کد خبر: 16347تاریخ انتشار : 15:32:07 - دوشنبه 14 سپتامبر 2020

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: مجلس و دولت با همدلی مشکلات فعلی را حل کنند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرونایی و همچنین بحث تحریم ها در کشور گفت: ما باید با فضای همدلی در راستای حل مشکلات فعلی کشور گام برداریم و بدانیم که با پررنگ کردن اختلافات راه به جایی نمی بریم. کمال علیپور با اشاره به شرایط کنونی کشور و لزوم […]

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: مجلس و دولت با همدلی مشکلات فعلی را حل کنند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرونایی و همچنین بحث تحریم ها در کشور گفت: ما باید با فضای همدلی در راستای حل مشکلات فعلی کشور گام برداریم و بدانیم که با پررنگ کردن اختلافات راه به جایی نمی بریم.

کمال علیپور با اشاره به شرایط کنونی کشور و لزوم همدلی قوای سه گانه برای حل مشکلات فعلی گفت: مشورت و امر شورا موضوعی است که اسلام بر روی آن بسیار تاکید کرده است و ما هرگاه در کارها کنار یکدیگر قرار گرفتیم و مشورت داشتیم، موفق بوده ایم. ما باید در این فضا دست به دست هم دهیم، اختلافات را کنار بگذاریم و به حل مشکلات کشور به یکدیگر کمک کنیم.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر مجلس باید عقلانیت به خرج بدهد و به سراغ موضوعاتی که می تواند مسکن باشد، برود. خواسته یا ناخواسته همه دولت ها در سال آخر کاری شان مقداری کارها را رها می کنند و ضعیف تر عمل می کنند اما مجلس باید این امید را به کشور بدهد و موضوعاتی را که می شود در طول هفت هشت ماه آینده که از عمر دولت باقی مانده است با هماهنگی با دولت حل کند.

وی بیان کرد: سران سه قوه باید بیشتر با هم هماهنگ باشند و در شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوعات و برنامه هایی را مورد بررسی قرار دهند که بتواند مشکلات فعلی جامعه را حل کند البته ما معتقدیم مسایلی که در این شورا مطرح می شود، باید مجلس به صورت مصوبه آنها را بررسی کند چرا که جایگاه تقیینی مجلس نباید ضعیف شود.

علیپور گفت: در حال حاضر تحریم ها و همچنین بیماری کرونا و عدم حمایت از دولت باعث ایجاد مشکلات جدی برای کشور شده است که با فضای همدلی می توانیم این مشکلات را حل کنیم. باید به استعدادها و توانمندی ها در کشور توجه بیشتری کنیم، اختلافات را کنار بگذاریم و در راستای رهنمودهای رهبری مبنی بر تلاش همه مردم و دستگاه ها و نهادها و قوا برای حل مشکلات فعلی عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با اختلاف و عدم همراهی با یکدیگر به جایی نمی رسیم و فقط باعث می شویم که مشکلات فعلی مضاعف شوند و مردم از ما دلسرد و ناامید شوند.