کد خبر: 17050تاریخ انتشار : 14:18:30 - دوشنبه 30 نوامبر 2020

اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی ۴۰۰ میلیاردی در مازندران دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی ۴۰۰ میلیارد ریالی در فضای مجازی استان خبر داد . سردار مرتضی میرزایی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق شدند، این افراد را که تشکیل باندی ۶ نفره اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب کاربران کرده بودند، شناسایی کنند. […]

اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی ۴۰۰ میلیاردی در مازندران دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی ۴۰۰ میلیارد ریالی در فضای مجازی استان خبر داد .

سردار مرتضی میرزایی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق شدند، این افراد را که تشکیل باندی ۶ نفره اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب کاربران کرده بودند، شناسایی کنند.

وی توضیح داد: در پی مراجعه تعدادی از کاربران فضای مجازی به پلیس فتا و مراجع قضائی مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط افرادی در کانال ها و صفحات مجازی، موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: متهمان ضمن اخلال در نظام اقتصادی و پولشویی با مهندسی اجتماعی و فریب کاربران فضای مجازی به بهانه تاسیس شرکت تجاری با اجاره و خرید کارت بانکی مشتریان، اقدام به برداشت غیرمجاز وجه از حساب بانکی آنان می کردند.

وی افزود: با هماهنگی قضائی متهمان که ساکن شهرستان های چالوس، قائم شهر، بابل، ساری و نور در عملیاتی غافلگیرانه توسط ماموران دستگیر شدند.

سردار میرزایی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، از کشف ۳۲۰ عدد کارت عابر بانک متعلق به مالباختگان خبر داد و افزود: میزان کلاهبرداری این افراد بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی مازندران به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: مراقب افراد شیاد و کلاهبرداران حرفه ای در فضای مجازی باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس درمیان بگذارند.