذار در حال مذاکره هستیم تا کل هزینه احداث پارک شهرکه حدود یک میلیارد تومان است را تقبل کند و با اعضای شورای شهرهم صحبت کردیم تا مصوبه آن را بگیریم و یک فضای شبانه را در این مکان به وجود آوریم چرا که ما در روز ایزدشهری پویا داریم و هنگام شب، مردم زود به خانه‌هایشان می‌روند و می خواهیم با احداث این پارک، مردم کمی بیشتر بیرون بمانند و نشاط اجتماعی شبانه را برای آنان به وجود آوریم.

 توانستیم  یک قطعه زمین به مساحت ۳هزارمتر را از طریق مجاری قانونی به صورت رایگان با عدله و بدون حتی یک ریال هزینه تحویل بگیریم و قرار است پارک را آنجا احداث کنیم.

*پیگیری‌های ما برای دریافت قیر تا کنون جواب نداد

 مردم فرق کار خوب و بد را تشخیص می‌دهند و همیشه سپاسگذار ارائه خدمات از سوی شهرداری بوده‌اند. قسمتی از شهر آسفالت شده بود و چندکیلومتر باقیمانده در دوره ما انجام شد که همین آسفالت زیبا، بدون موج و بدون دست‌انداز تأثیر زیادی در زیبایی شهر داشت.

شهردار ایزدشهر تصریح کرد: جاده‌ای که از ایزدشهر می‌گذرد جاده بین المللی است و خودروهای سنگین در آن تردد دارند و برخلاف خودروهای سبک، به آسفالت خسارت وارد می‌کنند و توقع داشتیم حداقل وزارت راه و شهرسازی در یک حوزه به ما کمک کند. بنده حتی از مهندس اسلامی وزیر راه دستور گرفتم تا از قیری که مجلس به وزارت راه داده استفاده کنیم ولی متأسفانه هنوز پیگیری‌های ما تا به امروز جواب نداد.

*به خودمان قول دادیم  تنها در یک حوزه کار نکنیم

اسحاق تونی در ادامه به بحث ایجاد نشاط اجتماعی بین مردم اشاره کرد و افزود: جلسات متعددی با اعضای شورای شهر برگزار کردیم و در آن جلسات به خودمان قول دادیم که تنها در یک حوزه کار نکنیم چراکه شهرداری‌ها وظایف متعددی دارند و تصمیم گرفتیم این وظایف متعدد را به شکل صحیح پیگیری کنیم و در حوزه‌هایی چون برق، ساماندهی فاضلاب‌ها و آبرسانی وارد شدیم و در حوزه نشاط اجتماعی و بحث فرهنگی هم گفتیم ما وظیفه داریم وارد شویم و حتی در حوزه اشتغال هم ورود کردیم و کارهایی هم انجام دادیم.

*برنامه‌ها فرهنگی خوبی توسط شورا و شهرداری برگزار شد

وی با ابراز خوشحالی از ورود به بحث فرهنگی گفت: بوستان ولایت در دهه فجر سال ۹۶ افتتاح شد و در عید سال۹۷ در همان محل جشن بادبادک‌ها، جشنواره نقاشی با صدفها و چند برنامه بومی و محلی مانند تیکا وهَلی کِتِنی ، بازیها و موسیقی های بومی برگزار شد و افتخارات منطقه را معرفی کردیم.

سعی کردیم شخصیت های بزرگ شهرستان را معرفی کنیم. جشنواره های مذهبی خوبی مانند جشن عید مبعث و نیمه شعبان را برگزار کردیم که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم انجام دهیم ولی از این فرصت در سال ۹۹ استفاده کردیم و در یک دوره که بحث کرونا خیلی جدی نبود و مراسمات برگزار می شد ما توانستیم جشن میلاد امام رضا(ع) را با حضور نزدیک به هزارنفر از مردم برگزار کنیم.

همچنین، شهرداری ایزدشهر با همکاری امام جمعه و سپاه پاسداران این شهر یادواره شهدا ویژه شهادت سردار دلها سردار شهید قاسم سلیمانی را برگزار کرد که به صرف شام بود و سعی کردیم به بهترین نحو انجام شود. استقبال از پرچم امام رضا(ع) سالانه انجام می‌شود و امسال دوستان لطف داشتند و مراسم تجلیل از ما گذاشتند و اعلام کردند یکی از بهترین مراسمات استقبال هرسال در ایزدشهر انجام می شود.

*برگزاری پیاده‌روی‌های خانوادگی با هدف شناسایی مشکلات مختلف شهر

سعی کردیم هرماه یک برنامه پیاده روی خانوادگی با اهدای جوائز برای شهروندان تدارک ببینیم و در کنار آن برنامه فرهنگی را هم انجام دهیم مثلاً در قسمتهای مختلف پیادسه روی را انجام دادیم تا مشکلات هر نقطه را بشناسیم. همچنین پاکسازی  ساحل را در چند مرحله با کمک همکاران و فعالان محیط زیست انجام دادیم و رودخانه ها را ساماندهی و نظافت کردیم.

 

*احداث گلخانه و تهیه ماشین‌آلات برای کاهش هزینه‌های مازاد

اسحاق تونی افزود:  معتقدم جدا از اینکه باید در این شرایط اقتصادی نامناسب، افزایش درآمد داشته باشیم، می‌توان با کاهش هزینه هم به درآمدمان اضافه کنیم . در همین راستا در ابتدای کار، هزینه ها را شناسایی کردیم و دیدیم در سال کلی پول بابت خرید گل می دهیم در صورتی که هزینه احداث گلخانه زیاد نیست. برای ساحل روبی تصمیم گرفتیم خودمان ساحل روب بخریم که هزینه خرید از اجاره یکسال آن هم کمتر است. برای پاکسازی شهر از بَکو لودر استفاده می کردیم و دیدیم با مبلغ کمتر از اجاره آن می توانیم این دستگاه را خریداری کنیم. بنابراین در همان ابتدا گلخانه را با  کمک همکاران احداث کردیم و از نیروی بیرون استفاده نکردیم و از سال دوم احداث گلخانه تا به امروز برای شهرداری گل نخریدیم و همه را در خزانه تولید کردیم و به گونه‌ای که گلها برای هرفصلی جداگانه کشت و توسط همکاران نگهداری و آبرسانی می شود و گاهی بخشی از گلها را در همان بلوار می کارند که نیاز به دوباره کاری هم ندارد و گیاه در فصل خودش آرام از دل خاک بیرون می آید و باعث هرز رفتن نیرو و زمان نمی‌شود.

شهردار ایزد شهر با بیان اینکه جز معدود شهرهای استان هستیم که ساحل روب داریم و  به صورت کامل کار می کند، تصریح کرد: خرید  بَکو لودر هم هزینه‌های ما را به صفر رساند و توانستیم در ادامه یک دستگاه باب کَت که در جایی خاک می خورد را  شناسایی و با مسؤولان مربوطه استانی هماهنگ کنیم و بصورت رایگان در اختیار بگیریم.

*با کمک استاندار و معاون عمرانی استاندار، بیشترین خدمات کشوری را دریافت کردیم

همچنین توانستیم با حمایت استاندار، معاونت عمرانی، همکاری دفتر امور شهری و پیگیری‌های خودمان در سطح کشور، یک دستگاه لودر را  هم به صورت رایگان  برای شهرداری بگیریم و همه این‌ها به ما در کم کردن هزینه کمک کرد و تمام دستگاه‌هایی که تهیه شد برای شهرداری ارزش افزوده ایجاد کرد و منابع ما هدر نرفت و هزینه ای که الان با این نوسان قیمت باید پرداخت می کردیم در ارائه خدمات بیشتر به مردم مصرف می شود و می توان گفت: جز شهرداری هایی بودیم که با جمعیت زیر ۵۰هزارنفر توانستیم بیشترین خدمات کشوری را دریافت کنیم.

* جز معدود شهرداری هایی هستیم که از امور مالیاتی، برگشت ارزش افزوده گرفتیم

اسحاق تونی یادآور شد: سعی کردیم انظباط مالی را مدنظر قرار دهیم و در این حوزه عواید خوبی هم داشتیم.

وقتی با سازمان تأمین اجتماعی و امور مالیاتی به‌روز هستیم سیستم ما را جریمه نمی کند و وقتی جریمه نشویم هزینه مازاد هم پرداخت نمی‌کنیم . جز معدود شهرداری هایی هستیم که  سال گذشته و امسال از امور مالیاتی برگشت ارزش افزوده گرفتیم و در امور مالیاتی تصویب شده و امیدواریم با پیگیری مانند سال گذشته آن را دریافت کنیم.

*تجهیزات آتش‌نشانی منحصربفرد در شهرداری ایزدشهر

وی افزود: با حمایت‌های استانداری از طریق سازمان همیاری ها ارتباط خوبی با خارج از استان ایجاد کردیم و در حوزه آتش نشانی  درهمان سال اول با دلار ۳هزار و ۵۰۰ تومانی یکسری تجهیزات خریدیم که برای شهرداری ایزدشهر منحصربفرد است . تجهیزات مدرن آتش نشانی خریداری کردیم که در کشورهای پیشرفته از آن استفاده می شود .

*اجرای طرح اتصال دریا به جنگل با ساخت اسکله بر روی رودخانه

شهردار ایزد شهر اضافه کرد: باید شهرداری ها ظرفیت منابع موجود خود را شناسایی کنند چراکه وقتی صحبت از درآمد پایدار می شود دوحالت پیش می آید. یا باید تولید کنیم و از عواید آن بهره ببریم که مشمول هزینه اولیه می شود و با این وضعیت اقتصادی نمی شود و یا باید از مواهب و امکانات موجود بهترین بهره را ببریم.

بررسی کردیم و دیدیم دریایی زیبا و به موازات آن قدیمی ترین جنگل های هیرکانی دنیا را در جنوب شهر و یک رودخانه زیبا در مرکز شهر داریم که باید از آن استفاده بهینه کنیم.

وی تصریح کرد: مشکلی که در شهرهای توریستی مازندران وجود دارد این است که اکثریت مسافران مثل بومی‌های ما زندگی می کنند و جز اینکه برای شهر زباله تولید کند، درآمدی برای شهر ندارند.  فکر کردیم اگر طرح اتصال دریا به جنگل از طریق رودخانه را اجرا کنیم  و بحث رفت و آمد با قایق در رودخانه انجام شود جاذبه جدیدی به وجود می آید. این اسکله در حال دریافت مجوز است و در قالب یک برنامه بلند مدت اجرایی خواهد شد.

*با تحویل جنگل توسط شهرداری، قاچاق چوب، ۸۰درصد کاهش داشت

شهردار ایزدشهر به مراحل دریافت مجوز احداث اسکله بر روی رودخانه‌ای که از دل ایزدشهر می‌گذرد اشاره کرد و گفت: در گام نخست پارک جنگلی را در مسیر مجرای قانونی تحویل گرفتیم و کتابچه ای تدوین شد.

یکی از نقاطی که حاشیه زیادی ایجاد کرد و حتی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم رسیده بود و مسؤولان استانی و شهرستانی را درگیر خود کرد، بحث قاچاق چوب در جنگلهای ایزد شهر بود که با ورود ما و تحویل جنگل، نه تنها این تهدید از بین رفت بلکه تبدیل به فرصت شد و در وهله اول ۲۰ شغل مستقیم ایجاد کرد و بنابر گفته فرمانده نیروی انتظامی نور ۸۰ درصد قاچاق چوب پارک جنگلی ایزدشهر کم شد.

* می توانیم برای سایر شهرها الگو شویم

اسحاق تونی با بیان اینکه ما این کارها را برای دریافت عواید عمومی انجام می دهیم و توقع داریم همه مسؤولان ارشد استانی به ما کمک کنند، اظهار داشت: اگر قرار است پرونده در نوبت قرار گیرد پرونده ما را جدا ببینند و در تأمین هزینه ها ، دولت به این پروژه کمک کند چراک ه منفعت عمومی را به دنبال دارد و ایجاد انگیزه می کند تا کارهای بزگتری انجام دهیم و می توانیم برای سایر شهرها الگو شویم.

دوست دارم کلنگ احداث اسکله در هفته دولت امسال به زمین زده شود ولی فقط در یک اداره به خاطر یک نامه سه ماه معطل شدیم و تا به امروز بیش از ۱۰ مورد استعلام گرفتیم و یک مورد باقی مانده است و یک کتابچه باید توسط اداره ای مهر شود که قبلا این موضوع را تأیید کرده کرده و الان همکاری نمی‌کند و اگر این اتفاق بیفتد بالغ بر ۴۰۰شغل مستقیم ایجاد خواهد شد .

*بازگشایی نهرهای مسدود و حل مشکل ۳۵ساله کشاورزان

اسحاق تونی در ادامه به حوزه عمرانی اشاره کرد و گفت: سعی کردیم در این حوزه، همه مردم منطقه را ببینیم و کارهای زیادی در بطن شهر انجام دادیم تا خدمات ارزنده به مردم بدهیم.

به عنوان نمونه ما توانستیم مشکلات ۳۵ ساله کشاورزی را در ورودی شهر حل کنیم. در فصل خشکسالی مردم در آبیاری زمین مشکل داشتند وبرای حل این معضل، نهرهایی که ۱۵ سال به آب بندانها وارد می‌شد  و مسدود بود را  از محل اعتبارات دولتی بازکنیم  باید از مدیر کل  مدیریت بحران استان تشکر کنم که در این حوزه به ما کمک کردند.

 

*استفاده بهینه از ظرفیت آب‌بندانها

 در سال ۹۷ خشکسالی داشتیم و کشت دوم در استان ممنوع شده بود ولی ما  در این شهر مشکل آبیاری نداشتیم چراکه از ظرفیت آب بندانها استفاده کامل شد.

همچنین در فصل پاییز بعد از پایان کشت بارش باران و آبگرفتگی، کشاورزان را آزار می‌داد، مخصوصاً در زمان ساماندهی خزانه که باید آب موجود در زمین را کم کنند و چون خروجی نداشت مردم دچار مشکل بودند و بررسی کردیم  و دیدیم کانالی در ورودی شهر از سمت غرب به شرق در حال احداث است و شیب کانال منفی است و آب به سمت بالا می رود. مطالعه کردیم ببینیم در سالهای دور مردم چگونه آب مازاد را از زمین خارج می کردند و از قدیمی های منطقه پرس و جو کردیم و به ما گفتند که در گذشته در بالادست نهری داشتیم که آب کشاورزی را در پشت منطقه مسکونی به نهر جنگلبانی منتقل می کرد. پیگیر شدیم  و دیدیم آن نهر مسدود شده بود بعد از استعلام گرفتن از امور آب، با شهرداری نور جلسه گذاشتیم. در ابتدا مخالفت های مردمی وجود داشت و از فرماندار کمک گرفتیم و توانستیم آن کانال را به عمق دو متر و طول دو کیلومتر به بهترین شکل ممکن با رعایت اصول فنی اجرا کنیم و مشکل کشاورزی آن منطقه را بعد از ۳۰سال برطرف کنیم.

*رودخانه هاشم‌رود را ساماندهی کردیم

موضوع دیگر بحث طغیان رودخانه به ویژه رودخانه هاشم رود که در خشکسالی دچار طغیان شد و به مردم آسیب می زد و در همان روزهای اول شروع به کارمان به مردم قول دادیم که این رودخانه را ساماندهی کنیم.

اسحاق تونی ادامه داد: در سال ۹۶ کار انجام شد و در سال ۹۸ که بارشهای زیادی داشتیم در زمان طغیان رودخانه هیچ آسیبی به مردم نرسید و با این کار ساماندهی رودخانه و همچنین ساماندهی مناطق  گلستان ۲۰تا ۳۰ ، شالیزار یک تا ۱۰ منطقه امیرآباد و شالیزار یک به سمت پل بهارنارنج  انجام شد و بخشی از آن باقیمانده که در مرحله مناقصه است و امسال هم قرارداد دیواره سازی رودخانه بازرود به طول ۲۰۰متر منعقد شد و ظرف چندروز آینده پیمانکار شروع به کار می کند.

در حاشیه رودخانه چند منزل را با توافق انجام شده تخریب کردیم تا حریم رودخانه دیگر خطرساز نشود و علاوه برآن سیمای زیباتری به شهر دادیم.

*از روابط عمومی خواستم فضای مجازی را رصد کند

شهردار ایزدشهر خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه رفع آبگرفتگی معابر عمومی، شهروندان به ما خیلی کمک کردند چراکه هیچ‌وقت مردم را مقابل خود ندیدیم و نگاهم این بود شخصی که به شهردار دسترسی ندارد می‌تواند مشکل خود را در فضای مجازی مطرح می کند.  درست است که در هر منطقه و کشوری افراد سودجو هستند ولی بالغ بر ۹۹ درصد مردم خوب هستند و بین آنان تفاوت قائل شدیم.

در همین رابطه، به واحد روابط عمومی اعلام کردیم که فضای مجازی را رصد کند و نیازهای مردم را به ما بگوید و ما بعد از شناسایی نیازهای مردم آنها را دسته بندی می کردیم و هر مشکل را به واحد مربوطه  ارجاع می دادیم تا کارشناسی شود و اگر قابلیت انجام داشت اجرایی می شد و خدا را شاکریم که امروز کمترین آب گرفتگی را در ایزد شهر داریم .

*کمترین کوچه‌های خاکی در ایزد شهر است

بالغ بر ۲۰۰ معبر کوچک و بزرگ در شهر داریم و جز شهرهایی هستیم که می توانیم ادعا کنیم کمتر از ۲۰کوچه خاکی در شهر داریم و و آن کوچه‌هایی که خاکی است به دلیل خواست مردم و بخاطر تأسیسات ضعیف در حوزه آب یا مخابرات و مشکلات داخلی، فعلا آسفالت نشد تا مشکل آنان برطرف شود.

در ظلع شمالی ایزدشهر چند دریاچه مصنوعی یا همان آب بندان داریم که از ظرفیت آنها برای آب رسانی به زمینهای کشاورزی استفاده می شود و ظرفیت گردشگری خوبی هم دارد و در همین راستا  خیابانهای منتهی به آب بندانها را آسفالت کردیم و امروز می بینیم از سوی گردشگران و مسافران استقبال شده  و فضای خوبی ایجاد کرد.

*ساماندهی کوچه مجتمع مسکونی پزشکان بعد از سالها

شهردار در ادامه افزود: یکی از کارهای خوب این دوره آزادسازی خیابان خاکی و کم عرض گلسار ۵۲  و رفع آبگرفتگی در خیابان اصلی مقابل مجتمع پزشکان تا گلسار ۵۲ و قبل ۵۵ و خیابان گلسار ۵۲ بود.  در همین رابطه هیأت مدیره مجتمع مسکونی پزشکان را دعوت کردیم و برای حل مشکل بالغ بر ۱۵۰۰ متر تملک به‌صورت رایگان و تنها با گفتگو انجام دادیم که ارزش ریالی بالایی داشت و مشکلات چندین ساله مردم آن منطقه با احداث یک کانال هدایت آبهای سطحی با عمق زیاد برطرف و امنیت منطقه انجام شد و خیابان زیبایی در گلسار ۵۲ بوجود آمد.

مجتمع مسکونی پزشکان سالهای سال خاکی بود و برای آسفالت کوچه ها به تفاهم نمی رسیدند و ما پیشنهاد مشارکت دادیم تا با هزینه ای کم از این معضل  نجات پیدا کنند.

*  سواحل ایزد شهر، برای استفاده همه مردم آزاد است

اسحاق تونی در ادامه به بحث آزادسازی سواحل اشاره کرد و ضمن تشکر از مسؤولان ارشد استانی به ویژه مهندس رازجویان که ستاد ساماندهی سواحل را خیلی خوب پیگیری کرد و همین‌طور  فرماندار و اعضای شورا که کمک کردند، اظهار داشت: در بسیاری از قسمتهای شهر توانستیم به طول ۲کیلومتر آزادسازی ساحل را اجرا کنیم  و ساحل ایزد شهر از خشت سر تا رستم رود برای استفاده همه مردم آزاد است.

*ایجاد خیابانهای فرعی برای سوق دادن مسافران به سمت اسکله

همچنین از سال ۹۸،اجرای طرح خیابان ساحلی گردشگری را بعد از اینکه در ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران مصوب شد، شروع کردیم و به طول ۲۰۰ متر خیابانی که کد  منهای ۲۳ را از سطح دریا دارد انجام شد که خیابان گلسار ۹ را به گلسار ۱۵ وصل می کند  و این کار با هدف رونق بخشیدن به پروژه سرمایه گذاری انجام شد.

 وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده دیدیم که خیابان گلسار ۱۵ کفاف تردد تعداد مسافرانی که باید از اسکله استفاده کنند را نمی دهد  و باید خیابانی ایجاد می کردیم. تملک زمین آموزش و پرورش مطرح و توافقات اولیه انجام و مسیری در آن محور انجام شد. خیابان گلسار ۹ عرض مناسب دارد و با فرعی های گلسار ۱۵ به سمت خیابان آموزش و پرورش و احداث سه خیابان موازی از هم و خیابانی که این خیابانها را قطع می کنند مسافران بیشتری را به سمت اسکله سوق می دهد و ترافیک کمتری برای ما ایجاد می کند.

تبدیل حمام مخروبه شهر به حمام سنتی مدرن برای مردم

شهردار ایزد شهر با بیان اینکه حمام مخروبه ای در شهر ایزد شهر وجود داشت که  توانستیم با کمک اعضای شورا مصوبه احداث حمام گردشگری را بگیریم، تصریح کرد: این حمام شامل سه چشمه مردانه و سه چشمه زنانه و یک حمام عمومی مردانه و یک حمام عمومی زنانه و اتاق دلاک و ماساژ  است و بدین وسیله فضایی سنتی و مدرن با جاذبه گردشگری برای استفاده خانواده ها ایجاد کردیم.

*احداث ساختمان خدمات شهری

اسحاق تونی در ادامه به ساختمان در حال ساخت خدمات شهری در منطقه آفتاب ۹ اشاره کرد و گفت: با پیش بینی خیابانی که شرایط را بهتر می‌کند ۷هزارمتر زمین را در نظر گرفتیم و فونداسیون آن اجرا شد و قرار است محلی برای ماشین آلات خدمات شهری،تعمیرات ماشین آلات، کارواش، انبار شهرداری و همچنین استفاده از ظرفیت نیروهای خدمات شهری در روزهایی که به دلیل شرایط جوی نمی شود در سطح شهر کار کرد، باشد.

*نگاه مشورتی خوبی در شورای شهر حاکم است

وی در بخش دیگر خاطرنشان کرد: باید به مردم ایزد شهر بابت انتخاب شورایی که نمونه اش را در کشور یا نداریم و یا خیلی کم است تبریک بگویم و فکر می کنم من اولین شهردار انتخابی شورای شهر مازندران هستم. شورای ایزدشهر در اول شهریور ۹۶ جلسه برگزار و سرپرست و شهردارو هیأت رئیسه را انتخاب می کند و اعضا در کمال آرامش با هم ناهار می خورند و کار را از همان روز آغاز می‌کنند و این نشان دهنده این است که یک فکر و نگاه مشورتی بزرگ پشت این شورا است . همه مصوبه های شورا با پنج امضا است و همه در کنار هم برای یک هدف که همان خدمت رساندن به مردم است تلاش می کنند. شاید در اجرای خیلی از پروژه‌ها بحثهای سنگین انجام دادیم و اختلاف نظر داشتیم ولی در نهایت به نتیجه واحد رسیدیم و این گونه نبود که بحث نیمه کاره بماند و اتفاق نظرمان بعد از اختلاف نظر بسیار زیباست و من این شورا بنابر گفته استاندار مازندران مؤفق می دانم و هر مؤفقیتی در این دوره در همه حوزه ها به خاطر پشتیبانی شورا بود.

این شورا نگاه مردم محور دارد ولی به دو دلیل نتوانستیم جلسه سالانه خود با مردم را ادامه دهیم. یکی بحث انتخابات مجلس بود که نخواستیم سیاسی شود و دیگری بحث دوم شیوع کرونا بود.

در سالهای گذشته برای مردم جلسه گذاشته و گزارش عملکرد دادیم و در سال ۹۸ به دلایل گفته شد برگزار نشد .

*حل معضل اُفت ولتاژ برق توسط شورا

شهردار ایزد شهر در بخشی دیگر از سخنانش به کارهای خوبی که در حوزه مدیریت برق اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: در تعطیلات عید و تابستان‌ها و در زمان شلوغی، ولتاژ برق دچار مشکل می‌شد و شورا زحمت کشید و نزدیک به ۲۵ ترانس برق در این دوره در شهر نصب کرد و حالا در دل تابستان هم مشکل افت ولتاژبرق را نداریم.

*استفاده از ظرفیت بومی در واحد امانی شهرداری

وی با بیان اینکه در راستای شناسایی مشکلات مردمی کار نوو جدیدی انجام دادیم و آن تشکیل واحدی به نام واحد امانی در شهرداری بود، اظهار داشت: با این کار از ظرفیت بومی شهر در زمینه‌های مختلف کمک گرفتیم و بالغ بر ۳۰۰ نقطه کوری که از سال ۷۵ وجود داشت را توسط ظرفیت بومی شهر برطرف کردیم چرا که هرکسی مشکلات منطقه خود را می شناخت و می توانست در برطرف کردن آن کمک کند.

یکی دیگر از فعالیت‌های شهرداری ساماندهی قبرستانهای سطح شهر، و احداث سردخانه در مزار مرکزی شهر بود و همچنین برای  حل مشکل آب شرب شهر، پیشنهاد دادیم مخزن ذخیره آب در منطقه پارک جنگلی نور در قالب حفر چاه انجام شود که که ۵۰ درصد هزینه را شهرداری ایزد شهر و ۵۰ درصد بقیه را اداره کل آب و فاضلاب استان پرداخت کند و موضوع در مرحله کارشناسی است و تا یک ماه آینده که نظریه کارشناسی بی‌آید این مشکل حل می‌شود.

*فعالیت‌های ورزشی شورا و شهرداری ایزدشهر

 شهردار ایزدشهر به فعالیت‌های ورزشی شورا و شهرداری اشاره کرد و گفت: در سه منطقه زمین چمن طبیعی و یک منطقه چمن مصنوعی ایجاد کردیم، دو تشک کشتی خریدیم، یکی از بهترین سالنهای ورزشی استان را داریم که نزدیک سه سالی که به ما تحویل داده شد هنوز هم به همان شکل مدیریت می‌شود، در کمک به سایر رشته های ورزشی کارهای خوبی انجام شد و این نشان دهنده این موضوع است که مؤفقیت در همه حوزه‌ها داشتیم و این مرهون کار تیمی ما و اعضای شورا است.

*کمک به نیازمندان در دو مرحله در سال و انجام فعالیت‌های فرهنگی

وی در بخش دیگر  با بیان اینکه نیازمندان شهر را از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و دفتر امام جمعه شناسایی کردیم  و سالی دو مرحله کمک‌هایی به صورت نقدی یا اهدای کالا یکی در زمان عید و یکی هم در ماه رمضان انجام می شود.در سه سال گذشته برای کل مدارس مصوبه داشتیم و بیشترین کمکها را از محل وصول عوارض ۵ درصد آموزش و پرورش انجام دادیم چراکه معتقدیم دانش آموزان امروز، آینده سازان فردای ایزد شهر هستند که می توانند کمک کنند.

همچنین برای بهتربرگزار شدن مراسمها در ماه مبارک رمضان و ماه محرم به هیأت امنای مساجد سطح شهر کمک کردیم و در بحث کرونا از روز اول شیوع ، این بیماری را جدی گرفتیم و در هفت یا هشت مرحله، کل شهر را ضدعفونی کردیم .

*برگزاری ماهانه جشن تولد برای پرسنل شهرداری و ایجاد فضای رفاقتی با شهردار

شهردار ایزد شهر تصریح کرد: همیشه سعی کردیم کاری کنیم تا همکاران و پرسنل حس کنند در کنارشان هستیم و سعی کردیم به عمل نشان دهیم و برای نزدیک شدن روابط  در شهرداری ایزد شهر از متولدین هر ماه دعوت می کنیم در اتاق شهردار حاضر شوند و در کنار سایر همکاران برایشان جشن تولدی می‌گیریم و آنها می‌توانند در این روز هر‌خواسته ای که در چهارچوب است، داشته باشند و حرف خود را مستقیماً به شهردار بگویند و بین نفر اول و نیروهایی که  از نظر چارت سازمانی پایین تر هستند،  فاصله‌ای وجود ندارند.

 *به خودم می‌بالم در زمان استانداری حسین‌زادگان خدمت می‌کنم

شهردار ایزد شهر افزود:  از مهندس حسین زادگان استاندار بومی و مردمی مازندران تشکر ویژه دارم  و به خودم می بالم در زمانی خدمت می کنم که وی استاندار است چراکه به بهترین شکل ممکن مسائل را درک می کند و خوشحالم که نگاه بلند استاندار را در انتخاب معاونینش دیدم چرا که معتقدم انتخاب مهندس رازجویان با داشتن سابقه و اشرافیتش در حوزه‌های مختلف نشان از نگاه کارشناسانه استاندار دارد .این نگاه‌ها نشان می دهد مدیریت کلان استان درست عمل می‌کند و توقع دارم بعضی  از مدیران کل، نگاه متفاوت به شهرداریها و اشخاص داشته باشند و به کسانی که کار می کنند کمک کنند. در پایان از مدیریت بحران، مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل امور آب و برق استان هم تشکر ویژه دارم.

*تقدیر و تشکر

در پایان از اعضای شورا که در همه حال پشتیبان وی بودند و همین طور همراهی همکاران در شهرداری، از حاج آقا رزاقی امام جمعه شهر که آشنا به مسائل روز است و به شهر آرامش خاصی می‌دهد، ازمهندس شادمان فرماندارایزدشهر، از نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی آقای دکتر اسماعیلی و نماینده فعلی آقای مهندس فرزانه تشکر دارم.

 

**** در ادامه یحیی پور رئیس شورای اسلامی شهر ایزدشهر در گفتگو با تکرار گفت: این دوره از شورا دوره خوبی است و اعضا با هم برادرانه کار می کنند.

وی تصریح کرد: همه مسؤولان اعم از نماینده سابق و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه با ما همراه هستند و همین باعث می‌شود کارها بهتر انجام شود.

*انتخاب شهردار با مطالعه بود

 رئیس شورای اسلامی ایزدشهر با بیان اینکه برای انتخاب شهردار ایزدشهر، ۳۲ نفر کاندید شدند ، اظهار داشت:  درواقع با مطالعه کافی آقای تونی را به عنوان شهردار انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم شورا و شهرداری می‌توانند با کمک هم کارهای بزرگتری انجام دهیم که متأسفانه به دلیل تحریم و همینطور شیوع کرونا کمی با مشکل مواجه شدیم.

*ما در شورا پنج برادریم

یحیی‌پور تصریح کرد: همه اعضای شورا به هم احترام می گذارند و مانند پنج دوست و برادر هستیم که در کنار هم کار می‌کنند. اختلاف نظر وجود دارد ولی با این حال همه به فکر عمران و زیباسازی شهر هستند و تا آنجایی که در توانمان است تلاش می‌کنیم این امنیت و همکاری را داشته باشیم و از خداوند می خواهیم این روند پیش رود و آبرویمان محفوظ بماند و در کنار هم با دوستی و همدلی کار کنیم.

*نصب ۲۵ترانس برق در سطح شهر و جمع‌آوری سیم‌های فرسوده

وی یادآور شد: اعضای شورا مرا مأمور در اداره برق کردند و با خودم عهد کردم  تا وقتی نتیجه نگیرم دست از کار نکشم و همین ویژگی سبب شد تا ۲۳ ترانس برق را در منطقه ایزدشهرنصب کنیم که مشکل اُفت ولتاژ حل شود و دو ترانس دیگر هم به زودی نصب می‌شود.

همچنین در حدود ۴هزار متر سیم فرسوده را جمع آوری و تبدیل به کابل کردیم و از مهندس پرهام رئیس اداره برق شهرستان قول گرفتم که امسال حدود ۱۰هزار متر از سیم‌های فرسوده جمع آوری  و تبدیل به کابل و ۱۵۰۰متر به صورت مشارکت در سه منطقه انجام شود.

رئیس شورای اسلامی ایزدشهر در پایان به فعالیت شورا در حوزه آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت:  در سال ۹۸ از مهندس عبدالهی مدیرکل آب فاضلاب استان درخواست کردیم از محل تبصره سه ،  ۱۲۰۰متر  لوله‌گذاری آب و فاضلاب ۱۱۰  انجام شود که که پذیرفتند و بخشی از آن آمده ولی با تورم  ایجاد شده پیمانکاران سخت کار تحویل می‌گیرند.

همچنین هفته گذشته طی نشستی که با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در بخشداری داشتیم، هزار مترلوله ۶۳  هم درخواست کردیم تا کوچه‌هایی که لوله‌گذاری آب شرب ضعیف دارند را تقویت کنیم.