کد خبر: 16327تاریخ انتشار : 10:54:58 - یکشنبه 13 سپتامبر 2020

استاندار مازندران خواستار تشدید نظارت ها بر رعایت الزامات بهداشتی در سطح جامعه شد

احمد حسین زادگان در نشست استانی مقابله با ویروس کرونا، سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را مامور تشدید نظارت بر واحدهای صنفی برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی کرد. وی با هشدار نسبت به تبعات موج سوم شیوع کرونا همزمان با فصل پاییز و همه گیری آنفلوانزا، گفت: […]

استاندار مازندران خواستار تشدید نظارت ها بر رعایت الزامات بهداشتی در سطح جامعه شد

احمد حسین زادگان در نشست استانی مقابله با ویروس کرونا، سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را مامور تشدید نظارت بر واحدهای صنفی برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی کرد.

وی با هشدار نسبت به تبعات موج سوم شیوع کرونا همزمان با فصل پاییز و همه گیری آنفلوانزا، گفت: بررسی ها نشان داده است که علت شیوع موج دوم کرونا عادی انگاری عمومی و سهل انگاری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی بوده است و نباید اجازه داد تا چنین وضعیتی در آستانه فصل پاییز و ماه های آینده رخ دهد.

حسین زادگان اظهار داشت: آنچه انتظار همگانی در شرایط فعلی است، تشدید نظارت ها از سوی دستگاه های متولی است ، ضمن این که تک تک شهروندان هم باید احساس مسئولیت کنند و رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر شهروندان به عنوان امر به معروف مطالبه نمایند.

وی افزود: در حوزه واحدهای صنفی؛ اداره کل صمت و اتحادیه های صنفی موظف به نظارت و برخورد شدید با واحدهای متخلف هستند و هر واحدی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکند، باید فعالیتش متوقف شود.

استاندار مازندران گفت : برای نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان ها در حوزه پروتکل های بهداشتی ، معاونان استاندار به عنوان ناظران معین انتخاب شده اند و روزانه گزارش های شهرستانی را ارائه می دهند.

استاندار مازندران از فرمانداران شهرستان های ۲۲ گانه استان هم خواست نظارتشان را بر تمامی واحدهای صنفی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی با به کارگیری ظرفیت همه دستگاه ها تشدید کنند.

رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت سرعت بخشی نسبت به تامین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش آموزان نیازمند استان تاکید کرد و گفت: خیران، انجمن ها و تشکل های صنفی، نهادهای مالی، مالکان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در این کار خداپسندانه همراهی کنند.

استاندار مازندران از مدیران دستگاه های مختلف اجرایی و غیراجرایی استان خواست تا برای رایزنی در تامین نیاز دانش آموزان محروم به تجهیزات هوشمند وارد عمل شوند.