کد خبر: 19091تاریخ انتشار : 12:34:56 - شنبه 24 جولای 2021

رئیس جمهوری تصفیه‌خانه آب شهرهای گروه الف مازندران را افتتاح کرد

فاز نخست تصفیه‌خانه آب و خط آبرسانی به بابل ، بابلسر ،چهار شهر و ۵۷ روستا با جمعیت تقریبی ۶۰۰ هزار نفر با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری افتتاح شد.  حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز شنبه همزمان با پنج  استان کشور ،طرح مهم آب رسانی به شهرهای گروه الف مازندران را با حضور میدانی  استاندار […]

رئیس جمهوری تصفیه‌خانه آب شهرهای گروه الف مازندران را افتتاح کرد

فاز نخست تصفیه‌خانه آب و خط آبرسانی به بابل ، بابلسر ،چهار شهر و ۵۷ روستا با جمعیت تقریبی ۶۰۰ هزار نفر با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری افتتاح شد.

 حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز شنبه همزمان با پنج  استان کشور ،طرح مهم آب رسانی به شهرهای گروه الف مازندران را با حضور میدانی  استاندار مازندران ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شهرهای بابل ، بابلسر و فریدونکنار در محل تصفیه خانه در بابل را افتتاح کرد.

اجرای طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران که ساخت تصفیه خانه یکی از اجزای آن است از سال ۸۸ در روستای درونکلای شرقی بابل شروع شد و در دولت یازدهم و دوازدهم با تزریق بودجه سرعت گرفت که تاکنون برای تصفیه خانه و خط انتقال از سد البرز تا فریدونکنار ۴۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

کل خط انتقال از سد البرز تا انتها ۹۰ کیلومتر با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه است که در فاز نخست، ۷۰ کیلومتر آن با ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر بر ثاینه به بهره برداری رسید.

این طرح آب رسانی به شهرهای بابل ، امیرکلا، هادی شهر، بابلسر و فریدونکنار،۵۷ روستا و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت را  تحت پوشش قرار می دهد.

آخرین بار مرداد ماه سال گذشته محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از این پروژه بازدید کرد و برای تکمیل آن بودجه اختصاص داد.

بر اساس اعلام شرکت آب منطقه ای مازندران ، معاون رییس جمهوری در این سفر بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه پرداخت کرد تا با هزینه این مبلغ یک هزار لیتر بر ثانیه آب شرب از این تصفیه خانه وارد مدار شهرهای گروه الف شود.

تصفیه خانه بزرگ شهرهای گروه الف در بخش بابلکنار و در روستای درونکلای شرقی از توابع بخش بابلکنار واقع می باشد./ایرنا