کد خبر: 18105تاریخ انتشار : 13:50:56 - جمعه 19 مارس 2021

آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری: صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها با دقت بررسی شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها با دقت بررسی شود. آیت الله علی معلمی در نخستین همایش مسئولان نظارت شهرستان‌های مازندران با هیئت رئیسه ستاد عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان […]

آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری: صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها با دقت بررسی شود

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها با دقت بررسی شود.

آیت الله علی معلمی در نخستین همایش مسئولان نظارت شهرستان‌های مازندران با هیئت رئیسه ستاد عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان با بیان اینکه تائید صلاحیت کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا با دقت بررسی شود اظهار داشت: هیئت نظارت در بررسی صلاحیت‌ها مستقل تصمیم بگیرد.

وی با اشاره با اینکه مراجع استعلام دلایل رد صلاحیت کاندیداها را شفاف همراه با مستندات به هیئت نظارت اعلام کنند، افزود: اگر افرادی که دارای صلاحیت نیستند تائید بشوند شرعا و قانونا مشکل دارد.

معلمی، برگزاری انتخابات را بزرگ‌ترین فرصت برای تعیین سرنوشت کشور توسط مردم دانست و افزود: همه باید برای حضور حداکثری در حماسه حضور خرداد ۱۴۰۰ تلاش مضاعف کنند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای مازندران نیز با بیان اینکه نظارت هیئت عالی استصوابی است، گفت: هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا علاوه بر استعلامات مراجع ۶ گانه تحقیقات محلی از کاندیداها را در دستور کار دارد.

بهرام سعادتی با اشاره به اینکه درخواست تحقیقات از کاندیداها با هیئت عالی نظارت است، افزود: کار تحقیقات را به یکی از دستگاه‌های اطلاعات و یا سازمان سازمان اطلاعات سپاه خواهیم سپرد.

وی، اطلاع رسانی به هنگام درباره عدم شرکت کاندیداهایی که از وضع خود خبر دارند و وارد انتخابات نشوند را موجب کاهش ۲۰ درصدی ثبت نام کنندگان دانست و تصریح کرد: از کاندیداهایی که از وضعیت خود خبر دارند و می‌دانند برای حفظ آبروی خود قبل از بررسی صلاحیت انصراف بدهند.