کد خبر: 19118تاریخ انتشار : 14:21:55 - دوشنبه 26 جولای 2021

مهم‌ترین پشتوانه تمدن نوین اسلامی ولایت و اشاعه فرهنگ غدیر است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: مهم‌ترین شاخصه و پشتوانه برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، نعمت ولایت و اشاعه فرهنگ غدیر است.  حجت الاسلام ناصر شکریان امیری پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر، اظهار داشت: ولایت […]

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: مهم‌ترین شاخصه و پشتوانه برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، نعمت ولایت و اشاعه فرهنگ غدیر است.

 حجت الاسلام ناصر شکریان امیری پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر، اظهار داشت: ولایت مهم‌ترین اصل اساسی شیعه است و عید غدیر فرصت ارزشمندی برای تبیین و ترویج فرهنگ غدیر است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تبیین و ترویج فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی و حتی جهانی، افزود: متأسفانه بسیاری از بحران‌های امروز جوامع اسلامی و حتی بشری بخاطر دوری از فرهنگ غدیر و درک نادرست از مسئله ولایت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود پیشرفت‌های قابل توجه جمهوری اسلامی را در سایه سار ولایت و الگو گیری از فرهنگ غدیر دانست و تصریح کرد: بهره گیری از سایه سار ولایت و امامت در اصول و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی، توانسته است پیشرفت‌های قابل توجه و چشمگیری را برای نظام اسلامی به ارمغان بیاورد و باید قدر دان نعمت ولایت بود.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در ادامه فرهنگ ناب غدیر و نظام مبتنی بر ولایت را یک نظام پویا و رو به پیشرفت دانست و گفت: واقعه غدیر یک مکتب انسان ساز و تعالی بخش برای جامعه بشری است و از آن واقعه عظیم باید در جهت تعالی و تکامل جوامع اسلامی و حتی بشری بهره گرفت.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری غدیر را روز تکمیل دین دانست و اظهار داشت: دشمنان اسلام و نظام اسلامی فهمیده‌اند که ایران اسلامی به برکت نعمت ولایت و فرهنگ اهل بیت (ع) به ویژه غدیر و فرهنگ حسینی توانسته است به این پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه‌های مختلف دست پیدا کند از این رو بدنبال ضربه زدن به باورها و ارزش‌ها و اصول اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند و قطعاً در این مسیر هم شکست خواهند خورد چون ملت بصیر ایران اسلامی همواره ثابت کردند پای آرمان‌های متعالی امام راحل و رهبری معظم انقلاب ایستاده‌اند و تمامی نقشه‌های شوم آنان را با شکست مفتضحانه روبرو خواهند کرد./مهر