کد خبر: 17026تاریخ انتشار : 13:04:55 - یکشنبه 29 نوامبر 2020

آیا احمدی‌نژاد با این سه تیم می‌تواند شرایط کاندیداتوری خود را فراهم کند؟

فعالیت‌های انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد با سه تا تیم، برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ از مدت‌ها پیش آغاز شده است. احمدی‌نژاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را با کمک سه گروه کلید زده است. تیم اول، تیم درون حاکمیت، با مدیریت نیکزاد، ماموریت همراه کردن رییسی و بخشی از اصولگرایان تندرو مانند جریان پایداری با احمدی‌نژاد را دنبال […]

آیا احمدی‌نژاد با این سه تیم می‌تواند شرایط کاندیداتوری خود را فراهم کند؟

فعالیت‌های انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد با سه تا تیم، برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ از مدت‌ها پیش آغاز شده است.
احمدی‌نژاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را با کمک سه گروه کلید زده است. تیم اول، تیم درون حاکمیت، با مدیریت نیکزاد، ماموریت همراه کردن رییسی و بخشی از اصولگرایان تندرو مانند جریان پایداری با احمدی‌نژاد را دنبال می کند.

هدف اصلی تیم نیکزاد، تلطیف رابطه رهبر انقلاب با احمدی‌نژاد و گرفتن تاییدیه برای حضور در انتخابات است تا جلوی مخالفت‌های احتمالی شورای نگهبان گرفته شود. این تیم با تاکتیک مذاکره و تعامل، فعالیت‌هایشان را دنبال می کنند.

تیم دوم احمدی‌نژاد، با مدیریت چهره پشت پرده سید مجتبی ثمره‌هاشمی فعالیت می کند. این تیم وزنه رادیکال درون حاکمیتی جریان احمدی‌نژاد را سنگین می کند. ‌

گفته می شود بر خلاف جریان نیکزاد، وظیفه تیم ثمره‌هاشمی حفظ جایگاه سیاسی احمدی‌نژاد در جریان‌های سیاسی با تاکتیک حمله و تضعیف جریان‌های سنتی اصولگرا مثل موتلفه و سایر جریان‌های سیاسی است.

جریان سوم، جریان بقایی و مشایی است. هدف این تیم جذب آرای منتقدین و مخالفین نظام است. تاکتیک این تیم ایفای نقش اپزوسیون و مخاطبشان، گروه‌ها خارج از حاکمیت است. نگاه تیم انتخاباتی مشایی همراه ساختن رسانه‌ها و جریان‌های خارج کشور با احمدی‌نژاد است.

احمدی‌نژاد در مصاحبه اش با مهدی نصیری که مطلب تازه‌ای نداشت، نامزدی اش در انتخابات ۱۴۰۰ را به آینده موکول کرد.