کد خبر: 16378تاریخ انتشار : 7:18:33 - پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران: مسکن در ایران کالای سرمایه ای، بورسی و ثروتمندی است/ تا نقطه مطلوب درآمدی حدود سه میلیون تومان فاصله داریم

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در جلسه پیگیری مشکلات مسکن کارگران و بازنشستگان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه ، اظهار داشت: امیدوارم زحمات دولتمردان مظلوم به ویژه دو وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی به نتیجه مطلوب برسد و با توجه به رهنمودهای امام گونه مقام معظم رهبری، مردم طعم […]

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران: مسکن در ایران کالای سرمایه ای، بورسی و ثروتمندی است/ تا نقطه مطلوب درآمدی حدود سه میلیون تومان فاصله داریم

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در جلسه پیگیری مشکلات مسکن کارگران و بازنشستگان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه ، اظهار داشت: امیدوارم زحمات دولتمردان مظلوم به ویژه دو وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی به نتیجه مطلوب برسد و با توجه به رهنمودهای امام گونه مقام معظم رهبری، مردم طعم شیرینی مسکن را در مازندران با پیگیری های مجدانه مسؤولان ذیربط بچشند.

* کار شخصی با هیچ احدی ندارم

به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی افزود: به عنوان یک کارگر و یک بازنشسته اعتقاد دارم که جلسات با این هدف برگزار می‌شود تا همه مردم از خروجی آن استفاده کنند و از خدماتی که توسط مسؤولان ارائه می‌شود آگاه شوند.

عضو شورای عالی کارگران بازنشسته کشور با بیان اینکه بنده نماینده قانونی کارگران و بازنشستگان کشور هستم و موضع من هم قانونی است، اظهار داشت: کار شخصی با هیچ احدی ندارم و از بسیاری دوستان هم گله داریم که پاسخگو نبودند .

* زیرساختهای غلط، عامل تعطیلی تعاونی‌ها

دریابیگی ادامه داد: به خاطر تفکر زر و زور، تورم و رکود اقتصادی، ۹۰ درصد از تعاونی‌های ما یا مردند یا کشته شدند یعنی تعطیل شده اند و دلیل آن وجود زیرساختهای غلطی است که بر تعاونی ها به عنوان یک بخش ازسه رکن اقتصاد، تحمیل شده است.
این سؤال مطرح است که نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور و اقتصاد ملی و ناخالص ملی چند درصد است که متأسفانه باید گفت کمتر از ۱۰ درصد هم نیست و این در حالی است که باید ۳۳ درصد باشد و راه حل آن این است که وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی، تعاونی ها را رونق دهد و پیگیر مشکلات آنان باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران مسکن در ایران را کالای سرمایه ای، بورسی و ثروتمندی برشمرده که حمایتی نیست و گفت: در نتیجه زمانی مسکن، کالای حمایتی می شود که شهرداری ها، وزارت کشور و معاونت های عمرانی به میدان بی‌آیند.

* قرارداد موقت کار امان کارگران را بریده است

وی در ادامه افزود: ۹۹درصد کارگران ما امنیت شغلی ندارند و صبح که از زیر قرآن با سلام و صلوات خانواده رد می شوند و از خانه بیرون می آیند معلوم نیست فردا هم سر کار بروند و باید گفت قرارداد موقت کار امان کارگران را بریده است.
تا نقطه مطلوب درآمدی حدود سه میلیون تومان فاصله داریم و با حقوق فعلی فقط تلاش می کنیم که بخوریم و نمیریم.

*گلایه از ریاست علوم پزشکی مازندران

دریابیگی در ادامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان هم گلایه کرد و گفت: چندین بار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفتم و گله کردم کسی که درمان ما مربوط به وی است ما را تحویل نمی گیرد و اعتقادم این است هرکس نمی تواند ارائه خدمت دهد جای خود را با فرد مسؤولیت پذیرتری عوض کند همانطور که امام راحل ما فرمودند هرکسی نمی تواند برای مردم و فقرا کار کند، باید استعفا دهد.

عضو شورای عالی کارگران بازنشسته کشور با بیان اینکه در بخش تأمین اجتماعی یک دنیا مشکل داریم و از ۱۸۰هزار نفر بازنشسته در مازندران، حدود ۷۰درصد حداقل بگیر هستند ، اظهار داشت: در زمینه مسکن، مشکلات زیادی داریم که باید با صداقت و دلسوزی حل شود تا مانند مسکن مهر از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم.

*لزوم اختصاص یارانه به مسکن کارگری

دریابیگی افزود: دو سازمان وجود دارد که دولت فقط پُز آن را می‌دهد یکی سازمان تأمین اجتماعی و دیگری شهرداری ها که هردو غیردولتی است و هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کنند .

به گزارش مازنی خبر ، وی خاطرنشان کرد: باید در بخش مسکن کارگران بر اساس قانون کار و سازمان تأمین اجتمایی باید عمل شود و یارانه بگذارند و کمک کنند چراکه کارگر آنقدری حقوق می‌گیرد که بتواند شکم زن و بچه خود را سیر کند و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری باید در این بخش کمک همه جانبه شود و دقت کرد که نقش مسکن در زندگی مستضعفان و فقرا همان شود که امام(ره) فرمود و همه خدمات مانند آب، برق و گاز رایگان شود.

دریابیگی در پایان با بیان اینکه این تعداد مسکنی که ما می خواهیم بدون کمک میسور نیست، گفت: انتظار داریم در آماده سازی زمین وبازپرداخت اقساط وام به کارگران کمک و کارها با دقت، سیاست ، قانون و هماهنگی با گرایش کامل به نفع اقشار ضعیف انجام شود.