کد خبر: 16551تاریخ انتشار : 11:13:41 - شنبه 3 اکتبر 2020

سه تن موادمخدر در مازندران کشف شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران گفت که در نیمه نخست سال جاری سه تن انواع موادمخدر در این استان کشف شد. به گزارش  مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، احمد مظفری افزود : میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری در این استان نسبت […]

سه تن موادمخدر در مازندران کشف شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران گفت که در نیمه نخست سال جاری سه تن انواع موادمخدر در این استان کشف شد.

به گزارش  مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، احمد مظفری افزود : میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۴ درصد رشد یافت.
به گفته وی ، یک هزار و ۸۰۰ تن از مواد مخدر کشف شده در مازندران برای نیمه نخست سال جاری تریاک و بقیه انواع دیگر بود.
مظفری اضافه کرد : با کشف این میزان مواد مخدر در استان مازندران در سال جاری ۴۴ باند قاچاق و توزیع مواد متلاشی و حدود پنج هزار و ۷۰۰ نفر اعم از قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.
وی با اعلام این که پنج هزار و ۳۸۰ نفر از دستگیر شدگان خرده فروشان مواد مخدر و یا معتاد بودند ، گفت : در سال جاری  ۴۰۲ طرح و عملیات در مناطق آلوده و آسیب زای استان اجرا شد.
استان مازندران بیش از ۶۰ هزار معتاد شناسایی شده دارد که طبق آمار حدود ۵۴ هزار نفر از آنها در بیش از ۵۴۰ مرکز و کمپ در حال ترک هستند.

بر اساس آمار رسمی شیوع مواد مخدر در این استان کمتر از نصف میانگین کشوری است. میانگین شیوع موادمخدر در کشور حدود ۵.۴ درصد و در مازندران حدود ۲.۶ است.