کد خبر: 16726تاریخ انتشار : 17:26:02 - سه‌شنبه 20 اکتبر 2020

یادداشت / پلیس هوشمند و مهربان 

مجهز بودن پلیس به فنون علمی و تاکتیکی روز دنیا و تسلط بر همه حوزه ها جزء هوشمندی پلیس مقتدر است که همیشه رهبری بر آن تاکید داشته است.  مجهز بودن پلیس به فنون علمی و تاکتیکی روز دنیا و تسلط بر همه حوزه ها جزء هوشمندی پلیس مقتدر است که همیشه رهبری بر آن […]

یادداشت / پلیس هوشمند و مهربان 

مجهز بودن پلیس به فنون علمی و تاکتیکی روز دنیا و تسلط بر همه حوزه ها جزء هوشمندی پلیس مقتدر است که همیشه رهبری بر آن تاکید داشته است. 

مجهز بودن پلیس به فنون علمی و تاکتیکی روز دنیا و تسلط بر همه حوزه ها جزء هوشمندی پلیس مقتدر است که همیشه رهبری بر آن تاکید داشته است.امروز نیروی انتظامی نماد پلیس مقتدر، هوشمند، توانا و با کفایت و مظهر اقتدار برخاسته از خاستگاه مردمی و زوال ناپذیری است که با آسیب زدایی و تقویت بنیان های داخلی و به کارگیری راهکارها و مسیرهای نیل به پلیس در تراز انقلاب اسلامی توانسته است به مهندسی نظم، انضباط و امنیت اجتماعی و استاندارد سازی ساختار و سازمان عملکرد خود متناسب با اصول و مبانی دینی و شرعی و آموزه های انقلابی ناشی از نیازهای نظام و میهن اسلامی همت ورزد .

بی شک حرکت مومنانه و مقتدرانه این نیرو در ارتقای قابلیت ها و توانمندی های سازمانی و مهارت های حرفه ای و تخصصی که تولید ترکیبی از آمادگی های قاطع و متراکم برای امنیت سازی و مقابله با طیف گوناگون از تهدیدات از جمله برخورد قاطع با اشرار و قاچاقچیان ،مفسدان ،قانون شکنان، غارتگران بیت المال، آشوب گران و اخلالگران در نظم و انضباط اجتماعی و اقتصاد ملی را رقم زده است مایه اطمینان، آرامش، اعتماد مردم برای زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه به شمار می رود.

امروزه به تناسب رشد سریع تحولات محیطی در جهان، سازمان ها نیز در مسیری حرکت می کنند که بتوانند خود را در همسویی با این تحولات محیطی هماهنگ کرده تا اهداف و رسالت خود را تحقق بخشند.

چالش های محیطی عصر حاضر از نظر پیشرفت سریع فناوری ، افزایش انتظارات ارباب رجوع و ضرورت انعطاف پذیری سازمان را در مسیری جهت جستجوی راهی برای رشد و تعالی قرار می دهد و برای رسیدن به پلیس در تراز جمهوری اسلامی ایران در گام دوم انقلاب به مولفه هایی نیازمندیم که یکی از آنها هوشمند سازی است تحقق پلیس هوشمند و هوشمند سازی پلیس یکی از اولویت های جدی ناجا است .

پلیس هوشمند یعنی دقت بالاتر، سرعت بیشتر، اشرافیت بیشتر و اقتدار بیشتر در ماموریت ها و مبارزه مقتدرانه با هرگونه ناامنی، بی نظمی و قانون گریزی.

آنچه که امروز باعث محبوبیت بیش از پیش پلیس نزد مردم شده ،صداقت در خدمتگزاری و جانفشانی آنان در مواجهه با خطرات گوناگون است.

پلیس برای رسیدن به تراز انقلاب اسلامی و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب آماده تر از هر زمان دیگری است و قطعا در این راه خطیر تک تک کارکنان نیروی انتظامی از جان و دل مایه می گذارند.

بدون شک رسیدن به تراز انقلاب اسلامی و آنچه که مد نظر رهبر فرزانه انقلاب قرار دارد باعث محبوبیت دو چندان پلیس خواهد شد و ماموریت ها با نظم بیشتری انجام می گیرد.

به یاری خداوند متعال نیروی انتظامی روز به روز بهتر از قبل در راستای خدمتگزاری به مردم عمل می کند و کارکنان آن نیز در تلاشند که رهنمود های رهبری را سرلوحه خود در کار و ماموریت قرار دهند. امروز پلیس جمهوری اسلامی با مخلان نظم و امنیت عمومی و مجرمان سخت و قاطع برخورد می کند و در مواجهه با افراد مظلوم و آنهایی که حقشان ضایع شده مهربان و مدد کار آنهاست.

گرد آورنده : سرهنگ سید جعفر ساداتی