کد خبر: 19123تاریخ انتشار : 14:27:15 - دوشنبه 26 جولای 2021

مشاوره رایگان به بیش از ۳۱ هزار نفر از مراجعین دستگاه قضایی مازندران

رییس کل دادگستری استان مازندران از مشاوره رایگان به بیش از ۳۱ هزار نفر از مراجعین در ۳ ماه گذشته خبر داد. محمد صادق اکبری با بیان اینکه از اهداف تشکیل واحدهای ارشاد و معاضدت، توانمند ساختن مراجعه‌کنندگان ، حفظ کرامت ارباب رجوع، جلب رضایت آنان و رعایت حقوق همه جانبه آنها است، اظهارکرد:با توجه […]

مشاوره رایگان به بیش از ۳۱ هزار نفر از مراجعین دستگاه قضایی مازندران

رییس کل دادگستری استان مازندران از مشاوره رایگان به بیش از ۳۱ هزار نفر از مراجعین در ۳ ماه گذشته خبر داد.

محمد صادق اکبری با بیان اینکه از اهداف تشکیل واحدهای ارشاد و معاضدت، توانمند ساختن مراجعه‌کنندگان ، حفظ کرامت ارباب رجوع، جلب رضایت آنان و رعایت حقوق همه جانبه آنها است، اظهارکرد:با توجه به هزینه سنگین وکالت، این اهداف از طریق راهنمایی‌ و ارشاد مراجعین در راستای اقامه دعوا و پیگیری آن و همچنین بهره‌گیری از وکلای معاضدتی برای مراجعین بی بضاعت و امکان وکالت اتفاقی و استفاده ازکارشناسان در جهت تسهیل امور استعلامات و تعاملات عینیت خواهد یافت.

این مقام عالی قضایی استان مازندران در ادامه بیان کرد: با همکاری همکاران قضایی در استان ۳۱ هزار و ۲۳۱ مورد مشاوره حضوری و یک هزارو ۲۶ موردنیز مشاوره تلفنی توسط واحد ارشاد، مشاوره صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین در مدت مذکور ۲ هزارو ۷۷۴  مورد از مشاورین حقوقی و ۲۸ نفر از وکلای کانون وکلا در واحد ارشاد حضور یافته و به راهنمایی و ارشاد قضایی مردم پرداختند.

اکبری در بخش دیگری ازسخنان خود یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی را خدمات وکالتی عنوان کرد و افزود: هیچ کس به خاطر نداشتن پول نباید از خدمات حقوقی محروم شود باید به یک انسان نیازمند از صفر تا ۱۰۰ خدمات وکالتی ارائه داده شود، به طوری که در سه ماهه  اول سال جاری، دستگاه قضایی استان ۱۲۹ مورد وکیل معاضدتی و ۱۷ مورد کارشناس معاضدتی به مراجعان معرفی کرده  است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران،عالی‌ترین مقام قضایی استان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، با رعایت پروتکل‌ها مشاوره و معاضدت های قضایی انجام می‌شود.