کد خبر: 21643تاریخ انتشار : 11:03:04 - شنبه 11 ژوئن 2022

مهم‌ترین تهدید امروز علیه ایرانی اسلامی جنگ فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در مازندران نسبت به نفوذ سبک زندگی غربی در جامعه هشدار داد و گفت : امروز مهم‌ترین تهدید و جنگ علیه ایران اسلامی ، جنگ فرهنگی است که باید با آن مقابله همگانی شود.  حجت اسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی  از نوع پوشش به عنوان یکی از نشانه های تغییرات فرهنگی یاد […]

نماینده ولی فقیه در مازندران نسبت به نفوذ سبک زندگی غربی در جامعه هشدار داد و گفت : امروز مهم‌ترین تهدید و جنگ علیه ایران اسلامی ، جنگ فرهنگی است که باید با آن مقابله همگانی شود.

 حجت اسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی  از نوع پوشش به عنوان یکی از نشانه های تغییرات فرهنگی یاد کرد و افزود : امروز چادر پوشیدن دختران در جامعه کم رنگ شده است در حالی که چادر حجاب برتر و نماد و یادگار حضرت زهرا (س) است.

وی تاکید کرد : باید در برابر تغییرات فرهنگی آماده دفاع باشیم و لازم است روی فرهنگ دینی با قدرت بایستیم و خجالت هم نکشیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران به سالروز دستور حضرت امام (ره) برای تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت : یکی از ماموریت های اصلی این ستاد  ترویج معروف ها و تضعیف منکرات است و وظیفه همه ما توجه به این دستورالعمل ها برای امر به معروف و نهی از منکر است.

محمدی لائینی بر ضرورت ترویج  معروف ها  و تضعیف منکرات در جامعه تاکید کرد و افزود : ایجاد نظام اسلامی و حفظ آن بالاترین معروف امروز کشور ما است و برای تدوام این نظام اسلامی  همه باید این معروف را تقویت کنیم. وی ادامه داد : تا کنون سختی های زیادی را متقبل شدیم ولی بر اساس هشدار رهبری ، امروز ارتجاع خطر جدی نظام اسلامی است ، یعنی نفوذ سبک زندگی غربی در جامعه ایرانی اسلامی در حال گسترش است. 

امام جمعه ساری گفت : این که نام گذاری های فرزندانمان و پوشش لباس آنان متناسب با سبک نظام دینی نباشد و همراه با سبک غربی شویم، به معنای نفوذ ارتجاع است.

وی با اظهار این که سبک زندگی غربی در جامعه ما در حال ترویچ است ، تاکید کرد: حجاب و عفاف اسلامی ، کاسبی های حلال و حرام و  غیرت مردان در خانواده های اسلامی باید برگردد ، یعنی اگر کسی در رابطه با حجاب افرادی در حال تذکر دادن است ، دیگران باید به کمک بیایند نه این که علیه ماموران امر به معروف تحریک و وارد میدان شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار داشت : خانواده ها چادر را جدی بگیرند ، سرگذاشتن چادر در جامع بسیار کمرنگ شده است و این همان خطر ارتجاع و نفوذ فرهنگ غربی در خانواده ها است.

امام جمعه ساری همچنین به سالروز ولادت امام رضا ( ع ) و حضور خادمان حرم رضوی در مازندران اشاره کرد و بیان داشت : کاروان  زیر نور خورشید پس از دو سال که کرونا مانع حضور آنان در استان ها شده بود ، امسال از سر گرفته شد و این افتخاری برای این خطه است.