کد خبر: 15775تاریخ انتشار : ۱۶:۵۸:۵۲ - پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹

رئیس خانه احزاب مازندران: دشمن قصد تضعیف جایگاه نهادهای انقلابی کشور را دارد

رئیس خانه احزاب مازندران با تاکید بر تقویت اتحاد و همدلی بین جریانات فکری سیاسی و ملتزم به اسلام در جامعه گفت: دشمن قصد تضغیف جایگاه نهادهای انقلابی کشور را دارد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم، علی‌رضا جانبازی در جلسه هم اندیشی احزاب اصولگرای مازندران با تقدیر از حماسه بزرگ نیروی […]

رئیس خانه احزاب مازندران: دشمن قصد تضعیف جایگاه نهادهای انقلابی کشور را دارد

رئیس خانه احزاب مازندران با تاکید بر تقویت اتحاد و همدلی بین جریانات فکری سیاسی و ملتزم به اسلام در جامعه گفت: دشمن قصد تضغیف جایگاه نهادهای انقلابی کشور را دارد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم، علی‌رضا جانبازی در جلسه هم اندیشی احزاب اصولگرای مازندران با تقدیر از حماسه بزرگ نیروی دریایی سپاه پاسداران در برگزاری مانور بزرگ نمایش توان رزمی و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در خلیج نیلگون فارس، اظهار داشت: اجرای مانور در حقیقت نمایش اقتدار و هیمنه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران بوده که استکبار جهانی را به سردرگمی و نگرانی انداخته و سبب شکسته شدن قدرت پوشالی آنان در منطقه شده است.

وی افزود: امروز جریان اصولگرای جامعه باید مقتدرانه در جهت تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر زیاده‌خواهان و‌ جریانات معاند نظام بایستند و به احدی اجازه ندهند تا فضا و‌ جو‌ عمومی جامعه را آلوده کنند.

جانبازی گفت: به‌عنوان طیف و جریان اصولگرا که تابع فرامین ولی امر مسلمین بوده باید مواظب و‌ مراقب باشیم و اجازه ندهیم نهادهای انقلابی نظیر قوه قضائیه و‌سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین و‌ بنیاد مستضعفان مورد تضعیف و ستم واقع شوند و با حمایت و پشتبانی از آنان نقشه دشمنان انقلاب را خنثی کرده و اجازه فرصت‌طلبی و‌ سو استفاده به گروه‌های منحرف را ندهیم.

وی بیان کرد: دشمن قصد سیاه‌نمایی و تخریب و تضعیف این نهادها را دارد و باید متوجه باشیم هرگونه حرکت از سوی آنان را در نطفه خفه خواهیم کرد.

رئیس خانه احزاب مازندران با بیان اینکه جریان اصولگرا تابع فرامین ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است گفت: باید وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنیم و با مد نظر قراردادن منشور انقلاب و اطاعت پذیری از قانون با حفظ شعائر اسلامی و تقویت نظام تمام توان‌ و تلاش خود را بکار گرفته تا موجبات یاس و نا امیدی دشمنان انقلاب را فراهم‌ کنیم.

همسویی و همگرایی در جریان اصولگرایی

حجت الاسلام میثم رضایی، دبیر جمعیت پیشرفت و عدالت مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه امروز داشتن وحدت، همسویی و همگرایی لازمه جریان اصولگرایی است و باید با یکدیگر متحدو یکدل شویم، گفت: به هیچ احدی اجازه ندهیم که بین صفوف جریان اصولگرایی اختلاف و تفرقه ایجاد کند.

محسن محمدی، نماینده جمعیت اسلامی ورزشکاران مازندران نیز گفت: هر جریان دیگری به غیر از احزاب مرتبط به خانه احزاب استان بخواهد کار موازی انجام بدهد ،خلاف اخلاق و شرع مقدس بودهو اجازه نخواهیم داد که بخواهند عامل اختلاف افکنی در بین صفوف نیروهای اصولگرا و‌ ارزشی شوند.

وی بیان کرد: ممکن است برخی از تشکیلات موقت در ایام انتخابات به عرصه بیایند و‌ اظهار وجود کنند ولی در حقیقت بعد از اتمام دوره انتخابات هیچ معنایی وجود ندارد که بخواهند به ادامه کار بپردازند و‌ موجبات تفرقه افکنی و اختلاف در بین نیروهای انقلابی را دامن بزنند

محمدی تصریح کرد: ادامه فعالیت این جریانات اصلا وجاهت قانونی نداشته و استانداری موظف است جلوی حرکت و فعالیت آنان را بگیرد.

علی اصغری، دبیر جامعه اسلامی کارگران مازندران نیز گفت: تنها مرجع و‌ مأخذ قانونی خانه احزاب کشور بالطبع خانه احزاب استانها بوده و هر تشکلی که زیر نظر خانه احزاب اداره شود و نظارت به عملکردشان داشته باشد می‌توانند به فعالیت سیاسی بپرداند.

وی تاکید کرد: احزاب شناسنامه دار که دارای مجوز رسمی از وزارت کشور بوده باشند و مجرای فیلتر‌های قانونی را طی کرده باشند می‌توانند به ادامه فعالیت بپردازند، چرا در این استان گروهی هیچ‌گونه عضویت در احزاب سیاسی را ندارند خود سرانه مبادرت به انجام کارهایی می‌کنند که موجب تفرقه و اختلاف در بین نیروها می‌شوند، تنها مرجعی که می‌تواند به فعالیت سیاسی بپردازد، فقط احزاب جریانات سیاسی دارای مجوز و شناسنامه بوده،که به‌عنوان دبیر احزاب سیاسی دارای حکم مسئولیتی بوده باشند.

علی صابری، دبیر جامعه اسلامی مهندسین و‌ رئیس جبهه خط امام و رهبری مازندران گفت: امروز وحدت، هماهنگی و همدلی نیروهای انقلاب در قالب جریان اصولگرایی می‌تواند در پیشبرد اهداف نظام موثر و مفید بوده باشد،گروهی به‌عنوان اشخاص غیرتشکیلاتی و حزبی که اصلا در داخل هیچ یک از احزاب عضویت نداشته و ندارند ولی به صورت خودسرانه شروع به انجام فعالیت‌های خارج از چارچوب قانون انجام می‌دهند.

حجت الاسلام صفری، دبیر جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی و طاهری دبیر فدائیان اسلام و آباد دبیر حزب اسلامی ایران زمین و اردلان فریدونی دبیر جمعیت اسلامی فرهنگیان استان و نوکنده قائم مقام جامعه اسلامی فرهنگیان استان و رضایی رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازار استان به بیان نگاه و دیدگاه‌های خود پرداختند.